کد خبر : 670 / /
/

سهام عدالت/سهام/سود سهام عدالت

ارزش سهام عدالت روزهای آخر تابستان چقدر شد؟

ارزش سهام عدالت امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰، ۲.۶درصد کاهش یافت.

ارزش سهام عدالت روزهای آخر تابستان چقدر شد؟

ارزش سهام عدالت  در روزهای گذشته افزایش داشته است. معاملات سهام عدالت  به دو روش انجام می شود. آزادسازی سهام عدالت در آینده نزدیک تکمیل می شود. سهام عدالت جدید به جاماندگان تعلق می گیرد.اخبار روز سهام عدالت را با ما دنبال کنید.

ارزش سهام عدالت امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰، ۲.۶درصد کاهش یافت.

  در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت درمقایسه با روز گذشته، ۲.۶درصد کاهش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۲ میلیون و ۹۲۶هزار تومان و ۲۴ میلیون و ۳۴۹هزار تومان رسید.

با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۷۵۶هزار تومان رسیده است.

سهام عدالت| 30 درخواست در صف تاسیس کارگزاری

سهام عدالت

وی همچنین به آخرین وضعیت درخواست تاسیس کارگزاری اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون 30 درخواست تاسیس کارگزاری به سازمان آمده است. از چهار درخواست که در ابتدا آمد، یک مورد پذیرفته و دو مورد دیگر رد شد و درخواست دیگر نیز پس از تکمیل مدارک، بررسی خواهد شد.

سهام عدالت| پذیرش سهام سرخابی‌ها در بورس

این مقام مسئول در خصوص آخرین وضعیت بورسی شدن سهام سرخابی ها تصریح کرد: پیگیری این موضوع از مدت ها قبل در حال انجام است و مراحل زیادی برای نهایی شدن این اقدام اجرا شده است.

دهقان دهنوی با بیان اینکه پذیرش این شرکت ها از مدت ها قبل در حال انجام بوده و تاکنون پذیرش بخشی از آن انجام شده است، گفت: تلاش ما ورود شرکت‌هایی به بورس است که ساختار مالی مناسبی داشته باشند. در این راستا مشکلاتی درباره ورود این دو تیم به بورس وجود دارد که اکنون درحال رفع آن هستیم.

حیدری درباره جاماندگان سهام عدالت گفت: خوشبختانه از مدافعان و طراحان تخصیص سهام به جاماندگان سهام عدالت و اعاده حق تضعیف شده اقشار مردم جامعه که در فرآیند سهام عدالت جامانده بودند، آقای خاندوزی در مجلس بود. ایشان در این حوزه دغدغه مردم را داشته و مدافع حق مردم و پیگیر آن بود که سهام عدالت را به افرادی که حقشان بوده ولی به دلیل قصور در شناسایی جامانده اند برساند.ان شاالله با شروع کار ایشان این فرآیند هرچه سریعتر اجرایی شود.نکته ای که مهم است این است که ما در جلسه مشترکی که با فراکسیون سهام عدالت داشتیم و از طرح برنامه های آقایان خاندوزی و عبدالملکی در بخش مردمی سهام عدالت اعلام حمایت رسمی داشتیم. معتقدیم این دو چهره جوان کسانی هستند که هم می توانند در مسیر تحقق آرمان های سهام عدالت و هم احقاق حق جاماندگان سهام عدالت حرکت کنند و به همین دلیل هم فراکسیون سهام عدالت و هم بخش مردمی سهام عدالت با اعلام رسمی و قاطع از آقایان خاندوزی و عبدالملکی حمایت کردند. طبعا ان شاالله با نظری که آقای رئیسی در جلسه رای اعتماد به وزرا اعلام کردند، بحث جاماندگان سهام عدالت هرچه سریعتر با سازوکارهای علمی و با رعایت حق همه کسانی که جامانده اند، عملیاتی و اجرا شود.

بالاخره تکلیف سهام عدالت افراد فوت شده چه می شود؟

سهام عدالت

سخنگوی سرمایه گذاری استانی سهام عدالت درباره انتقال سهام افراد فوت شده به وراث گفت: سهام عدالت کسانی که فوت می شوند، باید به وراث تعلق بگیرد. بر مبنای انتقال قهری این سیستم قبل از اردیبهشت ماه توسط سازمان خصوصی سازی با عنوان دبیرخانه مرکزی سهام عدالت مدیریت می شد.وراث متوفیان می توانستد با مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب، اطلاعات خود را منتقل کنند و برمبنای آن هم سهام به وراث منتقل بشود. شرکت سپرده گذاری مرکزی بعد از آزادسازی مدعی شد که می تواند با یک سامانه کاملا آنلاین و اتصال به سامانه های قوه قضاییه این اقدام را با کیفیت مطلوب تر و با سرعت بالاتری انجام دهد. اما متاسفانه تا به امروز این فرآیند عملیاتی نشده است. در حال حاضر نزدیک به 10 میلیون نفر ورثه متقاضیان سهام عدالت هنوز نتوانسته اند از حق الارث خود استفاده کنند. ما به این موضوع تا به امروز انتقادات جدی وارد کردیم چون اگر قرار بود سامانه ای هم راه اندازی شود باید سیستم قبلی به کارش ادامه می داد و ارائه قانونی خدمات به مردم متوقف نمی شد و هم زمان هم سامانه های مدرن تر طراحی و عملیاتی و تقدیم مردم می شد. اما متاسفانه در شرایط فعلی امکان انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث به دلیل این که سیستم قبلی متوقف شده است و سیستم جدید هم فعال نشده وجود ندارد. امیدواریم که کسانی که مسئولیت کاری را به عهده می گیرند متعهدانه و در کمترین زمان ممکن تعهداتشان را انجام دهند تا حقوق مردم تضعیف نشود. البته بارها مکاتباتی داشتیم و پیگیر هم هستیم و تاکید کردیم که اگر قرار بر این است که تاخیر در اتصال سامانه های قوه محترم قضائیه و شرکت سپرده گذاری انجام شود یا به هر دلیلی شرکت سپرده گذاری مرکزی نتوانسته وظایف خود را انجام دهد، سیستم قبلی فعال شود تا حق مردم ضایع نشود.

 چگونه فروش سهام عدالت را لغو کنیم؟

سهام عدالت

مهدی نعمتی، مدیر روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) ، با اشاره به این موضوع که سهامداران عدالت تنها تا پنج شهریور فرصت دارند که درخواست لغو سفارش فروش سهام عدالت خود را اعلام کنند و در پاسخ به این پرسش که افراد از چه طریق می‌توانند درخواست خود را لغو کنند؟ اظهار کرد: افراد در ابتدا می‌توانستند با مراجعه به وب سایت sahamedalat.ir و استفاده از گزینه انصراف، نسبت به انصراف از فروش سهام عدالتی که درخواست آن را قبلا ثبت کرده اند، اقدام کنند.

او افزود: اما بعد کارگزاری‌ها و بانک‌ها اظهار کردند که به دلیل اینکه معاملات را انجام می‌دهیم، بهتر است که این امکان به درگاه‌های آن‌ها منتقل شود. به همین دلیل گزینه انصراف از سامانه سهام عدالت حذف و این امکان در درگاه‌های الکترونیکی بانک‌ها ایجاد شده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.