کد خبر : 48414 / /
/

یارانه نقدی | یارانه نقدی این ماه | یارانه نقدی دی ماه

فوری | یارانه نقدی دی ماه واریز شد | یارانه نقدی چه افرادی این ماه کاهش می یابد؟

یارانه معیشتی مرحله ۱۵۵ مربوط به دی ماه ۱۴۰۲ به حساب کلیه سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه در سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۰دی ماه قابل برداشت است.

فوری | یارانه نقدی دی ماه واریز شد | یارانه نقدی چه افرادی این ماه کاهش می یابد؟

یارانه نقدی | سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان یارانه نقدی به‌ازای هر نفر و سرپرستان خانوار جز دهک‌های چهارم تا نهم، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان یارانه نقدی به‌ازای هر نفر دریافت می کنند.مبلغ یارانه نقدی همیاری در طول سال‌ها تغییر کرده است و بسته به شرایط اقتصادی و تصمیمات دولت، ممکن است مقدار آن در هر دوره متفاوت باشد.در ادامه به آخرین خبر از یارانه نقدی می پردازیم.

در صورتیکه سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتیکه جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.

پیگیری واریز نشدن یارانه نقدی

۱- سرپرست خانوار به شعبه بانک معرفی شده در سامانه رفاهی مراجعه نموده و ضمن اطمینان از عدم توقیف حساب بانکی، پرینت واریز ماهانه حساب یارانه خود را از بانک درخواست و پیگیری نماید.

۲- در صورت عدم خرید کالا از طریق کالا برگ الکترونیکی و همچنین عدم دریافت وام کرونا و یا وام اربعین و در نهایت اطمینان از عدم واریز یارانه (در مواردی غیر از محذوفین خانوارهای پُردرآمد)، به سامانه‌های معرفی شدۀ سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مراجعه کند (سامانه جدید رفاهی مربوط به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در حال به روز رسانی و ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری است که به محض آماده شدن، از طریق رسانه‌های جمعی کشور، اطلاع رسانی عمومی خواهد شد)

اعتراض به قطع یارانه نقدی

متقاضی برای اعتراض به قطع یارانه به سامانه‌های معرفی شدۀ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله؛ hemayat.mcls.gov.ir (http://hemayat.mcls.gov.ir/) مراجعه نموده و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ مربوط به آن وزارتخانه تماس حاصل نماید.

یارانه نقدی این افراد کاهش پیدا کرد

چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند رقم کامل یارانه برای ایشان قابل برداشت است و در صورت استفاده به همان میزان از یارانه خانوار کسر گردیده و باقی مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می شود. در صورتیکه سرپرستان خانوار پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی دوم کرونا اقدام نموده‌اند، باقی مانده اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد.همچنین سرپرستان خانواری که تسهیلات اعزام به عتبات عالیات (اربعین) را دریافت کردند اقساط این تسهیلات به نسبت بعد خانوار از حساب  ایشان کسر خواهد شد.

یارانه نقدی

تغییرات در پرداخت یارانه نقدی برخی یارانه بگیران

به زودی یارانه نقدی مرحله ۱۵۵ مربوط به دی ماه ۱۴۰۲ یارانه به حساب تمام سرپرستان خانوار واریز می شود. اگر سرپرستان خانوار جزو دهک های اول تا سوم باشند به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان و در صورتی که جزو دهک های چهارم تا نهم باشند به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان به حساب آنها واریز می شود.

یارانه نقدی ۱۹ دی ماه واریز می شود و از ساعت ۲۴ روز دوشنبه ساعت ۲۰ دی ماه قابل جابجایی است. در صورتی که سرپرستان خانوار از فاکتور الکترونیکی استفاده نکرده باشند، می توان کل مبلغ یارانه را برای آنها برداشت کرد و در صورت استفاده، همان مبلغ از یارانه خانوار کسر و مابقی به حساب واریز می شود. حساب سرپرست خانوار

در صورتی که سرپرستان خانوار قبلا از تسهیلات ۱۰ میلیون ریالی کرونای دوم استفاده کرده باشند، مابقی اقساط این تسهیلات از مبلغ واریز شده به حساب آنها کسر می شود.

یارانه نقدی

جزئیات تامین منابع یارانه نقدی در سال ۱۴۰۳

مدیرعامل سازمان هدف یارانه ها ، اخیراً در مصاحبه ای اعلام کرد که کار اصلی سازمان هدف یارانه در دو بخش است ، یکی از منابع به صورت بودجه از فروش فرآورده های نفتی ، گاز طبیعی و موارد تأمین می شود. صادرات مشتقات نفتی و بخش دیگر پرداخت یارانه است که شامل یارانه نقدی می شود. و معیشت ۷۸ میلیون نفر بر اساس اعشاری وزارت همکاری ، کار و رفاه اجتماعی ، که حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان در ماه است. همچنین ، پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد تومانس به ذینفعان کمیته امداد و سازمان رفاه و پرداخت یارانه های نان و پزشکی از بودجه است.

رئیس هیئت مدیره سازمان یارانه های سازمان هدفمند ، در پاسخ به سؤالی درباره ضرورت تخصیص بودجه برای هدف قرار دادن یارانه ها ، خاطرنشان کرد: منابع قانون هدف قرار دادن یارانه ها ، که در سال ۲۰۰۹ به مرحله اجرا رسیده است ، هر ساله در قالب بودجه سالانه به این سازمان اختصاص می یابد.

وی در ادامه تاکید کرد: سازمان هدفمندسازی یارانه ها مجری مصوبات دولت و مجلس در این زمینه است و اگر تصمیم بر حذف خانوارهای پردرآمد یا افزایش یارانه دهک های پایین جامعه باشد، پس از ته نشینی قابل اجراست. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی.

