کد خبر : 38563 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه و طلا

کاهش باورنکردنی قیمت انواع سکه |جدیدترین تغییر قیمت ها در بازار سکه و طلا

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۳۵ هزار و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

کاهش باورنکردنی قیمت انواع سکه |جدیدترین تغییر قیمت ها در بازار سکه و طلا

قیمت سکه امروز25اردیبهشت 1402اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد.  امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۳۵ هزار تومان، قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۰ میلیون و ۸۰۰ تومان است.

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۳۵ هزار و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

به گزارش همشهری آنلاین، امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۳۵ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۰ میلیون و ۸۰۰ تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۸ میلیون تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه یک‌ گرمی ۶ میلیون و ۶۰۰ تومان تعیین شده است.

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید   ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم(امامی)  ۲۷ میلیون و ۵۰۰ 
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۸ میلیون
 ربع سکه بهار آزادی  ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار
 سکه یک گرمی   ۶ میلیون و ۶۰۰ هزرار
 اونس جهانی طلا  ۲۰۲۰ دلار
 طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۵۳۵ هزار

دو روز گذشته قیمت طلا و سکه با ریزش‌های شارپی همراه بود و در این شرایط معامله‌گران نسبت به هر گونه معامله در این بازار سرد شدند.

قیمت سکه

قیمت طلا و سکه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / کف قیمت در بازار طلا کجاست؟

طی دو روز گذشته قیمت طلا و سکه با ریزش‌های قابل توجه همراه بود. این ریزش‌ها در بازار فلزات گران‌بها، علاوه بر تغییر کانال قطعات سکه، قیمت طلا را نیز به کانال پایین‌تر کشاند.

قیمت سکه و طلا 25 اردیبهشت 1402

در حالی که قیمت دلار از نیمه کانال ۵۱ هزار تومانی نیز پایین‌تر آمده و قیمت طلا و سکه نیز همگرایی بالایی با دلار دارد، اما معامله‌گران بازار طلا این ریزش را نهایتا تا ۱۰ درصد دیگر محتمل می‌دانند و معتقدند بازار و شرایط تورمی، قیمت‌ها را بیش‌ از این نزولی نمی‌کند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند در دوره‌های پرنوسان ارزی قرار داریم و دولت برای کنترل قیمت‌ها اقداماتی نظیر فروش خودرو، دریافت مالیات و انواع دستورالعمل و بخشنامه‌ها را انجام می‌دهد که تبعات تورمی بر بازارها را در آینده شدیدتر می‌کند.

تحلیلگران اقتصادی همواره تاکید دارند که سیاست دولت مهار قیمت در بازارهای مالی است و از سوی دیگر مردم به دنبال راهی امن برای افزایش دارایی‌هایشان هستند. در نهایت تقابل این دو دیدگاه هر روز یک بازار را در تلاطم قرار می‌دهد.

عقبگرد طلا در کانال ۱۰ میلیونی

دیروز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ سکه امامی ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با رقم ۳۱ میلیون و ۱۱۱هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار کاهش ۲۱۶ هزار تومانی داشت. این قطعه با این کاهش قیمت به کانال ۲۷ میلیون تومانی رسید و با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۸۵ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه دیروز ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشت و به قیمت ۱۸ میلیون تومان رسید.  ربع‌ سکه نیز ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که افزایش محدود ۱۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۶ میلیون و ۶۱۰هزار تومان مبادله شد.

طی دو روز گذشته قیمت طلا ، افت قابل توجهی داشت. دیروز قیمت هر مثقال طلا  کاهش ۱۹۸ هزار تومانی داشت و به کانال ۱۰ میلیون تومانی ورود کرد. هر مثقال طلا به قیمت ۱۰ میلیون و ۹۳۲ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به ۴۸ هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۵۲۳ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۴۸۹ هزار تومان معامله شد. برخلاف کاهش قیمت سکه حباب سکه امامی، بهار و سکه گرمی افزایش داشت و نیم و ربع سکه کاهش حباب داشتند.

طلا و سکه ریخت/ سیگنال جدید دلار به بازار طلا

همزمان با کاهش قیمت دلار در بازار ارز، قیمت طلا و سکه نیز در بازار تهران با ریزش مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت طلا دیروز در بازار تهران بیش از ۷۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به این ترتیب در بازار ۲ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان قیمت پیدا کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در طول یک هفته گذشته قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار در حدود ۵ درصد، یعنی ۱۳۵ هزار تومان به عقب برگشته است؛ این در حالی است که تغییر قیمت طلا در طول یک ماه گذشته، افزایش ۹۰۰ تومانی قیمت را نشان می‌دهد.

بنا به این گزارش، قیمت سکه نیز در بازار تهران بیش از ۴۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است. در حال حاضر هر قطعه سکه امامی ۳۱ میلیون و ۲۵۱ هزار تومان است.

طلای جهانی روسفید خواهد شد؟

قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز جمعه در ایالات‌متحده کاهش یافت و نقره به پایین‌ترین حد خود در ۶ هفته گذشته رسید.

به گزارش ایسنا، افزایش شاخص دلار آمریکا در اواخر هفته عامل نزولی برای فلزات شد. افزایش اندک در بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده نیز برای فلزات امن اندکی منفی بود. طلای ژوئن با افت ۱۱.۵ دلاری به ۲۰۰۹ دلار و ۲۰ سنت و نقره جولای ۰.۴۵۹ دلار کاهش یافت و به ۲۳.۰۷۵ دلار رسید.

کاهش شدید در بازار نقره و نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی که باعث کاهش تقاضای مصرف‌کننده و تجاری برای فلزات می‌شود، نقره را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

قیمت معاملات آتی مس یک شبه به پایین‌ترین حد در ۵.۵ ماه گذشته رسید. تقاضای کمتر برای مس، نشان‌دهنده کند شدن اقتصاد جهانی است. همچنین، نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد رکود اقتصادی ایالات‌متحده و جهانی وجود دارد.

هدف بعدی قیمت صعودی بولز این است که در معاملات آتی ژوئن بالاتر از مقاومت و در اوج ۲۰۸۵ دلار و ۴۰ سنت در ماه مه بسته شود و هدف بعدی قیمت نزولی خرس‌ها این است که قیمت‌های آتی  به ۱۹۸۰ دلار برساند.

گاوهای نقره‌ای مزیت فنی کوتاه مدت کلی خود را در میان فروش بزرگ این هفته از دست داده‌اند و هدف صعودی بعدی قیمت ۲۵ دلار و قیمت نزولی بستن قیمت‌ها زیر سطح حمایتی ثابت در ۲۲ دلار است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت سکه در طول یک هفته گذشته یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است.

به این ترتیب، در بازار تهران قیمت سکه بهار آزادی ۲۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۰۰ هزار تومان و ربع‌سکه ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

هم‌اکنون هر قطعه سکه بهار آزادی ۲۷ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۸ میلیون و ۷۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۱ میلیون و ۳۴۰ و سکه یک گرمی ۶ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان است.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.