کد خبر : 5952 / /
/

اخبار روز/اخبار مهم روز/اخبار حوادث

دولت به دلیل کاهش میزان مصرف برق تعطیلی پنجشنبه ها و کاهش ساعات اداری در سراسر کشور تا پایان مرداد را ابلاغ کرد حالا با پایان مرداد لغو تعطیلی پنجشنبه ها و افزایش ساعات کاری به میزان قبل بر می گردد البته استانداری تهران اعلام کرده است که تعطیلی ادارات پنجشنبه ها در تهران ادامه خواهد داشت.

استانداری تهران اعلام کرده است تعطیلی پنجشنبه ها و کاهش ساعات اداری در  شهر تهران ادامه خواهد داشت.

 دولت به دلیل کاهش میزان مصرف برق تعطیلی پنجشنبه ها و کاهش ساعات اداری در سراسر کشور تا پایان مرداد را ابلاغ کرد حالا با پایان مرداد لغو تعطیلی پنجشنبه ها و افزایش ساعات کاری به میزان قبل بر می گردد البته استانداری تهران اعلام کرده است که تعطیلی ادارات پنجشنبه ها در تهران ادامه خواهد داشت. بر اساس اعلام معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران براساس ابلاغ وزارت کشور ساعت کار ادارات دولتی در استان از ۷ تا ۱۳ بود که این بازه زمانی از یک شهریور ماه به ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تغییر پیدا می کند.

ادامه تعطیلی پنجشنبه ها ادارات تهران

ادارات

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت: ادارات دولتی و دستگاه های ملی در شهر تهران همانند روالی که از اواخر تیر سال جاری با ابلاغ وزارت کشور عملی شد، در روزهای پنجشنبه تعطیل است.غلامرضا عباس پاشا شامگاه شنبه افزود: تعطیلی پنجشنبه ها و کاهش ساعت اداری تا پایان مرداد ماه در کشور براساس مصوبه هیات دولت در راستای صرفه جویی برق بود که اکنون لغو شده است و به جز کلان‌شهر تهران کارمندان ادارات در دیگر شهرستان ها در روز پنجشنبه باید بر سرکار بروند.وی در خصوص ساعت کار ادارات دولتی نیز اذعان داشت:برای صرفه جویی در مصرف برق و براساس ابلاغ وزارت کشور ساعت کار ادارات دولتی در استان از ۷ تا ۱۳ بود که این بازه زمانی از یک شهریور ماه به ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تغییر پیدا می کند.

عباس پاشا ادامه داد: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ساعت کاری ادارات در کلان شهر تهران در طول هفته یعنی از شنبه تا پایان چهارشنبه از ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ دقیقه است.پیش از این در ۱۹ تیرماه سال جاری، استانداری تهران، بر اساس ابلاغ وزارت کشور ساعات کار ادارات استان را  از  ۷ صبح تا ۱۳ و روزهای پنجشنبه را نیز تعطیل اعلام کرد.غلامرضا عباس پاشا در همین تاریخ نیز تاکید کرده بود: این اقدام جهت صرفه جویی در مصرف انرژی انجام می شود.

