کد خبر : 38297 / /
/

جهش انفجاری قیمت سکه | جدیدترین قیمت سکه و طلا در بازار | طلای ۱۸ عیار و نیم سکه چند شد؟

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۷۵ هزار و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

جهش انفجاری قیمت سکه | جدیدترین قیمت سکه و طلا در بازار | طلای ۱۸ عیار و نیم سکه چند شد؟

قیمت سکه امروز 19اردیبهشت 1402اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد.  امروز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان، قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۹ میلیون و و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۷۵ هزار و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

امروز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۹ میلیون و و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون  و ۱۰۰ هزار و سکه یک‌ گرمی ۶ میلیون و ۹۰۰ تومان تعیین شده است./همشهری آنلاین

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم(امامی) ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار
 نیم سکه بهار آزادی ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی  ۱۲ میلیون و ۱۰۰هزار
 سکه یک گرمی  ۶ میلیون و ۹۰۰ هزرار
 اونس جهانی طلا  ۲۰۲۶ دلار
 طلای ۱۸ عیار  ۲ میلیون و ۶۷۵ هزار

روز گذشته قیمت طلا و سکه با نوسان روبرو شد. شروع معاملات دیروز با ریزش بی‌سابقه بازار سهام و خروج پول از این بازار همزمان بود؛ برخی معامله‌گران این موضوع را عامل نوسانات افزایشی در بازارهای مالی می‌دانند.

قیمت طلا و سکه امروز 19 اردیبهشت 1402 / چرا قیمت سکه افزایش یافت؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه دیروز در روند متوازنی قرار نگرفتند. سکه‌های کم‌وزن برخلاف سایر قطعات سکه ارزان شد و به کانال پایین‌تر برگشت. افزایش قیمت در بازار مطابق روزهای گذشته متعاقب تغییر قیمت دلار رخ داد.

قیمت سکه و طلا 19 اردیبهشت 1402

فعالان بازار طلا و سکه می‌گویند خریدار در بازار سکه کم است و عده‌ای از معامله‌گران باور دارند برخی از خریدارن برای خرید فلز گران‌بهای داخلی در نرخ‌های پایین‌تر کمین کرده‌اند. آنها به دنبال فرصت مناسب برای شکار بهترین قیمت خرید هستند.

روز گذشته اتاق اصناف ایران ضوابط خرید و فروش سکه را اعلام کرد. بر اساس شرایط جدید تمام واحدهای صنفی ملزم به نصب پوستر هستند.

در این پوستر بر ضوابط جدید خرید و فروش سکه طلا بر اساس دستورالعمل تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه باقاچاق کالا و ارز تاکید شده است.

بر اساس قانون یادشده، واحدهای صنفی مرتبط با فروش سکه بر اجرای موارد ذیل ملزم شده‌اند:

– خرید و فروش سکه با دریافت ثبت کد ملی و شماره تلفن همراه مشتری

– ارائه فاکتور یکپارچه و قابل استعلام از سامانه جامع تجارت

– ثبت تمام معاملات خرید و فروش بین همکار (اعضای صنفی و تولیدی)

– عدم نیاز به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت توسط مشتریان

روز گذشته شاخص کل بورس افت قابل توجهی داشت و علاوه بر آن  نرخ تورم مرکز آمار اعلام شد. این رویدادها، سیگنال‌هایی بودند که به اعتقاد معامله‌گران توانستند روند بازارهای مالی را بر مدار صعودی قرار دهد.

کارشناسان اقتصادی تاثیر تورم بر اقتصاد و بازارهای مالی را در میان‌مدت و بلندمدت عامل افزایش انتظارات تورمی و رشد قیمت انواع طلا می‌دانند. همچنین آنها معتقدند تنها عاملی که می‌تواند روند قیمت در بازارهای مالی را متاثر سازد پیشرفت در توافق برجام است.

قیمت سکه

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

دیروز دوشنبه اردیبهشت ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رشد روبرو شد. این قطعه در پایان معاملات روز گذشته ۶۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. سکه امامی دیروز با قیمت ۳۲ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان بسته شد.

 سکه بهار دیروز نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و با رقم ۲۸ میلیون و ۷۹۶ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه نیز در دسته افرایشی‌های بازار طلا قرار گرفت و با ۵۰ هزار تومان رشد با قیمت ۱۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز قیمت ربع‌ سکه و سکه گرمی در دسته کاهشی‌های بازار قرار گرفتند. این قطعات برخلاف روند افزایش سایر سکه‌ها کاهش داشتند. هر چند این افت قیمت محدود بود اما توانست ربع سکه و سکه گرمی را به کانال‌های قیمتی پایین‌تر برگرداند.

 ربع سکه با کاهش ۵۰ هزار تومانی به کانال ۱۱ میلیون تومانی برگشت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی امروز ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه از سکه ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا امروز افزایشی بود. هر مثقال طلا افزایش ۱۰۷ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۵۱۸ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۲۵ هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۶۶۰ هزار تومان معامله شد.

امروز طلای دست دوم نزدیک به ۲۶ هزار تومان رشد داشت و با قیمت دو میلیون و ۶۲۴ هزار تومان معامله شد.

روند قیمت حباب سکه نیز مانند قیمت آن نامتوازن بود. حباب سکه امامی افزایشی بود و سایر قطعات سکه نیز کاهش قیمت داشت. امروز حباب سکه بهار با کاهش ۳۳۰ هزار تومانی بیشترین مقدار کاهش حباب را در قطعات سکه داشت.

ریزش اندک طلای جهانی و افزایش دلار

قیمت طلا امروز(سه‌شنبه) کاهش یافت زیرا فعالان بازار منتظر داده‌های تورم ایالات‌متحده برای یافتن سرنخ‌هایی در مسیر سیاست فدرال رزرو بودند.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۴.۴ درصد افزایش به ۲۰۲۵ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۲ دلار افزایش به ۲۰۲۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و باعث شد که شمش برای خریداران خارجی گران باشد.

در حالی که مصرف‌کنندگان آمریکایی در ماه گذشته گفتند که انتظار دارند تورم اندکی در یک سال آینده کاهش یابد، گزارش فدرال رزرو نیویورک نشان داد که فشارهای بانکی ماه مارس بر روحیه آمریکایی‌ها تاثیر چندانی نداشت و سرمایه‌گذاران با احتمال ۹۲ درصدی نرخ‌های فدرال رزرو را در سطح فعلی خود در ماه ژوئن قیمت‌گذاری می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری روز دوشنبه گفت که شکست کنگره در افزایش سقف بدهی فدرال ۳۱.۴ تریلیون دلاری ضربه بزرگی به اقتصاد ایالات‌متحده وارد می‌کند و دلار به عنوان ارز جهانی تضعیف می‌کند.

آجی کدیا، مدیر شرکت Kedia Commodities در بمبئی گفت که گزارش داغ تورم و نگرانی درباره افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن می‌تواند منجر به کاهش قیمت طلا به سطح ۱۹۵۰ تا ۱۹۲۰ دلار شود. کدیا افزود: اگر اخباری از فشار بیشتر بخش بانکی به گوش برسد، شاهد حرکت طلا به سمت سطح ۲۱۰۰ دلار خواهیم بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۵.۵۲ دلار رسید، پلاتین ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۰۷۲ دلار و ۵۱ سنت رسید، در حالی که پالادیوم ثابت در ۱۵۵۳ دلار و ۵۰ سنت بود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.