کد خبر : 39083 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه و طلا

ریزش سنگین قیمت سکه در اول هفته | طلای ۱۸ عیار گرمی چند؟

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۲۲ هزار و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

ریزش سنگین قیمت سکه در اول هفته |  طلای ۱۸ عیار گرمی چند؟

امروز شنبه ۶ خرداد  تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۲۲ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۱ میلیون و ۴۰۰  تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه یک‌ گرمی ۶ میلیون و ۷۰۰ تومان تعیین شده است.

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید   ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم(امامی)  ۲۷ میلیون و  ۷۰۰هزار
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۷ میلیون و ۲۵۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی  ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار
 سکه یک گرمی   ۶ میلیون و ۷۰۰ هزرار
 اونس جهانی طلا  ۱۹۴۷
 طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۵۲۲هزار

روند قیمت طلا و سکه در دو روز پایانی هفته اخیر، متعاقب سفر هفته آینده سلطان عمان به ایران در روند نزولی قرار گرفت. بیشتر قطعات سکه به کانال‌های قیمتی پایین‌تر برگشتند و معامله‌گران در فاز احتیاط فرو رفتند.

قیمت سکه

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۶ خرداد ۱۴۰۲ / بازار فلز گران‌بها در فاز احتیاطی قرار گرفت

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی این هفته با یک خبر، محدوده حمایتی ۳۲ میلیون تومانی را شکست و با ریزش بیش از ۶۰۰ هزار تومانی، به کانال ۳۱ میلیون تومانی برگشت. این روند نزولی متعاقب خبر سفر پادشاه عمان در هفته آینده (هفتم خردادماه) به کشورمان رخ داد.

جدول زیر قیمت انواع سکه و حباب آن در لحظه گشایش بازار فردا را نشان می‌دهد.

قیمت روز سکه و حباب انواع سکه

بازارهای مالی در نخستین هفته خرداد‌ماه هر دو روند افزایشی و کاهشی را طی کردند. در سه روز ابتدایی هفته اخیر، قیمت سکه تا کانال ۳۲ میلیون تومانی پیشروی کرد و هر مثقال طلا که در هفته پایانی اردیبهشت به کانال ۱۰ میلیون تومانی برگشته بود، به کانال بالاتر راه‌ یافت. از روز سه‌شنبه روند قیمت نسبتا باثبات بود اما در پایان معاملات روز چهارشنبه قیمت در بازار فلز زرد متعاقب کاهش قیمت دلار نزولی شد.

هدف از سفر پادشاه عمان به ایران چیست؟

سیگنال‌های مساعد سیاسی همواره روند قیمت در بازارهای مالی را با نزول همراه می‌کند. در پایان معاملات روز چهارشنبه، سوم خردادماه قیمت دلار بیش از ۵۰۰ تومان ریزش داشت. این کاهش قیمت بلافاصله در بازار طلا و سکه ظهور کرد.

یک عامل موثر، سفر پادشاه عمان به مصر در هفته گذشته است. او گفته بود هدف اصلی سفرش احیای روابط تهران-قاهره است. بنابراین احتمال اینکه سفر وی به تهران در راستای مذاکرات برجام باشد کم است. به نظر می‌رسد هدف نهایی این سفر بازسازی و بهسازی روابط منطقه‌ای باشد.

به اعتقاد معامله‌گران بازار ارز، نتیجه این نشست چه روند مثبت در جهت مذاکرات برجام باشد و چه بهبود روابط میان ایران و مصر،‌ هر توافقی می‌تواند بازارهای مالی را با روند کاهشی یا ثبات همراه سازد.

فعلا آنچه‌ از بازار فردوسی‌ و سبزه میدان مخابره می‌شود احتیاط معامله‌گران است. حجم معاملات فعلا کاهش داشته‌ و بازار چشم‌انتظار نتیجه‌ سفر سلطان عمان است تا روند جدید خود را بازیابد. این عامل طی روزهای اخیر ابتدا اثر خود را در قیمت دلار و سپس در بازار طلا و سکه آشکار کرده است.

از بازار چه خبر؟

دیروز پنج‌شنبه چهارم خرداد‌ماه قیمت سکه امامی با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت در کانال ۳۱ میلیون تومانی معامله شد. این قطعه روز گذشته با قیمت ۳۱ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان عرضه شد.

