کد خبر : 38239 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه و طلا

جدیدترین تغییر قیمت ها در بازار سکه و طلا | سکه بازان در شوک + جدیدترین قیمت سکه

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۴۱ هزار و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

جدیدترین تغییر قیمت ها در بازار سکه و طلا | سکه بازان در شوک + جدیدترین قیمت سکه

قیمت سکه امروز 18اردیبهشت 1402اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد.  امروز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۴۱ هزار تومان، قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۹ میلیون و قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.آخرین قیمت سکه و طلا را در ادامه مشاهده می کنید

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۴۱ هزار و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

امروز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۴۱ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۹ میلیون و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون  و ۸۰۰ هزار و سکه یک‌ گرمی ۷ میلیون تومان تعیین شده است.

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم(امامی) ۲۹ میلیون 
 نیم سکه بهار آزادی ۱۸ میلیون و ۸۰۰
 ربع سکه بهار آزادی  ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار
 سکه یک گرمی  ۷میلیون
 اونس جهانی طلا  ۲۰۲۳ دلار
 طلای ۱۸ عیار  ۲ میلیون و ۶۴۱ هزار

در دو روز گذشته روند کاهشی بر بازار طلا و سکه سایه انداخته است. این کاهش قیمت باعث تغییر کانال در قطعات سکه شده است. آیا این روند نزولی ادامه دارد؟ ‍

قیمت سکه

قیمت طلا و سکه امروز 18 اردیبهشت 1402 / خبردرمانی در بازار سکه جواب داد؟

قیمت طلا و سکه طی دو روز متوالی کاهش قیمت داشت. این روند متاثر از اخباری که روانه بازار شد شکل گرفت و منجر به کاهش قیمت در تمام قطعات سکه شد. قیمت نیم‌سکه دیروز یک کانال عقب‌نشینی کرد و سکه امامی نیز به پله اول کانال ۳۲ میلیون تومانی سقوط کرد.

گفتنی است بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته هستند و قیمت انس جهانی طلا با رقم ثابت ۲۰۱۷ دلار معامله می‌شود. به نظر می‌رسد بازار طلا و سکه فعلا چشم به اخبار داخلی دارد. دیروز برخی معامله‌گران معتقد بودند قیمت دلار از سکه خط گرفته است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند خرید سکه در بازار، مصرف سوداگرانه دارد و حبابی که قبلا داشته کاهش پیدا کرده است. آنها می‌گویند با توجه به صعود قیمت انس‌ جهانی طلا در هفته گذشته به محدوده ۲۰۰۰ دلاری روند کاهشی قیمت طلا و سکه کند شده است.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

دیروز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی، با قیمت ۳۲ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان معامله شد. سکه بهار ۷۰۳ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۲۸ میلیون و ۵۹۸ هزار تومان معامله شد.

در شروع معاملات دیروز سکه‌های سبک‌تر تغییر قیمتی نداشتند اما در پایان معاملات هر کدام از این قطعات ۲۰۰ هزار تومان ارزان‌تر شدند. این روند کاهشی، نیم‌سکه را به کانال ۱۸ میلیون تومانی برگرداند.

دیروز نیم سکه با قیمت ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ربع سکه با رقم ۱۲ میلیون تومان مبادله شد. همچنین سکه گرمی به کف کانال هفت میلیون تومانی رسید.

دیروز حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. سکه امامی با ۵۱۲ هزار تومان و سکه بهار با ۴۲۲ هزار تومان کاهش قیمت حباب، بیشترین افت را داشتند. روز گذشته نیم‌سکه کمترین کاهش قیمت حباب را داشت.

قیمت طلا نیز دیروز کاهشی بود. هر مثقال طلا ۱۰۴ هزار تومان افت کرد و با قیمت ١١ میلیون و ۴۱۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۸ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۶۳۴ هزار تومان مبادله شد. طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۵۹۹ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکه ریخت/ خریداران بازار سکه غیب شدند

فعالان بازار اعتقاد دارند روند کاهشی قیمت دلار در روزهای گذشته در روی بازار سکه اثر گذاشته و همین مساله باعث شده تقاضا در این بازار کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت سکه دیروز در بازار تهران یک کانال به عقب برگشت و وارد کانال ۳۲ میلیون تومان شد.

فعالان بازار اعتقاد دارند روند کاهشی قیمت دلار در روزهای گذشته در روی بازار سکه اثر گذاشته و همین مساله باعث شده تقاضا در این بازار کاهش یابد.

فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که امروز کاهش قیمت دلار در بازار ادامه پیدا کند، احتمال تداوم ریزش قیمت سکه وجود دارد.

هر قطعه سکه امامی دیروز در بازار تهران با کاهش یک میلیون و ۱۹۸ هزار تومان، ۳۲ میلیون و ۲۰۱ هزار تومان نرخ‌گذاری شد.

به این ترتیب قیمت نیم‌سکه ۴۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۳۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۳۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

امروز بازار تهران، معاملات را با قیمت نیم‌سکه ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، ربع‌سکه ۱۲ میلیون تومانی و سکه گرمی ۷ میلیون تومانی آغاز کرد.

معاملات طلا و سکه شفاف می‌شود

الزام ثبت معاملات سکه در سامانه جامع تجارت با درج کد ملی و شماره تلفن همراه خریدار، موضوعی است که از ابتدای امسال نگرانی‌هایی را برای خریداران سکه ایجاد کرده است.

به گزارش همشهری آنلاین، الزام ثبت معاملات سکه در سامانه جامع تجارت با درج کد ملی و شماره تلفن همراه خریدار، موضوعی است که از ابتدای امسال نگرانی‌هایی را برای خریداران سکه ایجاد کرده است. براساس اعلام وزارت صمت؛ از ابتدای سال جاری تمامی واحدهای صنفی طلا و سکه باید معاملات خود را در سامانه جامع تجارت به ثبت برسانند و اما آنچه در این‌باره برای خریداران واکنش‌برانگیز شده، این است که ثبت معاملات با درج کد ملی و شماره تلفن همراه خریدار انجام می‌شود و این ابهام را ایجاد کرده که رصد دقیق معاملات در این سامانه تنها با هدف اخذ مالیات، برنامه‌ریزی شده است. این درحالی است که به‌ گفته فعالان بازار، خریدهای شخصی و غیرسرمایه‌گذاری معاف از مالیات هستند و اخذ مالیات تنها از خریدهایی است که بالای ۱۵۰گرم و با هدف سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

هدف، شفافیت بازار است

مدیرکل صنایع خلاق و ورزشی وزارت صمت، روز گذشته در واکنش به این موضوع، فرایند ثبت معاملات سکه در سامانه جامع تجارت را فقط مختص واحدهای صنفی طلا و جواهر و صرافی‌ها دانست و تأکید کرد که این موضوع ارتباطی به موضوع اخذ مالیات ندارد.

محمدرضا زارع ادامه داد: طلافروشان و سکه فروشان تصور می‌کنند که این اظهار برای دریافت مالیات است؛ اما این موضوع صحیح نیست و برای آنان توضیح داده‌ایم که این طرح به جهت آن است که سکه‌های تقلبی را از بازار خارج کنیم و شفافیت برای این کالا در سطح بازار ایجاد شود.

وی درباره اینکه این فرایند چگونه به کشف سکه‌های تقلبی کمک می‌کند توضیحی نداد.

این مقام مسئول همچنین درباره ابهاماتی که در زمینه شناسایی خریداران ایجاد شده است نیز گفت: فقط فروشندگان سکه و طلا با سامانه درگیر هستند و مشتریان نهایی سر و کاری با سامانه ندارند؛ چرا که مبادی خروج سکه و طلا برای ما مهم است. مطابق دستورالعمل تبصره ۴ماده ۱۸قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای گروه کالایی فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها، تمامی فروشندگان باید اطلاعات معاملات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند؛ بر این اساس، ۶دسته مختلف ازجمله «سکه و طلا»، «شمش و طلای آب شده»، «مصنوعات طلا و جواهرات»، «طلای استخراج شده از معادن کشور»، «گوهرسنگ‌ها» و «سایر فلزات گرانبها مانند نقره و پلاتین و مصنوعات آنها» شامل این دستورالعمل می‌شود. در سال‌های اخیر افزایش بازده سرمایه‌گذاری در بازار سکه ورود سرمایه‌ به این بازار را افزایش داده و هدف از ثبت معاملات در سامانه جامع تجارت، ایجاد شفافیت در بازار سکه و طلا عنوان شده است.

کشتی آرای، الزام به ثبت معاملات در سامانه را بی‌تأثیر بر بازار دانست و در این خصوص گفت: نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که این سامانه زیرساخت مالیات بر عایدی سرمایه است و به معاملات افراد و درآمد حاصل از خرید و فروش طلا و سکه مالیات تعلق می‌گیرد.

وی اضافه کرد: خرید و فروش تا سقف مصرف مجاز و عادی یعنی تا ۱۵۰گرم برای هر نفر معاف از مالیات است و مازاد بر این سوداگری تلقی می‌شود و مالیات به آن تعلق می‌گیرد.

به‌گفته وی، برای سکه هم همین میزان وزن ملاک اخذ مالیات است که حدود ۱۵ قطعه سکه را شامل می‌شود.

بازار فعلا کاهشی است

نایب‌رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با همشهری‌ با اشاره به افزایش چشمگیر بهای اونس جهانی در هفته گذشته این رشد را در قیمت طلا در داخل کشور بی‌تأثیر دانست و افزود: بهای اونس طی هفته گذشته به رقم بی‌سابقه ۲.۰۷۷دلار رسید که یک رکورد محسوب می‌شد اما همزمان در بازار کشور با کاهش نرخ ارز مواجه بودیم که این موجب شد قیمت طلا در بازار کشور افزایشی نشود.

محمد کشتی‌آرای  درباره وضعیت کنونی بازار طلا و میزان استقبال خریداران گفت: درماه رمضان و بعد از تعطیلات نوروز بازار با رکود و کاهش دادوستد مواجه بود اما بعد ازماه رمضان بازار تا حدودی رونق گرفته و سطح دادوستد نسبت به هفته‌های قبل بهتر شده است.

کشتی‌آرای درخصوص تغییرات قیمت سکه نیز گفت: هفته گذشته با هیجانی شدن بازار، حباب سکه با افزایش همراه بوده ولی در ۳-۲ روز گذشته با کاهش قیمت ارز، حباب سکه کاهش پیدا کرده و در مجموع طی چند روز اخیر بازار با دور شدن از هیجانات، هم تا حدودی ثبات به‌خود گرفته و هم قیمت‌ها واقعی شده است.

به‌گفته این فعال بازار طلا، حباب سکه در حال حاضر ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان است که نسبت به روز پنجشنبه ۴۰۰هزار تومان کاهش پیدا کرده است؛ تا بعدازظهر روز گذشته سکه طرح جدید حدود ۶۰۰هزار تومان و سکه طرح قدیم ۷۰۰هزار تومان نسبت به نخستین قیمت اعلامی روز، افت قیمت داشته اند. دیروز هر قطعه سکه طرح‌جدید ۳۳میلیون‌و۲۰۰هزارتومان، هر قطعه سکه طرح قدیم ۲۹میلیون و ۳۰۰هزارتومان، نیم‌سکه ۱۹میلیون‌ویکصدهزارتومان، ربع سکه ۱۲میلیون‌و۳۰۰هزارتومان و هرقطعه سکه گرمی ۷میلیون‌و۳۰۰هزار تومان قیمت خورده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.