کد خبر : 32859 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه 24 دی

قیمت سکه ۲۱ میلیون را رد کرد | جهش اول هفته ای قیمت سکه و قیمت دلار امروز ۲۴ دی

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۹۲۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه ۲۱ میلیون را رد کرد | جهش اول هفته ای قیمت سکه و قیمت دلار امروز ۲۴ دی

قیمت سکه امروز شنبه 24 دی۱۴۰۱قیمت خرید و فروش دلار و سکه اعلام شد.هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 927 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 20 میلیون و 300 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 21 میلیون و 500 هزار تومان است.در بازار سبزه‌میدان، قیمت سکهنیم‌ بهار آزادی 12 میلیون و 200 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 7 میلیون و 800 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 4 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۹۲۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 927 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 20 میلیون و 300 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 21 میلیون و 500 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 12 میلیون و 200 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 7 میلیون و 800 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 4 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 8 میلیون و 350 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1921 دلار است.

علاوه بر این، در بازار متشکل ارزی در لحظه انتشار این گزارش، قیمت فروش دلار توافقی 38 هزار و 914 تومان اعلام شده است. قیمت فروش یوروی توافقی نیز معادل 42 هزار و 107 تومان اعلام شده است.

بروز رسانی: شنبه 24 دی 11:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (توافقی)

38  هزار و 914

قیمت یورو (توافقی)

42هزار و 107

بروز رسانی: شنبه 24 دی 11:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  20 میلیون و 300 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

21 میلیون و 500  هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

12 میلیون و 200 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

7 میلیون و 800 هزار

قیمت سکه گرمی

4 میلیون و 500 هزار

بروز رسانی: شنبه 24 دی 11:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 927 هزار

مثقال طلا

8 میلیون و 350 هزار

انس طلا(دلار)

1921

قیمت سکه

قیمت سکه | از بورس کالا سکه بخریم یا نه؟ / جزئیات خرید سکه بورسی

بانک مرکزی تعداد 500 هزار قطعه ربع سکه شنبه مورخ 24 دی 1401 در بورس کالا عرضه می‌کند. اما جزئیات این طرح چیست و خرید ربع سکه چه مزایا و معایبی دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی اعلام کرده است از روز شنبه مورخ 24 دی‌ماه به مدت سه روز تعداد ۵۰۰ هزار قطعه سکه طلای ربع سکه بهار آزادی را از طریق بورس کالای ایران عرضه می‌کند. این نهاد قصد دارد در فرصت‌های بعدی سکه‌های طلای تمام و نیم سکه را برای فروش در بورس کالا قرار دهد.

قیمت سکه | چه کسانی می توانند ربع سکه بخرند؟

بر اساس این اطلاعیه، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال و دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه خریداری کنند، همچنین تمامی متقاضیان خرید ربع سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت کرده و قیمت سکه عرضه شده بر این اساس تعیین می‌شود.

قیمت سکه | چند تن طلا عرضه می‌شود؟

طبق تحقیقات تجارت‌نیوز وزن هر قطعه ربع سکه 2/033 گرم محاسبه می‌شود، بنابراین با در نظر گرفتن این مساله که 500 هزار عدد از این سکه قرار است در بورس عرضه شود می‌توان نتیحه گرفت حدود یک تن طلا برای این عرضه مصرف خواهد شد. اما به طور کلی  خرید ربع سکه از بورس چقدر می‌تواند سودآور باشد؟

قیمت سکه | سکه بورسی بخریم یا نه؟

برای این موضوع باید دو مساله را مورد بررسی قرار داد؛ نخست اینکه به طور کلی خرید ربع سکه سال 86 توصیه نمی‌شود چون حباب زیادی دارد.

در حال حاضر قیمت ربع سکه هشت میلیون و 250 هزار تومان است و سه میلیون 603 هزار تومان حباب دارد، معادل حدود 50 درصد.

همچنین تا این لحظه مشخص نیست ربع سکه در بورس در چه قیمتی به فروش خواهد رسید و آیا بانک مرکزی در کشف نرخ دخالت می‌کند یا نه.

موضوع دیگری که در مورد خرید سکه در بورس مطرح است، دامنه نوسان محدود و دو درصدی در بورس است. بنابراین قیمت ربع سکه در هر روز نمی‌تواند بیش از دو درصد افزایش یا کاهش داشته باشد.

در مواقعی که تقاضا برای خرید سکه صعودی و نوسان افزایشی قیمت‌ها بالا باشد سکه بورسی از بازار عقب می‌ماند و خریداران سود کمتری را نسبت به متقاضیان عادی به دست می‌آورند.

همچنین با توجه به اینکه ربع سکه حبابی‌ترین نوع سکه محسوب می‌شود باید دید دولت این عرضه را با هدف کاهش حباب و تعادل عرضه انجام می‌دهد و یا هدف دیگری را دنبال می‌کند؟

قیمت سکه | کدام نوع سکه را بخریم؟

در نهایت نیز باید در نظر گرفت نیم‌ سکه و سکه تمام حباب‌های کمتری نسبت به ربع سکه دارند. به همین دلیل به متقاضیانی که نقدینگی لازم برای خرید سکه نیم یا تمام دارند توصیه می‌شود منتظر عرضه بعدی باشند و این نوع سکه‌ها را به جای ربع سکه خریداری کنند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.