روز گذشته قیمت سکه بهار ۲۰۹ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان معامله شد.همچنین نیم‌سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه کانال ۱۷ میلیون تومانی را از دست داد و با قیمت ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مبادله شد.

دیروز ربع‌ سکه ۱۳۵ هزار تومان ارزان و با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۰۰  هزار تومان معامله شد. روز پنج‌شنبه سکه گرمی در میان قطعات سکه کمترین کاهش قیمت را داشت و با رقم ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان مبادله شد.

بازگشت مثقال طلا به کانال ۱۰ میلیون تومانی  

دیروز قیمت طلا بار دیگر به کانال ۱۰ میلیون تومانی برگشت. هر مثقال طلا با کاهش ۴۴ هزار تومانی به قیمت ۱۰ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۹ هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۵۲۷ هزارتومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۴۹۳ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. بیشترین مقدار کاهش مربوط به سکه امامی با ۴۵۷ هزار تومان افت قیمت حباب بود. حباب سکه بهار نیز ۱۶۶ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

فردا هفتم خرداد پادشاه عمان عازم تهران است. هفته گذشته این سیگنال سیاسی روند قیمت در بازارهای مالی را با کاهش همراه کرد. معامله‌گران بازار طلا و سکه معتقدند چنین سیگنال‌هایی همواره روند قیمت در بازارهای مالی را با نزول همراه می‌کند و این سفر دست‌کم تا مشخص شدن نتیجه توافقات می‌تواند قیمت‌ها را متعادل سازد.

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه در سه روز ابتدایی هفته گذشته روند افزایشی داشت. دلیل این صعود پایان پیش‌فروش خودرو، افزایش قیمت دلار و متعاقب آن رشد قیمت در بازار فلز زرد بود. در ادامه هفته قبل اما، روند قیمت کمی تعدیل شد، با این حال طی دو روز پایانی، بازار با یک خبر سیاسی افت قابل توجهی داشت. خبر سفر قریب‌الوقوع پادشاه عمان به تهران، باعث ریزش قیمت در بازارهای مالی شد.

این خبر از آن حیث برای بازارها اهمیت دارد که تحلیلگران سیاسی امیدوارند این دیدار روابط ایران و مصر را بهبود بخشد. از سوی دیگر احتمال ضعیفی نیز وجود دارد که سلطان عمان حامل خبرهایی خوش برای تهران، در خصوص توافقات برجام باشد.

سیگنال‌های مساعد سیاسی همواره روند قیمت در بازارهای مالی را با نزول همراه می‌کند. از همین رو به اعتقاد معامله‌گران بازار ارز، نتیجه این نشست چه روند مثبت در جهت مذاکرات برجام باشد و چه بهبود روابط میان ایران و مصر،‌ هر توافقی می‌تواند بازارهای مالی را با روند کاهشی یا ثبات همراه سازد.

دست‌کم این احتمال وجود دارد که تا پیش از مشخص‌نشدن نتیجه این نشست سیاسی در تهران، قیمت‌ طلا و سکه روند کاهشی داشته باشد. هر چند کارشناسان اقتصادی همواره بر ذات افزایشی قیمت‌ در بازارهای مالی به جهت عدم تغییر مولفه‌های اقتصادی تاکید کرده‌اند. اصلی‌ترین عاملی که به اعتقاد آنها روند قیمت‌ را بر مدار افزایش قرار می‌دهد، تورم است که رو به بالاست و چاره‌ای برای آن اندیشیده نشده است.

تغییر کانال سکه امامی، بهار و نیم‌سکه

قیمت در بازار طلا و سکه در آخرین معاملات هفته گذشته در تمام قطعات کاهشی بود. روز پنجشنبه چهارم خرداد‌ماه قیمت سکه امامی با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت در کانال ۳۱ میلیون تومانی معامله شد. این قطعه نهایتا با قیمت ۳۱ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان بسته شد.

روز پنجشنبه قیمت سکه بهار ۲۰۹ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان معامله شد.همچنین نیم‌سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه کانال ۱۷ میلیون تومانی را از دست داد و با قیمت ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مبادله شد.

ربع‌ سکه نیز ۱۳۵ هزار تومان ارزان و با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۰۰  هزار تومان معامله شد. روز پنجشنبه سکه گرمی در میان قطعات سکه کمترین کاهش قیمت را داشت و با رقم ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان مبادله شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.