کد خبر : 33280 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه 3 بهمن

قیمت سکه و قیمت دلار امروز ۳ بهمن‌ماه | سکه یک کانال افتاد

قیمت سکه، طلا و ارز امروز در بازار تهران‌ کاهش یافت.

قیمت سکه و قیمت دلار امروز ۳ بهمن‌ماه | سکه یک کانال افتاد

قیمت سکه امروز شنبه 3 بهمن ۱۴۰۱قیمت خرید و فروش دلار و سکه اعلام شد.امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۸۴ هزار تومان و قیمت سکهامامی۲۴ میلیون و ۸۲۳ هزار تومان است.قیمت سکهتمام‌بهار آزادی ۲۳ میلیون و ۲۲۸ هزار توماناست.در بازار سبزه‌میدان، قیمت سکهنیم‌سکه بهار آزادی۱۴ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 9 میلیون و 500 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 4 میلیون و 900 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت سکه، طلا و ارز امروز در بازار تهران‌ کاهش یافت.

قیمت دلار در بازار آزاد ۷۹۸ تومان افزایش یافت و ۴۴ هزار و ۴۳۰ تومان شد.

در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸عیار به دو میلیون و ۸۴ هزار تومان رسید و قیمت سکه امامی با افزایش ۴۴۴ هزار تومانی به ۲۴ میلیون و ۸۲۳ هزار تومان رسید.

قیمت انواع ارز و سکه و طلا را در روز دوشنبه، سوم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید.

دلار (در صرافی بانکی)

۳۹ هزار و ۶۲۰ تومان

یورو

۴۲ هزار و ۹۴۴ تومان

سکه تمام بهار آزادی

۲۳ میلیون و ۲۲۸ هزار تومان

سکه امامی

۲۴ میلیون و ۸۲۳ هزار تومان

نیم سکه

۱۴ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان

ربع سکه

۹ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان

سکه گرمی

۵ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار

۲ میلیون و ۸۴ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار

۲ میلیون و ۷۷۹ هزار تومان

هر مثقال طلا

۹ میلیون و ۳۱ هزار تومان

هر انس طلا

۱.۹۲۱.۸۴ دلار

دلار در بازار

۴۴ هزار و ۴۳۰ تومان

 

قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه 3 بهمن 1401 / قیمت سکه همچنان رشد می‌کند؟

قیمت طلا و سکه 2 به.من 1401 افزایشی شد

روز یکشنبه قیمت سکه امامی ۸۰۰ هزار تومان دیگر گران شد. فعالان بازار معتقدند با افزایش قیمت دلار و سیگنال‌های نامساعد سیاسی روند قیمت‌ها صعودی شده و جسارت سکه‌بازان بیشتر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز با گذشت دو روز از بهمن ماه امسال قیمت طلا و سکه باز هم، همانند روزهای پیش، آرایش افزایشی دارد. به نظر می‌رسد این رشدهای مکرر قیمت فلز زرد به افزایش نگرانی در بازار دامن زده است که این روند صعودی تا چه زمانی ادامه دارد و نقش دولت در مدیریت بازار چیست؟

قیمت سکه/جسارت سکه‌بازان بیشتر شد!

یکشنبه دوم بهمن‌ماه قیمت سکه  امامی ۸۰۰ هزار تومان دیگر گران شد. فعالان بازار معتقدند با افزایش قیمت دلار در بازار ارز تهران، جسارت سکه‌بازان بیشتر شده و به تبع آن در موقعیت خرید قرار گرفته‌اند.

معامله‌گران و برخی خریداران بازار معتقدند سیگنال‌های نامساعد سیاسی باعث شده است که قیمت‌ها این چنین افسارگسیخته افزایش یابد.

روند افزایش قیمت در بازار کالاهای سرمایه‌ای از ابتدای سال درباره قیمت دلار از سوی کارشناسان و تحلیلگران پیش ‌بینی شده بود و تبعات فنر فشرده قیمت دلار به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین کننده قیمت طلا و سکه، در نیمه دوم سال‌جاری به وضوح تاثیر خود را در بازار نشان داده است.

با گران‌شدن لحظه‌ای قیمت در بازار فلز زرد، به نظر می‌رسد امید به مذاکرات کاملا از دست رفته و خریداران احتیاطی نیز وارد بازار شده‌اند و مطمئن هستند که سیگنالی برای مهار و کاهش قیمت وجود ندارد.

قیمت انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی پایان هفته بازارهای بین‌المللی فعلا با قیمت روزهای گذشته و نرخ ۱.۹۲۶.۲۲ دلار قرار دارد.

قیمت سکه امامی و بهار کانال عوض کردند

روز یکشنبه دوم بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در کانال ۲۵ میلیون تومانی معامله شد و تا ساعات ابتدایی شب هم سکه امامی با قیمت ۲۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در حال معامله بوده است.

سکه بهار آزادی هم با افزایش ۷۰۰ هزار تومانی قیمت، با نرخ ۲۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. نیم سکه در این روز ۴۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در حال معامله بوده است.

ربع سکه نیز ۲۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. روز یکشنبه سکه گرمی با ۳۰۰ هزار تومان رشد با قیمت ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

هر مثقال طلا نیز نزدیک به ۳۰۰ هزار تومان گران شد و با این مقدار افزایش قیمت به کانال ۹ میلیون تومانی ورود کرد و به قیمت ۹ میلیون و ۲۲۶ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش ۶۷ هزار و ۱۰۰ تومانی با قیمت ۲ میلیون و ۱۲۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای دست دوم روز یکشنبه ۶۶ هزار تومان گران شد و به قیمت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه/حباب ربع سکه دوباره ۵ میلیونی شد

روند حباب سکه در تمام قطعات افزایشی است. حباب سکه امامی بیش از ۴۵۰ هزار تومان گران شد . سایر قطعات سکه نیز افزایش قیمت حباب داشتند و کمترین افزایش مربوط به ربع سکه با ۱۳۹ هزار تومان افزایش است. این روند افزایشی قیمت حباب سکه باعث شد حباب ربع سکه بار دیگر به محدوده ۵ میلیون تومانی برگردد.

قیمت سکه/همبستگی طلا و سکه

جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه با اشاره به همبستگی شدید قیمت طلا و سکه به قیمت دلار به تجارت‌نیوز گفت:«با وجود این همبستگی قیمت در بازار فلز زرد با دلار بالاتر از نرخ فعلی در حال معامله است؛ این در حالی است که قیمت سکه همواره دارای حباب است و این حباب به معنای شکستن آن نیست.»

او افزود: «با بررسی قیمت سکه طی ۵ سال گذشته مشخص است که این بازار همواره با دلار بالاتر معامله شده است و روند کاهشی حباب سکه نیز مقطعی بوده است.»

فلاحیان گفت: «دولت به صورت مستقیم و غیرمستقیم سعی در کنترل قیمت‌ها دارد. فعلا ارزپاشی دولت زیاد است و بعضا با اخباری که از آزاد شدن منابعشان اعلام می‌کنند سعی در کنترل بازار دارند اما تا دلار مهار نشود کاهش قیمت در بازار طلا و سکه شدنی نیست.»

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.