کد خبر : 33221 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه 2 بهمن

سکه رکورد تاریخی خود را جابجا کرد | سکه امامی در مرز ۲۵ میلیون تومان

با افزایش قیمت سکه، حباب سکه بیشتر از قبل شده و ربع سکه به قیمت 10 میلیون تومان رسید که حباب بالایی دارد.

سکه رکورد تاریخی خود را جابجا کرد | سکه امامی در مرز ۲۵ میلیون تومان

قیمت سکه امروز یکشنبه 2 بهمن ۱۴۰۱قیمت خرید و فروش دلار و سکه اعلام شد.امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و 110 هزار تومان و قیمت سکهامامی  ۲۴ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان است.قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح قدیم 23 میلیون و 300هزار تومان است.در بازار سبزه‌میدان، قیمت سکهنیم‌سکه بهار آزادی 14 میلیون و 700 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 1 میلیون و 100 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 5 میلیون تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

با افزایش قیمت سکه، حباب سکه بیشتر از قبل شده و ربع سکه به قیمت 10 میلیون تومان رسید که حباب بالایی دارد.

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه دوم بهمن سال ۱۴۰۱ به ۲۴ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان رسید و حباب این سکه روی رقم ۴ میلیون و ۴۷۶ هزار تومان ماند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش قیمت به ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکه (تا لحظه تنظیم گزارش)

سکه قیمت امروز (تومان) حباب (تومان)
سکه امامی (طرح جدید) ۲۴.۷۵۱.۰۰۰ ۴.۴۷۶.۰۰۰
سکه بهار آزادی ۲۳.۳۰۰.۰۰۰ ۳.۰۱۸.۰۰۰
نیم سکه ۱۴.۷۰۰.۰۰۰ ۴.۵۶۲.۰۰۰
ربع سکه ۱.۱۰۰.۰۰۰ ۵.۰۲۹.۰۰۰
سکه گرمی ۵.۰۰۰.۰۰۰ ۲.۵۰۳.۰۰۰

 

قیمت طلا (تا لحظه تنظیم گزارش)

طلا قیمت امروز (تومان)
۱۸ عیار ۲.۱۱۰.۰۰۰
۲۴ عیار ۲.۸۰۵.۰۰۰
طلای دست دوم ۲.۰۷۲.۴۰۰
مثقال طلا ۹.۰۹۸.۰۰۰
انس طلا ۱۹۲۶ دلار و ۲۲ سنت

 

همچنین قیمت انس طلا نیز در بازار جهانی ۱۹۲۶ دلار و ۲۲ سنت است./مهر

قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه 2 بهمن1401 / سکه رکورد تاریخی خود را جابجا کرد

قیمت طلا و سکه به بیشترین مقدار خود در تاریخ معاملاتی فلز زرد رسید؛ این روند صعودی متاثر از قیمت دلار و افزایش انتظارات تورمی در جامعه است. هر چند مردم دستشان از بازار کوتاه است اما بازار همچنان مشتریان خاص خود را دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز افزایش قیمت طلا و سکه رکورد جدیدی زد و قیمت سکه امامی در پی این روند صعودی به نیمه کانال ۲۵ میلیون تومانی نزدیک شد. به اعتقاد تحلیلگران، روند افزایشی قیمت در بازار فلز زرد، متاثر از صعود قیمت دلار است.

با این حال به نظر می‌رسد روند قیمت طلا و سکه فارغ از فاکتورهای موثر بر این بازار، همچنان تمایل به افزایش دارد و این صعود متاثر از افزایش انتظارات تورمی در جامعه است.

 این فلز زرد که در بیشتر روزهای دی ماه‌ ۱۴۰۱ با روند افزایشی همراه بود و در روزهای اخیر نیز با گران شدن قیمت دلار، دوباره بالا رفت. باید در نظر داشت در بیش از یک ماه گذشته جو بازار دلار انتظامی بود و برخی خریداران حرفه‌ای از سوی نیروی انتظامی دستگیر شدند اما فارغ از موارد مذکور، فعالان بازار بازدهی بازار فلز زرد را با نگاه به روند معاملات و قیمت در ماه‌های گذشته بیشتر می‌دانند و معتقدند بازار امن‌تری برای سرمایه‌شان است.

