کد خبر : 33059 / /
/

قیمت پراید | قیمت پراید در بازار

تغییرات شوکه کننده قیمت پراید | کدام خودروها دوباره گران شدند؟

قیمت خودرو پس از دو ماه نوسان زیاد، در روزهای اخیر با ثبات نسبی همراه شده و در برخی از موارد بازار شاهد کاهش قیمت برخی از خودروهای پرطرفدار نیز بود.

تغییرات شوکه کننده قیمت پراید | کدام خودروها دوباره گران شدند؟

قیمت پراید امروز چهار شنبه، 28 دی1401، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.قیمت پراید۱۱۱که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، دیروز کانال‌شکنی کرد و وارد بازه 300 میلیون تومان شد. اما این خودرو امروز صبح در قیمت 290 میلیون تومان به فروش رسید. قیمت پراید131نیز  امروز در نرخ 275 میلیون تومان عرضه می‌شود.اوایل سال جاری بود که قیمت پرایدرکورد جدید قیمتی را در کارنامه خود ثبت کرد. اما حالا این خودرو در کمتر از یک سال 100 میلیون تومان گران شده است.لیست کامل قیمت پراید امروز را در خبرآزاد ببیند.

قیمت خودرو پس از دو ماه نوسان زیاد، در روزهای اخیر با ثبات نسبی همراه شده و در برخی از موارد بازار شاهد کاهش قیمت برخی از خودروهای پرطرفدار نیز بود.

قیمت خودرو صفر داخلی روز چهارشنبه، 28 دی ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو در سایت‌ها و مراکز خرید و فروش خودرو این روزها با کاهش نسبی همراه شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت خودرو در روزهای گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است.

Untitled

قیمت پراید چند؟

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

اوایل سال جاری بود که پراید رکورد جدید قیمتی را در کارنامه خود ثبت کرد. اما حالا این خودرو در کمتر از یک سال 100 میلیون تومان گران شده است.

پراید 111 که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، دیروز کانال‌شکنی کرد و وارد بازه 300 میلیون تومان شد. اما این خودرو امروز صبح در قیمت 290 میلیون تومان به فروش رسید. پراید 131 نیز  امروز در نرخ 275 میلیون تومان عرضه می‌شود.

تارا اتوماتیک هم که در هفته‌های گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه بود، طی چند روز گذشته روند نوسانی به خود گرفت. این خودرو امروز در نرخ 730 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات، امروز در محدوده ثابت 735 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

دنا معمولی هم امروز 13 میلیون تومان ارزان شد و به قیمت 577 میلیون تومان رسید.

پژو پارس اتوماتیک که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، امروز با قیمت 607 میلیون تومان در بازار خودرو کشور ثابت ماند.

خودروهایی که در بازار بیشتر معامله قرار می‌شوند و خریدار بیشتری دارند امروز با چه قیمتی به بازار عرضه می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز شش میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و در محدوده 305 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که در روزهای گذشته با کاهش قیمت مواجه شده بود، امروز نیز 444 میلیون تومان ارزش دارد. تیپ ۵ این مدل پژو نیز به نرخ 488 میلیون تومان رسید.

کوییک که جایگزین پراید شده و به قشر متوسط جامعه اختصاص یافته، در روزهای گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرد و وارد کانال جدیدی شد. البته مدت زیادی در این قیمت نماند و مجددا با کاهش قیمت همراه شد. حال قیمت این خودرو به 295 میلیون تومان رسیده است.

در این میان، شاهین G که در ماه‌های گذشته به مرز 600 میلیون تومان نیز رسیده بود، امروز با قیمت 491 میلیون تومان عرضه شد. به نظر می‌رسد عرضه شاهین در بورس کالا توانست قیمت بازار این خودرو را بشکند و عرضه و تقاضا را به نقطه تعادلی برساند.

قیمت پراید

نوسانات قیمت پراید و خودروهای پرطرفدار  

محمدرضا حامدی، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار مجددا در رکود کامل فرو رفته است و هیچ خرید و فروشی در این روزها صورت نمی‌گیرد.

او افزود: علت توقف رشد قیمت‌ها افزایش عرضه خودرو به بازار است. عرضه خودرو به بورس کالا، طرح‌های فروش خودروسازان و ثبات نسبی دلار از عواملی بود که قیمت خودرو را کاهش داد.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: به نظر می‌رسد این رکود ادامه نداشته باشد. پیش‌بینی می‌شود بازار از اواسط بهمن مجددا رونق بگیرد. باید یادآور شد که اگر نرخ دلار مجددا با جهشی همراه نشود، قیمت خودرو ثابت یا کاهشی می‌شود. تجارت‌نیوز

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از کاهش گسترده قیمت خودروهای دنا است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش گسترده قیمت خودروهای دنا در ۲۴ ساعت گذشته‌است به طوری که دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ از ۵۸۵ میلیون تومان به ۵۸۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۵ میلیون تومان گران شده‌است و ۵۵۵ میلیون تومان قیمت خورده‌است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز از ۵۴۰ میلیون تومان به ۵۳۵ میلیون تومان رسیده‌است.

دنا پلاس دنده‌ای ساده مدل ۱۴۰۱ نیز از ۶۴۵ میلیون تومان به ۶۴۰ میلیون تومان رسید.

در بین خودروهای کوییک نیز این کاهش قیمت‌ها رخ داده‌است به طوری که قیمت کوییک اتوماتیک پلاس مدل ۱۴۰۱ از ۴۱۰ میلیون تومان به ۴۰۵ میلیون تومان رسیده‌است.

سایر خودروهای موجود در بازار در ۲۴ ساعت گذشته از نوسانات قیمتی در امان بوده‌اند و مشاهدات بازار خودرو حاکی از آن است که در هفته‌ای که گذشت از شدت افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو کاسته شده‌است.

طبق آخرین بررسی‌های به عمل آمده قیمت پراید ۱۱۱ امروز ۲۹۰ میلیون تومان بوده‌است و پراید ۱۳۱ نیز امروز ۲۸۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است و پراید ۱۵۱ مدل ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ نیز به ترتیب ۲۳۵ و ۲۴۵ میلیون تومان قیمت داشته‌اند.

در بین خودروهای پژو نیز پژو ۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۸ یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز به قیمت ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۳۹۹ امروز ۴۲۵ میلیون تومان قیمت دارد و مدل‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ آن نیز به ترتیب ۴۴۰ و ۴۶۰ میلیون تومان قیمت خورده‌اند.

در بین خودروهای تیبا مدل صندوقدار سال ۱۳۹۹ آن ۲۷۵ میلیون تومان قیمت خورده‌است و مدل ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ آن نیز به ترتیب ۲۸۵ و ۲۹۵ میلیون تومان قیمت خورده‌اند./خبرآنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.