استان تهران

از اول شهریور

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت: برای صرفه جویی در مصرف برق و براساس ابلاغ وزارت کشور ساعت کار ادارات دولتی در استان از ۷ تا ۱۳ بود که این بازه زمانی از یک شهریور ماه به ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تغییر پیدا می کند.از اعلام شامگاه جمعه استانداری تهران، غلامرضا عباس پاشا اظهار داشت: تعطیلی ادارات در روز پنجشنبه نیز با توجه به تمدید نشدن از سوی هیات دولت به حال اول باز می گردد و روز های پنجشنبه از اول شهریور ماه تعطیل نیست.پیش از این در ۱۹ تیرماه سال جاری، استانداری تهران، بر اساس ابلاغ وزارت کشور ساعات کار ادارات استان را  از  ۷ صبح تا ۱۳ و روزهای پنجشنبه را نیز تعطیل اعلام کرد.غلامرضا عباس پاشا در همین تاریخ، اعلام کرد: این اقدام جهت صرفه جویی در مصرف انرژی انجام می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران صبح امروز نیز اعلام کرد: در پی تعطیلی کرونایی که از دوشنبه این هفته اعمال شد، از روز یکشنبه هفته آتی (۳۱ مردادماه)، ادارات، اصناف و بانک‌های استان آغاز به کار می کنند.عباس پاشا اظهار داشت: طبق بخشنامه اعلامی قبلی ادارات، اصناف و بانک‌های استان تهران از دوشنبه ۲۵ تا شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل هستند.وی افزود: اولین روز کاری یکشنبه ۳۱ مردادماه خواهد بود و شنبه نیز بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا جزو تعطیلات کرونایی محسوب می‌شود.

ادارات، اصناف و بانک‌های تهران از یکشنبه باز است

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت: در پی تعطیلی کرونایی که از دوشنبه این هفته اعمال شد، از روز یکشنبه هفته آتی (۳۱ مردادماه)، ادارات، اصناف و بانک‌های استان آغاز به کار می کنند.

از اعلام روز جمعه استانداری تهران، غلامرضا عباس پاشا اظهار داشت: طبق بخشنامه اعلامی قبلی ادارات، اصناف و بانک‌های استان تهران از دوشنبه ۲۵ تا شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل هستند.

وی افزود: اولین روز کاری یکشنبه ۳۱ مردادماه خواهد بود و شنبه نیز بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا جزو تعطیلات کرونایی محسوب می‌شود.به گزارش ایرنا، سخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا روز ۲۳ مردادماه، از تعطیلی ۶ روزه همه اصناف و بانک‌ها و مشاغل دولتی در سطح کشور به جز اصناف ضروری از روز دوشنبه(۲۵ مردادماه) تا روز شنبه( ۳۰ مردادماه) به منظور کمک به کنترل این بیماری مهلک خبر داد.علیرضا رئیسی، افزوده بود: از روز دوشنبه(۲۵ مردادماه) تا پایان روز کاری شنبه(۳۰ مردادماه) تمامی ادارات به جز اداره‌های آب، برق، اورژانس اجتماعی و غیره تعطیل است و همه اصناف به جز اصناف ضروری که از قبل جز مشاغل گروه یک اعلام شده بود و مایحتاج مردم را تامین می‌کنند، تعطیل است.

تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک و اداران در تهران

همزمان با تغییر ساعات کاری کارکنان ادارات و سازمان های دولتی تهران، از ابتدای شهریورماه و شروع ساعات کاری از۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰، ساعت اجرای طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از تاریخ مذکور از ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا خواهد شد.از اعلام عصر شنبه معاونت و سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، با استناد به شصت و هشتمین صورتجلسه شورای حمل و نقل و ترافیک پایتخت و نیز با توجه به بازگشت ساعت کاری ادارات و سازمان ها به ساعت:۷:۳۰ تا۱۴:۳۰، از ابتدای شهریور ماه، ساعت اجرای طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در شهر تهران از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ خواهد بود.

برپایه این اعلام، در این تغییر زمانی، شهروندان می توانند یک خروج رایگان پس از ساعت ۱۴:۳۰ از این ۲ محدوده داشته باشند، همچنین ساکنین محترم طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا هم خواهند توانست پس از ساعت ۱۴:۳۰ به این ۲ محدوده، یک ورود رایگان داشته باشند. به طور معمول ۲ طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود.

اعلام معاونت و سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران حاکی‌ست: این تصمیم همزمان با ابلاغیه استانداری تهران مبنی بر شروع ساعت کاری ادارات و سازمان ها از ابتدای شهریور ماه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ و برای تسهیل در تردد شهروندان اخذ و اجرا خواهد گردید.

 محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می‌شود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.