کد خبر : 31047 / /
/

قیمت پراید | قیمت پراید دست دوم

قیمت پراید 400 میلیونی شد | این مدل پراید امروز پنجشنبه ۳ میلیون گران شد | قیمت پراید امروز 24 آذر 1401

گرچه فعالان بازار خودرو خبر از کاهشی شدن قیمت خودرو می‌دهند. اما آمارها و قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های خرید و فروش خودرو حاکی از تداوم روند صعودی بازار خودرو در کشور است.

قیمت پراید 400 میلیونی شد | این مدل پراید امروز پنجشنبه ۳ میلیون گران شد | قیمت پراید امروز 24 آذر 1401

قیمت پراید امروز پنجشنبه، 24 آذر ۱۴۰۱، باتوجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.حال قیمت پراید۱۱۱در قیمت 228 میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت پراید۱۳۱نیزامروز مجددا سه میلیون تومان گران شد و به نرخ 220 میلیون تومان عرضه می‌شود.گرانی و نوسانات قیمت دلارقیمت پراید را بالا برد.لیست کامل قیمت پراید امروز را در خبرآزاد ببینید.

گرچه فعالان بازار خودرو خبر از کاهشی شدن قیمت خودرو می‌دهند. اما آمارها و قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های خرید و فروش خودرو حاکی از تداوم روند صعودی بازار خودرو در کشور است.
قیمت خودرو صفر داخلی روز پنجشنبه، 24 آذر ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

Untitled

قیمت پراید روز پنجشنبه، 24 آذر ۱۴۰۱

گرچه فعالان بازار خبر از ریزشی شدن قیمت‌ها از صبح روز گذشته می‌دهند، اما قیمت خودرو در سایت‌های آگهی و خرید و فروش خودرو همچنان افزایشی است. قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار و سقف‌شکنی‌های پی در پی با افزایش همراه شد. اما اکنون که در بازار دلار ثبات نسبی نیز حاکم شده است، خودرو به روند صعودی خود ادامه می‌دهد به طوری که امروز هیچ‌کدام از خودروهای داخلی پرطرفدار در بازار با کاهش یا ثبات قیمت همراه نبود و تمام این خودروها با افزایش قیمت قابل توجهی همراه شدند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

از ابتدای سال 1401 قیمت پراید با ثبات نسبی همراه شده بود. اما برخلاف آن ماه‌ها، با سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد.

حال پراید ۱۱۱ در قیمت 228 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز امروز مجددا سه میلیون تومان گران شد و به نرخ 220 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات پس از روزها افزایش قیمت، امروز با کاهش 10 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، از محدوده 700 میلیون تومان خارج شد و به 690 میلیون تومان رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز با 10 میلیون تومان افزایش قیمت همراه شد. این خودرو هم‌اکنون با قیمت 513 میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

پژو پارس اتوماتیک که ماه گذشته در قیمت 500 میلیون تومان ثابت مانده بود، امروز در قیمت 560 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز هم با افزایش 11 میلیون تومانی نسبت به دیروز به نرخ 700 میلیون تومان رسید.

در این میان، به گفته فعالان بازار خودرو برخی از خودروها بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند. اما این خودروها در چه بازه قیمتی قرار دارند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و در محدوده 256 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر با هفت میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته همراه شد و حالا 397 میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو پنج هشت تومان گران شد و در بازار کشور در نرخ 433 میلیون تومان به بازار عرضه شد.

فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو و نمایشگاه‌دار در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: از صبح روز گذشته، قیمت خودرو روند کاهشی را آغاز کرد. این کاهش قیمت برای همه خودروها بود و خودرو خاصی دچار نوسان قیمت نمی‌شود.

این کارشناس صنعت خودرو در رابطه با علت افزایش قیمت افزود: یکی از اصلی‌ترین علت افزایش قیمت خودرو در بازار نزدیک شدن خودروهای وارداتی به کشور است.

نادری ادامه داد: کاهش قیمت خودرو بر سطح معاملات بسیار تاثیر گذاشت. زمانی که قیمت خودرو به صورت روزانه افزایش پیدا می‌کرد، تعداد خرید و فروش در بازار بسیار بالا بود. اما با کاهش قیمت خودرو از امروز، سطح معاملات پایین آمد. چراکه مردم در این شرایط منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند و خریدی انجام نمی‌دهند.

او توضیح داد: کاهش قیمت به اندازه افزایش قیمت نخواهد بود و به نظر می‌رسد نهایتا بازار 10 درصد کاهش قیمت را پس از جهش‌های پی‌درپی قیمت‌ها را تجربه کند.

قیمت پراید

آخرین قیمت پراید، پژو، سمند، دنا و تارا

به نظر می‌رسد ترمز قیمت خودرو در بازار بریده است، به طوری که بازار خودرو رکوردهای جدید قیمتی با ثبت می‌کند و شاهد بودیم که حتی پراید به قیمت ۲۲۸ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت خودرو همراه با افزایش نرخ دلار، در مسیر صعودی قرار گرفته است؛ اگرچه چند روزی دست که دلار به ثبات رسیده، اما باز هم خودرو به مسیر صعودی خود ادامه می‌دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این شرایط دیروز در مجلس وعده داد که بازار خودرو را از آشفتگی‌های ارزی نجات خواهد داد.

سید رضا فاطمی‌امین عنوان کرد: عرضه و تقاضای بازار خودرو متوازن نیست، این موضوع ناشی از آشفتگی نظام ارزی است.

وی افزود: تلاطم ارزی بر روی فولاد و لوازم خانگی تأثیر نداشت زیرا توانستیم در فرصت محدودی عرضه ورق فولاد را به تقاضا برسانیم بنابراین قیمت فولاد تحت تأثیر شوک‌های ارزی قرار نگرفت.

وزیر صنعت متذکر شد: با کمک شما نمایندگان نیز خواهیم توانست بازار خودرو را از آشفتگی‌های ارزی نجات دهیم.

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۵ میلیون تومان گران شده و در بازار ۳۷۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم ۵ میلیون افزایش قیمت داشته و به ۴۳۰ میلیون رسیده است.

پژو پارس اتوماتیک با گرانی ۱۰ میلیون تومانی به ۵۶۰ میلیون تومان رسید.

همچنین پژو ۲۰۷ دستی پانوراما با افزایش ۵ میلیون تومانی قیمت، ۵۲۰ میلیون تومان به فروش رفت. اما پژو ۲۰۷ اتومات با افزایش ۱۰ میلیون تومانی به حدود ۷۰۰ میلیون تومان رسید.

اما قیمت سمند EF۷ بدون تغییر، ۴۰۵ میلیون تومان فروخته شد. همچنین تارا دنده ای ۱۰ میلیون تومان گران شد و ۵۴۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. دنا اتوماتیک توربوپلاس نیز به قیمت ۶۴۰ میلیون تومان فروخته شد.

تارا اتوماتیک نیز با افزایش ۱۱ میلیون تومانی، به نرخ ۶۸۹ میلیون تومان رسید.

در این میان، قیمت پراید ۱۱۱ در حدود ۳ میلیون تومان گران شد و به ۲۲۸ میلیون تومان رسید. پراید ۱۳۱ نیز با افزایش ۳ میلیون تومانی قیمت، ۲۱۷ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.