کد خبر : 49577 / /
/

پیش‌بینی مهم از قیمت طلا و سکه |ریزش 100 هزار تومانی قیمت سکه | قبل از عید طلا بخریم؟

عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار سکه و طلا دو هفته آینده ثابت خواهد بود پیش‌بینی کرد از اسفند ماه افزایش قیمت طلا آغاز شود.

پیش‌بینی مهم از قیمت طلا و سکه |ریزش 100 هزار تومانی قیمت سکه |  قبل از عید طلا بخریم؟

 در اولین روز معاملاتی هفته قیمت طلا و سکه کاهش یافت؛ قیمت سکه که روز چهارشنبه ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود امروز به ۳۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۳۵ هزار تومانی ۲ میلیون و ۷۵۵ هزار تومان شد.

عبادالله محمدولی عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار طلا و سکه به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: مدتی است که قیمت طلا نوسان ندارد یعنی مانند گذشته در طول روز قیمت‌ها چند بار کاهش یا افزایش داشته باشد. در مجنوعه در بازار قیمت‌ها تثبیت شده است به نظر می‌رسد در ۱۰ تا ۱۵ روز آینده نیز همین رنج قیمت‌ها باقی بماند و التهاب آنچنانی در بازار نخواهد بود.

وی اضافه کرد: اما پس از دو هفته آینده احتمال دارد شاهد تغییر قیمت‌ها باشیم؛ اول به دلیل قیمت انس جهانی خواهد بود، به نظر می‌رسد در بازارهای جهانی قیمت طلا افزایش یابد و آرام آرام انس به ۲۰۷۰ یا ۲۰۸۰ دلار و در نهایت ۲۱۰۰ دلار برسد که این تغییر در بازار داخلی نیز اثر خواهد گذاشت.

محمدولی گفت: در بازار داخلی نیز با توجه وضعیت‌های سیاسی واقتصادی احتمال دارد بین ۱۵ تا ۲۵ درصد شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم. در این شرایط اولین بازاری که تاثیر می‌گیرد بازار طلاست به دلیل اینکه پول ملی ما در مقابل سایر ارزها کاهش قیمت پیدا می‌کند طلا نیز یک ارز است. بنابراین علی‌رغم میل باطنی خودم معتقدم که قیمت طلا در بازار جهانی و داخلی افزایش داشته باشد.

عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه حمایت از تولید می‌تواند به کنترل بازارها کمک کند، اظهار ذاشت: تا زمانی که به سمت حمایت از تولید نرویم و با تمام قوا از صنایع کشور به ویژه صنایعی که مولد هستند و ایجاد ارزش افزوده بالا دارند حمایت نکنیم، هر سال نسبت به سال قبل شاهد کاهش ارزش پول ملی خودمان باشیم؛ چون ساختار سیاست‌های فکری به طرف بازار خدماتی و واردات محور می‌رود اما باید بیشتر به سمت بازار داخلی نگاه کنیم.

محمدولی درباره تغییر تقاضا در بازار طلا نیز گفت: زمانی که در بازار قیمت‌ها افزایش یابد خریدار زیاد می‌شود؛ اما این تقاضا به سمت طلای آب شده و سکه می‌رود و مصنوعات طلا آنچنان خریدار ندارد. مردم اختیار دارند برای حفظ سرمایه طلا بخرند اما مصنوعی را خریداری می‌کنند که اجرت نداشته باشد.

وی درباره آینده بازار طلا در روزهای پایانی سال نیز گفت: مردم دنبال تامین مایحتماج زندگی‌شان هستند بنابراین بیشتر به سمت خرید موارد ضروری زندگی، ملک یا خودرو می‌روند و اگر پس‌اندازی داشته باشند وارد بازار طلا می‌شوند به نظر من بازار امسال مانند سال‌های گذشته نباشد./ اقتصاد آنلاین

قیمت سکه و نیم سکه چقدر ارزان شد؟

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز (شنبه، ۲۱ بهمن) به ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید که نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته (چهارشنبه) ۳۵۰ هزار تومان کاهش داشت.

بر اساس نرخ اعلامی این اتحادیه، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز (۲۱ بهمن ماه) با کاهش ۳۵۰ هزار تومانی در مقایسه با آخرین روز کاری هفته گذشته (چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه)، ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز چهارشنبه گذشته ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه امروز با ۱۰۰ هزار تومان کاهش به ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش به ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید. سکه گرمی نیز با نرخ پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار در امروز در بازار طلای تهران ۲ میلیون و ۷۵۷ هزار تومان معامله شد که ۳۶ هزار تومان افت قیمت را نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته (چهارشنبه) را تجربه کرد.

بهای هر اُنس طلا نیز در بازارهای جهانی ۲ هزار و ۲۴ دلار است که ۸ دلار کاهش قیمت را تجربه کرده است./ تسنیم

 

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.