پس از پخش گزارشی در مورد اصلاح سیاست ارجح ارقام ، عسکری ترجیح منطقی پرداخت یارانه را برای واریز آن به صورت نقدی و به خانواده ها گزینه خرج کردن در نظر گرفت و این مانع از انحراف در توزیع ارز ترجیحی می شود./ایران تحلیل

تاریخ دقیق یارانه دی ماه معلوم شد

سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و سرپرستان خانوار جز دهک‌های چهارم تا نهم، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب خود درآورند.

این واریزی‌ها قابل برداشت از روز پنجشنبه، بیست‌ویکم دی خواهند بود.تاریخ واریز کالابرگ الکترونیکی نیز به دهها تا پایان دی ماه ۱۴۰۲ میلادی می‌تواند انجام شود. سامانه استعلام یارانه با کد ملی، سرپرستان خانوار را قادر می‌سازد که به اطلاعات خود درباره دهک اقتصادی خانوار و اطلاعات مرتبط با دریافت یارانه دسترسی پیدا کنند.همچنین، سامانه حمایت معیشتی امکان مراجعه و انجام اعتراض را برای کسانی که تصور می‌کنند به اشتباه از طرح هدفمندی یارانه‌ها حذف شده یا جزو واجدین شرایط یارانه معیشتی قرار نگرفته‌اند، فراهم کرده است.

یارانه نقدی

شرایط دریافت یارانه نقدی مادران شیرده

تابعیت جمهوری اسلامی ایران

داشتن شناسنامه و کارت ملی معتبر

داشتن کد ملی نوزاد

مثبت بودن آزمایشات روتین مادر و نوزاد

عدم دریافت یارانه نقدی یا معیشتی

مراحل ثبت نام یارانه نقدی مادران شیرده

برای ثبت نام در طرح یسنا، مادران شیرده می‌توانند به یکی از مراکز زیر مراجعه کنند:

دفاتر بهزیستی

خانه‌های بهداشت

پایگاه‌های بهداشتی

مدارک ثبت نام یارانه مادران شیرده

کپی شناسنامه و کارت ملی مادر

کپی شناسنامه و کارت ملی نوزاد

کپی آزمایشات روتین مادر و نوزاد

نحوه دریافت یارانه نقدی طرح یسنا

یارانه طرح یسنا به صورت ماهانه به حساب مادران شیرده واریز می‌شود. مادران شیرده می‌توانند برای دریافت یارانه به یکی از روش‌های زیر اقدام کنند:

از طریق دستگاه‌های خودپرداز

از طریق اینترنت

از طریق تلفن همراه

وام قرض الحسنه 300 میلیونی رئیسی با سود صفر به یارانه بگیران| بدون ضامن وام بگیرید

در صورتی که مادران شیرده به دستگاه خودپرداز مراجعه کنند، می‌توانند با وارد کردن شماره حساب و کد ملی خود، یارانه خود را دریافت کنند. همچنین می‌توانند با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سازمان بهزیستی، یارانه خود را دریافت کنند. در نهایت، مادران شیرده می‌توانند با تماس با شماره تلفن ۱۲۳، یارانه خود را دریافت کنند./اقتصادآنلاین

یارانه نقدی جدید برای این خانواره واریز شد

براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با شامل شدن ۷ دهک درآمدی، ۶۱ میلیون نفر می‌توانند از طرح کالابرگ الکترونیک استفاده کنند.

قرار است یارانه نقدی جدیدی بحساب ها واریز شود. مبلغ ۴۰۰ هزار تومان با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به ۶۰۰ هزار تومان برسد. این مبلغ به‌صورت ماهانه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود. بنا به گفته معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای طرح علاوه بر مبلغ ۴۰۰ هزار تومان، حدود یک میلیون تومان هم جدا واریز خواهد شد.

بنابر اظهارات عسگریان پیامک‌های طرح حمایت و امنیت غذایی مادران شیرده و دارای کودک زیر ۲ سال از روز سه شنبه به خانواده‌ها و مادران مشمول طرح ارسال می‌شود به عبارت دیگر مشمولان از طریق پیامک می‌توانند متوجه بشوند که مشمول این طرح شده‌اند و به صورت همزمان حساب هایشان شارژ می‌شود.

عسگریان تاکید کرد: برای هر فرد و سرپرست خانواری که پیامک برود، می‌داند که واجد شرایط است و بلافاصله می‌تواند شارژ اعتبار خودش را در اپلیکیشن و یا برنامه کاربردی «شما» ببیند. همچنین با هر بار خرید هم می‌توانند باقی مانده اعتبار را از طریق همین برنامه کاربردی شما مشاهده کنند.

پیامک‌ها از سه شنبه، یعنی دوشنبه شب ارسال و سه شنبه هم واریز انجام می‌شود و مردم می‌توانند خریدشان را انجام بدهند.

براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با شامل شدن ۷ دهک درآمدی، ۶۱ میلیون نفر می‌توانند از طرح کالابرگ الکترونیک استفاده کنند که بنابر گفته سیدرضا یحیوی مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از خرداد ماه تا پایان آذر ماه امسال، ۲۳ میلیون نفر از این تعداد تاکنون از این طرح استقبال کرده‌اند که میزان مشارکت به ۳۷ درصد رسیده است. دولت سیزدهم در راستای امنیت پایدار غذایی در ۷ دهک اول درآمدی، طرح کالابرگ الکترونیک را در قالب لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داد.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار فروشگاه با فناوری نوین به طرح کالابرگ الکترونیک متصل هستند و بیش از ۵۰۰ فروشگاه تعاونی نیز در این طرح برای دسترسی روستاییان مشارکت دارند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.