قیمت سکه-آینده طلای جهانی، طلایی است

انس جهانی طلا نیز به عنوان یکی از ۲ فاکتور تاثیرگذار بر قیمت طلا و سکه با افزایش قیمت، به ۱.۹۲۶.۲۲ دلار رسیده است. بخشی از فعالان باور دارند که معامله‌گران سکه نسبت به آینده اونس طلا خوشبین هستند.

از نگاه آنها در بازارهای جهانی امید به شکست مرز 2 هزار دلاری طلا تقویت شده است و همین موضوع فضای بازار داخلی را نیز تا حدی تحت تاثیر قرار داده است.

به نظر می‌رسد طرح عرضه ربع سکه‌های بورسی بانک مرکزی، که همچنان بر ادامه آن تاکید دارد نیز نتوانست روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد را کُند کند.

نهاد پولی کشور همچنان تلاش دارد با اقدامات تشویقی نظیر حذف ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از خرید ربع سکه‌ها، اقدام به مدیریت بازار و سودگیری از روند افزایشی قیمت کند.

قیمت سکه -رشد ۲۹ درصدی سکه امامی در دی ماه

سکه امامی در یک ماهه آذر ۱۴.۴۷ درصد رشد قیمت داشت و در یک ماهه دی نیز، قیمت از ۱۸ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان به ۲۴ میلیون و ۵۰۸ تومان رسید و در مدت یک ماه ۲۹ درصد گرانتر شد.

دیروز شنبه یک بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی سقف جدیدی زد و با ۹۰۰ هزار تومان افزایش قیمت به کانال ۲۵ میلیون تومانی نزدیک شد. سکه امامی در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۴ میلیون و ۵۴۶ هزار تومان معامله شد.

سکه بهار آزادی امروز رکورددار افزایش قیمت بود. این قطعه از سکه بیش از یک میلیون تومان گران شد و به قیمت ۲۳ میلیون و ۱۹۸ هزار تومان رسید.

نیم سکه ۷۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و ربع سکه با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت، با نرخ ۱۰ میلیون تومان در بازار معامله شد. سکه گرمی بدون تغییر، با قیمت ۵ میلیون تومان معامله شد.

قیمت طلا نیز روند افزایشی به خود گرفت. امروز هر مثقال طلا با نزدیک به ۱۲۵ هزار تومان افزایش قیمت به کانال ۹ میلیون تومانی نزدیک شد. این مقدار طلا ۸ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان در بازار معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۷ هزار تومان گران‌ شد و با قیمت ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای دست دوم به قیمت ۲ میلیون و ۳۳ هزار تومان رسید.

قیمت سکه-مردم توان خرید طلا ندارند

در همین راستا عبادالله محمدولی کارشناس بازار طلا و سکه به نزدیک شدن ماه‌های پایانی سال، تسویه‌ حساب‌ برخی شرکت‌ها و افزایش مقدار نقدینگی اشاره کرد و به تجارت‌نیوز گفت:«در روزهای انتهایی سال ۱۴۰۱ شاهد تلاطم‌های زیادی در قیمت انس جهانی طلا هستیم. همچنین ذخیره طلا در کشورها و بالا رفتن حجم تقاضا عاملی برای گرانی این فلز زرد است.»

او با اشاره به اینکه در بازار طلا تقاضا بیشتر از عرضه است گفت: «در چنین مواقعی باید بازار از سوی بانک مرکزی کنترل شود تا شاهد اوج‌گیری قیمت‌ها نباشیم.این در حالی است که رشد تقاضا باعث افت ارزش پول ملی می‌شود و در نتیجه مردم بیشتر تمایل دارند پول خود را تبدیل به کالاهای دیگر کنند تا از نوسانات قیمتی سود ببرند. به همین منظور افزایش قیمت طلا و سکه باعث شده، تا عده زیادی از مردم تمایل به خرید طلا و سکه داشته باشند.»

با وجود اظهارنظر برخی کارشناسان، اما بررسی میدانی از بازار طلا و سکه نشان می‌دهد بازار فلز زرد متاثر از خرید مردم نیست و در واقع مردم عادی توانایی خرید از این بازار را ندارند.

آنچه در بازار معامله‌ می‌شود حجم‌های بالا، توسط خریداران خاص است. کمااینکه باید در نظر داشت در روزهای گذشته برخی کارشناسان به تبدیل نقدینگی از سوی برخی سرمایه‌داران به طلا و ارز برای خروج از کشور اشاره کرده بودند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.