کد خبر : 41383 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امامی | قیمت سکه در بازار آزاد

سقوط عجیب قیمت سکه در بازار آخرهفته | امروز 29 تیرماه قیمت سکه و طلا چند شد ؟

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز بیست و نهم تیر ۱۴۰۲، ۲۷ میلیون ۱۳۶ هزار تومان است.

سقوط عجیب قیمت سکه در بازار آخرهفته | امروز 29 تیرماه قیمت سکه و طلا چند شد ؟

قیمت سکه امروز 29تیر1402اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز بیست و نهم تیر ۱۴۰۲، ۲۷ میلیون ۱۳۶ هزار تومان است.همچنین قیمت نیم سکه ۱۴ میلیون ۷۰۰ هزار تومان؛  قیمت ربع سکه ۹ میلیون ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه یک گرمی ۵ میلیون ۸۵۰ هزار تومان است.اخرین اخبار درباره قیمت سکه را در ادامه بخوانید.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۹۸۴.۳۵  دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۳۱۴ هزار تومان است.

قیمت سکه

قیمت سکه | طلا بخریم؟

در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران و فعال بازار طلا و جواهر علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه را نوسانات قیمت دلار اعلام کرد و به تجارت‌نیوز گفت: «ایام محرم نزدیک است و داد و ستد در بازار به حداقل خود رسیده است. در این ایام متقاضی همیشه کمتر بوده و این موضوع به رکود بازار دامن زده است.»

وی با اشاره به کاهش قیمت انس جهانی طلا در بازه یک ماهه گذشته خاطرنشان کرد: «طلای جهانی نیز در رکود بازار فلز زرد دخیل است. این در حالی است که نوسانات کاهشی بازار ارز اثر قوی‌تری در قیمت طلا و سکه گذاشته است.»

اما با توجه به کاهشی بودن قیمت طلا و سکه آیا اکنون وقت خرید است؟ این فعال بازار طلا و جواهر در پاسخ به این پرسش گفت: «در شرایط فعلی توصیه به مردم کار سختی است اما من اگر پول داشتم طلا می‌خریدم. این در حالی است که اگر کاهشی نیز در بازار فلز زرد وجود داشته باشد جزئی است و بازار با نوسانات حدود یک تا سه درصدی همراه است.»

قیمت سکه | معامله‌گران محتاط شدند

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته بازار فلز گرانبها بیشتر تمایل به کاهش دارد خاطرنشان کرد: «قیمت‌ها فعلا در محدوده فعلی می‌چرخد. با توجه به اینکه فعلا آرامش بیشتری در بازار حاکم است، امیدواریم بعد از محرم بازار رونق واقعی خود را بگیرد.»

محمدولی درباره کاهش تقاضا در بازار گفت: «وقتی نوسانات زیاد و لحظه‌ای باشد، حتی فعالان بازار نیز تمایلی به داد و ستد ندارند. زیرا به اندازه‌ای نوسان در بازار زیاد است که تا نوشتن فاکتور و حساب و کتاب قیمت‌ها تغییر می‌کند. این موضوع معامله‌گران را محتاط کرده است.»

قیمت سکه

قیمت سکه | ماندگاری خانواده سکه‌ها در کانال پایین‌تر

امروز ۲۶ تیر قیمت سکه امامی با افزایش ۱۳۵ هزار تومانی همچنان در کانال 27 میلیون تومانی معامله شد و با قیمت ۲۷ میلیون و ۶۳۶ هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری قیمت سکه بهار پرچمدار بیشترین افزایش قیمت در قطعات سکه بود و با رشد ۱۹۳ هزار تومانی با رقم ۲۴ میلیون و ۸۹۴ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه و ربع‌ سکه تغییر قیمتی نداشتند و با قیمت‌ روز گذشته معامله شدند. نیم‌سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ و ربع سکه نیز با رقم ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مبادله شد. در روز جاری سکه گرمی ۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

افزایش حباب و قیمت سکه یکی شد

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش ۶ دلاری با رقم ۱۹۵۲ دلار معامله شد. امروز قیمت طلا نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا با ۲۵ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۱ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز ۶ تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۳۲۴ هزار تومان معامله شد. در روز جاری طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۲۹۲ هزار تومان رسید.

امروز و در لحظه نگارش این گزارش تغییر حباب قطعات سکه همانند قیمت‌ آنها نوسان داشت. حباب سکه‌های امامی، بهار و گرمی افزایش داشت و نیم و ربع سکه نیز ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشتند.

قیمت سکه

همراهی حباب سکه با قیمت سکه

دیروز قیمت طلا نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا با ۱۶ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۲ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز پنج هزار و ۵۰۰ تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۳۲۳ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۹۲ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه همانند قیمت‌ آنها نوسان داشت. حباب سکه‌ امامی ۴۷ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۴ هزار تومان و سکه گرمی ۳۹ هزار تومان افزایش داشت. حباب نیم و ربع سکه نیز به ترتیب ۵۰ و  ۲۵ هزار تومان کاهش قیمت داشتند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار