کد خبر : 35931 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه و طلا

قیمت سکه دوباره بالا رفت | طلای ۱۸ عیار، سکه و نیم سکه چند شد؟

امروز تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۸ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه دوباره بالا رفت | طلای ۱۸ عیار، سکه و نیم سکه چند شد؟

قیمت سکه امروز 21 اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد. قیمت سکه قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.آخرین قیمت سکه و طلا را در ادامه مشاهده می کنید

امروز تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۸ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

امروز دوشنبه ۲۲ اسفند تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  ۶۸هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار، ربع سکه بهار آزادی ۹ میلیون و سکه یک‌گرمی ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است./همشهری

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم(امامی) ۲۲ میلیون و  ۵۰۰ هزار 
 نیم سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی ۹میلیون 
 سکه یک گرمی  ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار
 اونس جهانی طلا  ۱۸۷۹دلار
 طلای ۱۸ عیار  ۲ میلیون و ۶۸ هزار

پیش بینی قیمت طلا و سکه 22 اسفند 1401 / بازگشت طلا به کانال یک میلیونی!

دیروز قیمت طلا و سکه روند نامتوازنی داشتند. سکه گران شد و طلا ارزان. هر چند قیمت طلا نوسان زیادی داشت اما در نهایت، هر گرم طلا به کانال یک میلیون تومانی بازگشت. امروز زور افزایشی‌های بازار فلز زرد از تاثیر کاهش قیمت دلار بیشتر بود و بازار مستقل عمل کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز در حالی که قیمت دلار دیروز به کف کانال ۴۵ هزار تومانی رسید، و از آخرین معامله نقدی روز گذشته ۳۰۰ تومان ارزانتر معامله شد، اما قیمت طلا و سکه افزایش داشت.

معامله‌گران پیش‌بینی می‌کردند در صورتی که دلار در روز جاری به بالای محدوده 45 هزار تومان برگردد، احتمال دارد که سکه امامی از مسیر نزولی خارج شود و بار دیگر به بالای مرز 25 میلیون تومان بازگردد. این در حالی بود که قیمت دلار کاهش محدودی داشت اما قیمت سکه محدوده ۲۵ میلیون تومانی را رد کرد.

افزایشی‌های بازار فلز زرد قدرت را در دست دارند

برخی فعالان بازار این روند صعودی قیمت طلا و سکه را ناشی از قدرت افزایشی‌های بازار می‌دانند و معتقدند برخلاف کاهش نرخ دلار و ثبات قیمت انس به دلیل روزهای تعطیلِ پایان هفته در بازارهای جهانی، زور افزایشی‌های بازار بر روند نزولی قیمت‌ها چربیده است.

روز گذشته کشتی‌آرای، کارشناس طلا و جواهر به ثبات روند معاملات در بازار فلز زرد اشاره کرد. وی دیروز گفت:«از فردا (۲۱ اسفند) داد و ستدها مقداری روشن‌تر و باثبات‌تر خواهد شد و از هیجانات کاذب روزهای قبل خبری نیست.»

در حالی که فعالان اقتصادی و سیاسی سایه ‌دیپلماسی و بهبود روابط ایران با آژانس و عربستان را بر روی بازار ارز و سکه موثر می‌دانستند قیمت در بازار فلز زرد صعودی شد. به نظر می‌رسد این افزایش قیمت نشان از توان افزایشی‌های بازار طلا و سکه دارد.

با رشد سکه، قیمت‌ها به کانال‌های قبل برگشت

امروز ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی تا میانه روز بیش از یک‌ میلیون تومان افزایش داشت. اما در لحظه نگارش این گزارش افزایش قیمت سکه ۹۹۴ هزار تومان شد و همچنان نوسان دارد. سکه امامی با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان در بازار معامله شد.

سکه بهار آزادی نیز افزایش ۵۰۰ هزار تومانی داشت. هر چند این افزایش تا ۷۰۰ هزار تومان نیز بالا رفت. در حال حاضر سکه بهار با قیمت ۲۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان معامله می‌شود.

افزایش ۶۰۰ هزار تومانی نیم سکه این قطعه را به کانال ۱۵ میلیون تومانی برگرداند. در لحظه نگارش این گزارش نیم سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد و افزایش ۴۰۰ هزار تومانی داشت.

قیمت سکه گرمی به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و ۷۰۰ هزار تومان افزایش داشت.

سرگیجه سکه در نوسان‌های افزایشی و کاهشی

امروز قیمت طلا و سکه در نخستین ساعت معاملاتی روز، هر دو با روند صعودی باز شدند اما بعد از ظهر این روند در بازار طلا برخلاف سکه نزولی شد. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلا ۲۳۹ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با قیمت هشت میلیون و ۶۳۱ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با بیش از ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت به پله‌های آخر کانال یک میلیون تومانی بازگشت. در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۹۹۱ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

هر گرم طلا ۲۶ آذر امسال وارد کانال دو میلیون تومانی شد و ریزش روزهای اخیر بعد از گذشت سه ماه، این مقدار طلا را به کانال پایین‌تر کشاند. هر چند قیمت در بازار طلا و سکه امروز نوسان زیادی دارد و به نظر می‌رسد تا پایان معاملات امروز این قیمت‌ها تغییر خواهد کرد.

نوسان قیمت به اندازه‌ای است که در هر دقیقه قیمت طلا در مسیر افزایش و در دقیقه بعد در روند نزولی قرار می‌گیرد.

حباب سکه امروز افزایش داشت و سکه امامی با یک میلیون و ۴۸ هزار تومان افزایش بیشترین سهم از رشد قیمت حباب را داشت. سایر قطعات سکه از ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش حباب داشتند.

طلا و سکه مستقل عمل کردند

در همین راستا میثم رادپور با اشاره اثرپذیری سنتی قیمت طلا و سکه از بازار ارز به تجارت‌نیوز گفت:«در برخی مقاطع نظیر آذر ماه امسال، قیمت این فلز گرانبها مستقل عمل کرده و روند افزایشی داشت. این در حالی است که اونس جهانی در حال حاضر اثر جزئی بر قیمت‌ها دارد و قیمت طلا و سکه ارتباط چندانی با اونس جهانی ندارد.».

رادپور تاکید کرد: «درباره بازار طلا درست‌ترین تحلیل، توجه به بازار و قیمت دلار است. اگر قیمت دلار رشد کند، طلا به همین نسبت رشد خواهد کرد. هر چند استثناهایی نیز مانند آنچه اشاره شد در بازار دیده می‌شود.»

وی افزود: «برجام می‌تواند بازار دلار را تحت تاثیر قرار دهد. البته در حالت عادی، اونس جهانی نیز بر قیمت طلا و سکه تاثیر می‌گذارد. این دو عامل در کنار هم مشخص‌کننده قیمت طلا و سکه در کشور هستند.»

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.