کد خبر : 42102 / /
/

یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی برای همه | از جایزه طرح کالابرگ غافل نشوید

معاون امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی که به ازای هر نفر ۴۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرند، درصورت استفاده از ۵۰درصد یارانه هر نفر معادل ۲۰۰هزار تومان در طرح کالابرگ، مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی خواهند شد.

یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی برای همه | از جایزه طرح کالابرگ غافل نشوید

کالابرگ | اجرای طرح   کالابرگ از بهمن ماه سال گذشته در برخی استان های کشور به شکل آزمایشی آغاز شد اما به مرور در اسفندماه به کل کشور به ویژه استان تهران تعمیم داده شد. بحث  کالابرگ الکترونیک و یا کوپن در سال‌های اخیر بارها در جریان اصلاح یارانه‌های پنهان و یا حمایت از مردم جهت تامین کالاهای اساسی مطرح شده اما هیچ گاه به نتیجه نرسیده است.​مردم می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های موجود ۱۰ قلم کالای اساسی پیش‌بینی شده در این طرح کالابرگ به ارزش ۵۳۰ هزار تومان را خریداری کنند. آخرین اخبار در مورد کالابرگ را در خبر آزاد بخوانید

معاون امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی که به ازای هر نفر ۴۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرند، درصورت استفاده از ۵۰درصد یارانه هر نفر معادل ۲۰۰هزار تومان در طرح کالابرگ، مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی خواهند شد.

احمد میرخدایی: مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک با ۲مشوق جذاب آغاز شده و خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی که یارانه ۴۰۰هزار تومانی می‌گیرند، درصورت اختصاص ۲۰۰هزار تومان از یارانه خود به خرید در طرح کالابرگ، ضمن اینکه مشمول جبران تورم از سوی دولت می‌شوند، ۱۲۰هزار تومان نیز به ازای هر نفر یارانه تشویقی دریافت خواهند کرد. به گزارش همشهری، به‌دنبال حذف ارز ترجیحی در بهار۱۴۰۰، به‌واسطه مهیا نبودن زیرساخت‌های توزیع کالابرگ، پرداخت یارانه نقدی با هدف کمک به معیشت خانوارها و تأمین امنیت غذایی آنها در دستور کار قرار گرفت و اکنون‌که دولت موفق به تأمین زیرساخت‌های طرح کالابرگ الکترونیک شده تلاش خود را برای اصلاح رفتار خانوارهای یارانه‌بگیر و هدایت منابع یارانه به تأمین سبد غذایی به‌کار گرفته است. بر همین اساس، در طرح کالابرگ الکترونیک، یک سبد غذایی منطبق با مطالعات انستیتو تغذیه برای حفظ سلامت بین نسلی طرحی شده و خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی در ازای اختصاص نیمی از یارانه دریافتی خود به خرید کالاهای موجود در این سبد، مشمول مشوق‌های جذاب می‌شوند.

کالابرگ

از جایزه طرح کالابرگ غافل نشوید

معاون امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی که به ازای هر نفر ۴۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرند، درصورت استفاده از ۵۰درصد یارانه هر نفر معادل ۲۰۰هزار تومان در طرح کالابرگ، مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی خواهند شد. علیرضا عسگریان در نشست خبری وزارت کار، افزود: البته این یارانه تشویقی باید در همان‌ماه صرف خرید کالاهای موجود در سبد کالابرگ شود و قابل‌انتقال به‌ماه بعد نیست. در طرح کالابرگ الکترونیک، سهمیه‌ای از ۱۱قلم کالای اساسی به قیمت اردیبهشت ۱۴۰۱عرضه می‌شود که خریدار باید بهای آن کالاها در اردیبهشت ۱۴۰۱را از جیب بپردازد و مابقی این قیمت تا قیمت اعلام شده در سبد کالابرگ۱۴۰۲از محل اعتبار یارانه فرد کسر خواهد شد. طبق گفته عسگریان، هر اندازه که قیمت کالا در اثر تورم اضافه شود، از سوی دولت تأمین خواهد شد و ماهانه حدود ۵هزار میلیارد تومان برای جبران این هزینه و پرداخت یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی مدنظر قرار گرفته است.

نکات استفاده از کالابرگ و دریافت یارانه تشویقی

۱- ۹۰هزار فروشگاه تحت پوشش طرح کالابرگ قرار دارند که موقعیت جغرافیایی آنها در اپلیکیشن «شما» ثبت شده و به‌زودی برچسب‌های طرح کالابرگ نیز نصب خواهند کرد.

۲-برای استفاده از اعتبار یارانه در طرح کالابرگ، حتما پیش از پرداخت وجه به فروشنده اطلاع دهید.

۳- اگر با کارت‌بانکی سرپرست خانوار خرید می‌کنید، صرف اعلان به فروشنده کفایت می‌کند اما اگر قصد خرید نقدی یا پرداخت با کارت غیر دارید، باید از طریق اپلیکیشن شما یا کد دستوری #۱۴۶۰* ۵۰۰* کد یک‌بارمصرف خرید دریافت کرده و به فروشنده بدهید.

۴- افرادی که از طرح کالابرگ استفاده می‌کنند، فارغ از تعداد دفعات خرید و مبلغی که هزینه می‌کنند، مشمول جبران هزینه تورمی هستند.

۵- یارانه بگیران، هرزمانی که ۲۰۰هزار تومان از اعتبار یارانه خود را به خرید کالاهای موجود در طرح کالابرگ اختصاص دهند، مشمول جایزه ۱۲۰هزار تومانی می‌شوند. این جایزه قابل ذخیره یا انتقال به‌ ماه بعد نیست و تا پیش از واریز یارانه جدید، باید به خرید کالابرگ اختصاص یابد.

۶- یارانه تشویقی در طرح کالابرگ فقط برای ۳دهک پایین که یارانه ۴۰۰هزار تومانی دریافت می‌کنند فعال است و احتمالا در ماه‌های آینده به‌ترتیب دهک‌های چهارم و پنجم نیز به طرح اضافه خواهند شد اما اضافه شدن سایر دهک‌ها مشروط به موفقیت کامل طرح در هدایت منابع یارانه به تأمین غذایی خواهد بود.

۷- در طرح کالابرگ ۱۱قلم کالا شامل شیر، پنیر، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج، ماست، قندوشکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله وجود دارد که به‌جز گوشت منجمد گوساله، سایر ۱۰قلم کالا را از هر برند و در هر بازه قیمتی که بخرید مشمول طرح کالابرگ خواهید بود و مابه‌التفاوت قیمت کالای درج شده در طرح کالابرگ را دریافت می‌کنید اما در مورد گوشت منجمد گوساله، فقط درصورت خرید همین کالا مشمول طرح کالابرگ خواهید بود و امکان تغییر نوع گوشت نخواهد بود. مثلاً در طرح کالابرگ، با خرید یک پنیر uf ۴۰۰گرمی، شما مشمول یارانه ۲۰هزار تومانی هستید و اگر یک پنیر دیگر (مثلاً ۵۰۰گرمی سنتی) خریداری کنید بازهم در سامانه کالابرگ مشمول یارانه ۲۰هزار تومانی شناخته می‌شوید اما اگر گوشت گرم گوساله خریداری کنید مشمول طرح کالابرگ نخواهید شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار