کد خبر : 48197 / /
/

خبر داغ شنبه برای یارانه بگیران | تصمیم جدید دولت برای قطع یارانه نقدی | یارانه نقدی در چه صورتی قطع نمی شود؟

نخستین گام برای تغییر در تعداد یارانه‌بگیران و شیوه‌ پرداخت یارانه توسط دولت سیزدهم برداشته شد و به زودی شمار یارانه‌بگیران می‌تواند دستخوش تغییر شود.

خبر داغ شنبه برای یارانه بگیران | تصمیم جدید دولت برای قطع یارانه نقدی | یارانه نقدی در چه صورتی قطع نمی شود؟

یارانه نقدی | طرح یارانه نقدی یسنا سومین طرح تشویقی دولت پس از طرح یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی و یارانه کودکان دارای فقر غذایی و نیازمند تغذیه است.مبلغ یارانه نقدی به حساب خانوارهای مستحق واریز می‌شود.مبلغ یارانه نقدی همیاری در طول سال‌ها تغییر کرده است و بسته به شرایط اقتصادی و تصمیمات دولت، ممکن است مقدار آن در هر دوره متفاوت باشد.در ادامه به آخرین خبر از یارانه نقدی می پردازیم.

اگر تا پیش از این جمعیت ایران به شکل دهک‌بندی طبقه‌بندی شده و میزان یارانه پرداختی بر اساس دهک هر خانوار تعیین می‌شد، قرار است به جای دسته‌بندی ده تایی در جامعه، جمعیت ایران به صد دسته طبقه‌بندی گردد. از این رو دهک به صدک تبدیل می‌شود. همچین مسئولان گفتند که یارانه نقدی با استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی قطع نخواهد شد./اقتصادآنلاین

یارانه نقدی

یارانه نقدی دی 1402 کی واریز میشود

خبرها از جلسات مجلس شورای اسلامی، حکایت از افزایش قابل توجه مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد دارد.

افزایش میزان مستمری مددجویان سازمان‌های بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۲، هیچ کمکی به جامعه هدف خود نکرد و البته برخلاف مصوبه بودجه کشور که ۴۰ درصد افزایش را پیش بینی کرده بود، تنها ۲۰ درصد آن محقق شد و همین چند ماه بل بود که ۲۰ درصد دوم نیز به میزان مستمری‌ها افزوده شد.

اینک خبر می‌رسد در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۳، اعضاء کمیسیون اجتماعی به افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و افزایش ۶۰ درصدی مستمری معلولین شدید و خیلی شدید رأی مثبت دادند.

اینک باید دید در صورت تصویب این لایحه در صحن علنی مجلس، دولت و در راس آن، سازمان برنامه و بودجه آن را عملی خواهد کرد یا نه؟ و آیا سازمان بهزیستی کشور با عملکرد پر انتقاد خویش، وضعیت مستمری‌های معلولان را چگونه پیش خواهد برد.

رقم یارانه نقدی چقدر افزایش یافت ؟

براساس اعلام رسمی سازمان بهزیستی، حق پرستاری خانواده‌محور دی ماه ۱۴۰۲ معلولان جسمی حرکتی شدید و خیلی شدید و معلولان ذهنی تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به حساب کارت بانک رفاه آنان واریز شد. کانال معلولان بهزیستی در فضای مجازی در خبری اعلام کرد که: «مستمری آبان ماه ۱۴۰۲ مددجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب کارت بانک رفاه این عزیزان در دی ماه واریز می‌شود.»

براین اساس، مستمری یکنفره تحت پوشش بهزیستی کشور به مبلغ ۷۶۴ هزار و ۴۰۰تومان، مبلغ مستمری خانوارهای۲ نفره یک میلیون و ۹۰ هزار تومان، ۳نفره: یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان، ۴ نفره: یک میلیون و ۹۶۵ هزار و ۶۰۰ تومان، ۵ نفره: ۲ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۴۰۰ تومان با احتساب ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ و ۲۰ درصد بیشتر در مقایسه با مردادماه ۱۴۰۲ یا همان ۵ ماهه ابتدایی سال جاری واریز می‌گردد.

شرایط دریافت یارانه نقدی مادران شیرده

تابعیت جمهوری اسلامی ایران

داشتن شناسنامه و کارت ملی معتبر

داشتن کد ملی نوزاد

مثبت بودن آزمایشات روتین مادر و نوزاد

عدم دریافت یارانه نقدی یا معیشتی

یارانه نقدی

مراحل ثبت نام یارانه نقدی مادران شیرده

برای ثبت نام در طرح یسنا، مادران شیرده می‌توانند به یکی از مراکز زیر مراجعه کنند:

دفاتر بهزیستی

خانه‌های بهداشت

پایگاه‌های بهداشتی

مدارک ثبت نام یارانه مادران شیرده

کپی شناسنامه و کارت ملی مادر

کپی شناسنامه و کارت ملی نوزاد

کپی آزمایشات روتین مادر و نوزاد

نحوه دریافت یارانه نقدی طرح یسنا

یارانه طرح یسنا به صورت ماهانه به حساب مادران شیرده واریز می‌شود. مادران شیرده می‌توانند برای دریافت یارانه به یکی از روش‌های زیر اقدام کنند:

از طریق دستگاه‌های خودپرداز

از طریق اینترنت

از طریق تلفن همراه

وام قرض الحسنه 300 میلیونی رئیسی با سود صفر به یارانه بگیران| بدون ضامن وام بگیرید

در صورتی که مادران شیرده به دستگاه خودپرداز مراجعه کنند، می‌توانند با وارد کردن شماره حساب و کد ملی خود، یارانه خود را دریافت کنند. همچنین می‌توانند با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سازمان بهزیستی، یارانه خود را دریافت کنند. در نهایت، مادران شیرده می‌توانند با تماس با شماره تلفن ۱۲۳، یارانه خود را دریافت کنند./اقتصادآنلاین

یارانه نقدی جدید برای این خانواره واریز شد

براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با شامل شدن ۷ دهک درآمدی، ۶۱ میلیون نفر می‌توانند از طرح کالابرگ الکترونیک استفاده کنند.

قرار است یارانه نقدی جدیدی بحساب ها واریز شود. مبلغ ۴۰۰ هزار تومان با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به ۶۰۰ هزار تومان برسد. این مبلغ به‌صورت ماهانه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود. بنا به گفته معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای طرح علاوه بر مبلغ ۴۰۰ هزار تومان، حدود یک میلیون تومان هم جدا واریز خواهد شد.

بنابر اظهارات عسگریان پیامک‌های طرح حمایت و امنیت غذایی مادران شیرده و دارای کودک زیر ۲ سال از روز سه شنبه به خانواده‌ها و مادران مشمول طرح ارسال می‌شود به عبارت دیگر مشمولان از طریق پیامک می‌توانند متوجه بشوند که مشمول این طرح شده‌اند و به صورت همزمان حساب هایشان شارژ می‌شود.

عسگریان تاکید کرد: برای هر فرد و سرپرست خانواری که پیامک برود، می‌داند که واجد شرایط است و بلافاصله می‌تواند شارژ اعتبار خودش را در اپلیکیشن و یا برنامه کاربردی «شما» ببیند. همچنین با هر بار خرید هم می‌توانند باقی مانده اعتبار را از طریق همین برنامه کاربردی شما مشاهده کنند.

پیامک‌ها از سه شنبه، یعنی دوشنبه شب ارسال و سه شنبه هم واریز انجام می‌شود و مردم می‌توانند خریدشان را انجام بدهند.

براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با شامل شدن ۷ دهک درآمدی، ۶۱ میلیون نفر می‌توانند از طرح کالابرگ الکترونیک استفاده کنند که بنابر گفته سیدرضا یحیوی مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از خرداد ماه تا پایان آذر ماه امسال، ۲۳ میلیون نفر از این تعداد تاکنون از این طرح استقبال کرده‌اند که میزان مشارکت به ۳۷ درصد رسیده است. دولت سیزدهم در راستای امنیت پایدار غذایی در ۷ دهک اول درآمدی، طرح کالابرگ الکترونیک را در قالب لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داد.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار فروشگاه با فناوری نوین به طرح کالابرگ الکترونیک متصل هستند و بیش از ۵۰۰ فروشگاه تعاونی نیز در این طرح برای دسترسی روستاییان مشارکت دارند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.