کد خبر : 41675 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه و طلا

سکه هفته را کاهشی آغاز کرد | قیمت سکه ریخت

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۳۳۳ هزار و قیمت سکه طرح جدید ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

سکه هفته را کاهشی آغاز کرد | قیمت سکه ریخت

قیمت سکه امروز7 مرداد1402اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد. امروز شنبه ۷ مرداد تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  ۳۳۳ هزار تومان، قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۳۰۰ تومان، قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.جدیدترین اخبار درباره قیمت سکه را در خبر آزاد بخوانید.

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۳۳۳ هزار و قیمت سکه طرح جدید ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

امروز شنبه ۷ مرداد تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  ۳۳۳ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۳۰۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه یک‌ گرمی ۶ میلیون و  ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

محصول   نرخ (تومان)
سکه تمام طرح جدید   ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم  ۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۵ میلیون و ۱۵۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی  ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار
 سکه یک گرمی   ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار
طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۳۳۳ هزار
منبع: همشهری آنلاین

در حالی که نیمی از روزهای هفته گذشته در تعطیلی بازار تهران گذشت قیمت طلا و سکه بازدهی مثبت داشت و افزایشی شد. به اعتقاد فعالان بازار طلا این افزایش قیمت متاثر از معاملات پشت خطی معامله‌گران رخ داده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 7 مرداد 1402 / وقت خرید سکه است؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه در نیمه دوم هفته‌ نخست مرداد روند صعودی داشت. این افزایش قیمت باعث شد تمام قطعات سکه یک کانال بالاتر معامله شوند. در هفته اخیر سکه امامی نزدیک به یک میلیون تومان گران شد.

فعالان بازار طلا و سکه این افزایش قیمت را متاثر از معاملات فعالان و بازیگران بزرگ بازار طلا با یکدیگر عنوان کردند.

در جدول زیر قیمت و حباب قطعات مختلف سکه در آخرین روز معاملاتی هفته نخست مردادماه قابل مشاهده است.

بازار طلا بعد از بازگشایی بازار تهران روند می‌گیرد؟

خلاف معامله‌گران بازار ارز که در انتظار روند افزایشی قیمت دلار بعد از بازگشایی بازار تهران هستند، فعالان بازار طلا معتقدند بعد از تعطیلات، روند قیمت تغییر خاصی نخواهد داشت و این معاملات پشت خطی است که ریتم بازار را صعودی کرده است.

روند نزولی قیمت طلا و سکه از ابتدای سال جاری دور از انتظار فعالان بازار طلا بود. آنها دلایل متعددی را برای این روند نزولی عنوان می‌کنند. به اعتقاد معامله‌گران این بازار انتشار اخبار سیاسی، ثبت‌نام خودرو، کاهش قدرت خرید مردم و نبود تقاضا، نوسانات و کاهش نرخ ارز، هر کدام طی هفته‌های متوالی سبب نزولی شدن قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شده است.

اما با این وجود کارشناسان اقتصادی روند قیمت طلا و سکه را با توجه به آینده قیمت انس جهانی طلا صعودی می‌دانند. سکه امامی این هفته بازدهی ۳.۶۰ درصدی داشت و پرچمدار بیشترین رشد قیمت در بازارهای مالی بود.

کارشناسان اقتصادی در پاسخ به اینکه الان زمان مناسبی برای خرید طلاست یا خیر، معتقدند که اکنون زمان خروج از بازار نیست و موقع خرید طلا است. به اعتقاد آنها قیمت‌ها خیلی خوب است.

آرامش به بازار سکه برگشت

دیروز پنجم مرداد قیمت سکه امامی با کاهش محدود ۲۰ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان مبادله شد. برخلاف سکه امامی سایر قطعات سکه نسبت به روز چهارشنبه تغییر قیمتی نداشتند. روز گذشته سکه بهار با رقم ۲۵ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان مبادله شد.

نیم‌سکه و ربع سکه به ترتیب  با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ و  ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی معامله شدند. روز گذشته سکه گرمی نیز با قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

افزایش حباب سکه در روند باثبات قیمت

دیروز قیمت طلا میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود و در نهایت با افزایش محدودی به کار خود پایان داد. هر مثقال طلا با رقم ۱۰ میلیون و ۱۰۸ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۳۳۲ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۳۰۱ هزار تومان رسید. دیروز حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت.

گفتنی است انس‌ جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۴۷ دلار معامله می‌شود.

 تفاوت خرید طلا و جواهر / از کجا طلا بخریم؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه قیمت در خرید برلیان و سنگ‌های قیمتی، روی سنگی که کار می‌شود قیمت بالاتر می‌رود به مردم توصیه کرد از خرید و فروش طلا در فضای مجازی اجتناب کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بذرافشان در پاسخ به این سوال که برای سرمایه‌گذاری خرید طلا مناسب است یا جواهر نیز اظهار داشت: در سرمایه‌گذاری خرید طلا یا جواهر تفاوتی ندارد و بیشتر به نظر شخصی افراد بستگی دارد اما باید به این نکته توجه داشت که برای مثال در خرید برلیان و سنگ‌های قیمتی، روی سنگی که کار می‌شود قیمت بالاتر می‌رود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران همچنین درباره خرید طلای آب شده و دست دوم گفت: مردم از سال‌های قدیم طلا را به عنوان یک زینت و سرمایه‌گذاری امن خرید می‌کردند اما در سال‌های اخیر به دلیل شرایط اقتصادی، خریداران به سمت سرمایه‌گذاری روی طلاهایی که اجرت ندارند یا کمترین هزینه ساخت را دارند، رفتند. توصیه ما این است که از خرید طلای دست دوم جدا خوددای کنند چون فاقد کد استاندارد و بیشتر در فضای مجازی و واحدهای غیررسمی فروخته می‌شوند .

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران به مردم توصیه کرد در خرید طلا و سکه با دقت عمل کنند، بذرافشان گفت: از فضای مجازی نباید طلا خرید، مردم باید طلا و سکه را از واحدهایی که دارای مجوز از رسته طلا فروشی یا سکه فروشی هست خرید کنند، هنگام خرید حتما مجوز واحد را رویت کنند، همچنین کارت وکیوم سکه حتما باید مهر همان واحد را داشته و هولوگرام اتحادیه روی آن مشخص باشد و مصنوعات طلا را هم به صورت فیزیکی از واحدهایی خرید کنند که دارای مجوز و کد استاندارد باشد؛ این کد از یک دهه گذشته وارد صنعت طلا شده اما ۹۰ درصد مصنوعات طلا که از قبل بوده این کد را ندارند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان