کد خبر : 33315 / /
/

سهام عدالت | ارزش سهام عدالت | ارزش امروز سهام عدالت

سهام عدالتی ها پولدار شدند | واریز سود 200 هزار تومانی امشب در پرتفوی سهامداران | ارزش سهام عدالت امروز 3 بهمن

شاخص کل بورس امروز دوشنبه سبزپوش شد؛ با این‌ حال ارزش سهام عدالت امروز چقدر شد؟

سهام عدالتی ها پولدار شدند | واریز سود  200 هزار تومانی امشب در پرتفوی سهامداران | ارزش سهام عدالت امروز 3 بهمن

سهام عدالت یک نوع یارانه دولت برای اقشار کم درآمد جامعه است در مرحله اول واگذاری این سهام عدالت  به برخی از افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و غیره تقسیم شد و برگه‌هایی به عنوان برگه سهام عدالت نیز به مشمولان این طرح داده شد. ارزش این برگه‌ها در ابتدا ۵۰۰ هزار تومان سهام بود که بعد به یک‌میلیون تومان افزایش یافت.  برای گروه‌های کم‌درآمد که جاماندگان سهام عدالت هستند قرار است سهام عدالت 10 میلیونی داده شود ، نیمی از قیمت هر سهم تخفیف داده شود و نیمی دیگر نیز به مدت ده سال از محل سود شرکت بازپرداخت گردد.

سهام عدالت ارزش

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس امروز دوشنبه روند صعودی به خود گرفت و شاخص با رشد 0.06 درصدی در سطح یک میلیون و 653 هزار واحدی قرار گرفت و شاخص هم‌وزن نیز افت بیش از 2 هزار واحدی را تجربه کرد و در محدوده 522 هزار واحدی ایستاد.

امروز دوشنبه 3 بهمن ماه سهام عدالت هم جهت با شاخص کل بورس حرکت کرد و روند مثبتی به خود گرفت. ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی با افزایش 1.8 درصدی به 14 میلیون و 385 هزار تومان رسید.

ارزش روز سهام عدالت یک میلیون تومانی هم با افزایش 204 هزار تومانی به 27 میلیون و 96 هزار تومان رسید.

سهام عدالت

تخصیص سهام عدالت جاماندگان باز هم به تاخیر می‌افتد؟

وزارت رفاه موظف است جاماندگان سهام عدالت را شناسایی کند. این در حالی است که به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی شناخت این افراد کاری بسیار سخت است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی شناسایی جاماندگان جدید سهام عدالت بسیار سخت و زمان‌بر است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: شناسایی جاماندگان جدید سهام عدالت پروسه سختی دارد. زیرا باید این اطمینان ایجاد شود که افراد واقعا مشمول هستند یا خیر، البته مسئولیت این کار با وزارت رفاه است.

حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی درباره شناسایی جاماندگان سهام عدالت اظهار کرد: در راستای شناسایی جاماندگان سهام عدالت تکلیفی وجود داشت که باید انجام می‌شد. در این راستا در فاز نخست، مشمولان کمیته حمایت امداد و بهزیستی و همچنین ایثارگران شناسایی شدند و در ۲۲ خردادماه برای بررسی به هیات دولت ارسال شد.

فرایند بررسی زمان زیادی برد و چندین مرتبه بین هیات دولت و معاونت حقوقی ریاست جمهوری رفت‌وبرگشت داشت، زیرا ایرداتی درمورد بعضی از ضوابط وجود داشت که هیات دولت آن را مرتفع و مصوب کرد اما هیات تطبیق مجلس دوباره ایرادی مطرح کرد که درحال بررسی هستند.

وی درباره ایرادات هیات تطبیق مجلس پاسخ داد: به طور کلی دو ایراد وجود داشت، نخست آنکه مرجع تصویب باید شورای عالی سیاست اصل ۴۴ باشد نه هیات وزیران. دوم آنکه سهام باید به صورت غیرمستقیم به مشمولان داده شود نه به صورت مستقیم. البته به هر دو ایراد پاسخ داده شد و معاونت حقوقی درحال پیگیری است، امیدوارم مورد قبول هیات تطبیق مجلس قرار بگیرد و اجازه دهند در پایان سال واگذاری را انجام دهیم.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی همچنین در این باره که چرا در لایحه بودجه به ادامه فرایند شناسایی جاماندگان سهام عدالت اشاره نشده، گفت: شناسایی افراد جدید پروسه سختی دارد زیرا باید این اطمینان ایجاد شود که افراد واقعا مشمول هستند یا خیر، البته مسئولیت این کار با وزارت رفاه است. این فرایند هنوز آغاز نشده است. از طرف دیگر منابعی برای این کار وجود ندارد؛ بنابراین فکر نمی کنم جامانده دیگری شناسایی شود./ منبع:بورس نیوز

سهام عدالت

ماجرای واریز سود 300 هزار تومانی سهام عدالت چیست؟

برخی از سایت‌های خبری امروز از واریز سود سهام عدالت 300 هزار تومانی از امشب خبر داده‌اند. اما آیا این خبر صحت دارد و دارندگان سهام عدالت باید منتظر واریزی جدیدی باشند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، سود سهام عدالت سال 1400 ماه گذشته به حساب سهامداران واریز شد و دیگر خبری از واریز سود جدید نیست. مگر سود سهام عدالت جاماندگان که قرار است اسفند ماه امسال به حساب آنها واریز شود.

پس ماجرای سود 300 هزار تومانی چیست؟ ارزش سبد سهام عدالت روزانه محاسبه و اعلام می‌شود. ارزشی که با ریزش شاخص کل بورس کاهش پیدا می‌کند و با سبز شدن شاخص و بازار، ارزش سهام عدالت هم بالا می‌رود.

بر اساس آخرین گزارشی که منتشر شده است، ارزش سهام عدالت امروز 18 دی ماه 1401 ارزش سبد سهام عدالت 300 هزار تومان رشد کرده است.

به همین دلیل برخی از سایت‌ها اعلام کرده‌اند که سود 300 هزار تومانی سهام عدالت امروز به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می‌شود. اما این خبر صحت ندارد و باید گفت ارزش سهام عدالت 300 هزار تومان افزایش یافته است و این افزایش ارزش سهام، فعلا کارامد نیست. چون دارندگان سهام عدالت نه امکان فروش آن را دارند و نه امکان آزادسازی سهام عدالت خود را.

بر اساس این گزارش ارزش سهام عدالت 5232 هزار تومانی حدود 14 میلیون و 705 هزار تومان است. ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی هم با افزایش 300 هزار تومانی به 27 میلیون و 684 هزار تومان رسید.

سهام عدالت

زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان

راضیه ذوالنوریان، مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی در رابطه با مشمولان دریافت سهام عدالت مطرح کرد: در ارتباط با کسانی که جا مانده سهام عدالت هستند، به استناد مصوبه‌ای که هیات دولت تصویب کرد، شرایط برای ما فراهم شد که در راستای اجرای قانون بودجه ۱۴۰۱، کسانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کل کشور، سه دهک اول درآمدی جامعه و ایثارگران هستند، سهام دار سهام عدالت شوند.

همچنین اکبر حیدری، سخنگوی کانون سهام عدالت، در خصوص جاماندگان سهام عدالت، گفت: مجلس قانونی را برای جاماندگان از سهام عدالت تصویب و دولت در مرحله اول مقرر کرده مددجویان نهاد‌های حمایتی بدون نیاز به ثبت‌نام از طریق سامانه ارتباطی که بین کمیته امداد و سازمان بهزیستی برقرار شده، اطلاعات را به سازمان خصوصی سازی ارسال کنند تا سهام عدالت به این افراد تخصیص یابد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مرجعی و مکانی برای ثبت‌نام یا پیش ثبت‌نام سهام عدالت حضوری و سیستمی وجود ندارد، افزود: در مراحل قبلی سهام عدالت هم ثبت‌نام نداشتیم، شناسایی توسط سیستم و دستگاه‌های مسوُول صورت می‌گرفت و در مرحله نهایی بعد از ارسال دعوت نامه افراد برای ثبت نهایی به مکان مشخص شده مراجعه می‌کردند.

به گفته وی برای جاماندگان از سهام عدالت به جز نهاد‌های حمایتی برنامه دیگری نخواهد بود و قطعا سال آینده مراحل جدید اجرایی شده و اقشار دیگر نیز به سهام داران اضافه می‌شوند، این اقدام پس از تصویب قانون از سوی مجلس، اطلاع‌رسانی خواهد شد./ تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.