کد خبر : 47733 / /
/

واریز جدید به حساب نوزادان | همه چیز درباره سهام عدالت نوزادان + لینک ثبت نام

در راستای تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دولت موظف به واگذاری سهام به متولدین جدید و نوزادان کرده تا نسل جوان در آینده پشتوانه مالی مناسبی برای زندگی داشته باشند.

واریز جدید به حساب نوزادان | همه چیز درباره سهام عدالت نوزادان + لینک ثبت نام

سود سهام عدالت به صورت سالیانه پرداخت می شود.برای هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم مشمولان سهام عدالت، سود در این مرحله واریز خواهد شد. سود سهام عدالت ۱۴۰۲، از پنجشنبه ۲۳ آذرماه به حساب صاحبان سهام عدالت واریز شد.  جاماندگان سهام عدالت بخاطر شماره شبا یا حساب بانکی نامعتبر از قطار واریز سود جا ماندند.آخرین اخبار را در خبر آزاد بخوانید.

به گفته مشاور رئیس سازمان بورس وزارت اقتصاد و دارایی برای متولدین سال ۱۴۰۰ به بعد باید مبلغی را جهت سرمایه گذاری در صندوقهای سهامی قابل معامله (ETF) اختصاص دهد که این مطلب به اشتباه این گونه برداشت شده که این سهام همان سهام عدالت است.

چطور ثبت نام کنیم؟

والدین نوزادان باید از طریق ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و تکمیل مراحل پیش بینی شده اقدام به دریافت سهام برای نوزادان خود کنند دریافت کد سجام برای نوزادان از سوی والدین جزو شرایط ثبت نام سهام دولتی برای نوزادان است.

پست بانک ایران و بانک ملی ایران

بانک های ملی و پست بانک هم به عنوان بانک های عامل برای واریز وجه به حساب نوزادان تعیین شده اند.

مراحل ثبت نام

مراجعه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir

ورود به سامانه از طریق شماره همراه والدین فرزند

ورود به قسمت طرح تشویق فرزندآوری و جوانی جمعیت

مشاهده اطلاعات فرزند

انتخاب نام فرزند و درج تاریخ تولد

پر کردن فرم اطلاعات و ارسال آن

انتخاب بانک عامل و سه صندوق سهام

ثبت نهایی اطلاعات مراحل تکمیلی توسط دستگاه‌های حاکمیتی پس از گرفتن کد سجام انجام می‌شود.

سهام نوزادان چقدر است؟

براساس قانونی که مهر ماه سال ۱۴۰۰ تصویب ،شد دولت موظف است به نوزادان از ابتدای سال ۱۴۰۰ به میزان یک میلیون تومان سهام صندوق های قابل معامله در بورس بدهد که این میزان برای نوزادان سال ۱۴۰۱ به یک و نیم میلیون تومان افزایش یافت.

در حال حاضر تنها اعتبار مالی برای متولدین ۱۴۰۱ فراهم شده است و در آینده پس از تامین ،بودجه اوراق صندوق نوزادان متولدین ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲ نیز به آنها اختصاص می یابد.

چه زمانی میتوان سهام را آزاد کرد؟

سهام اختصاص یافته تا پایان ۲۳ سالگی نوزادان بلوکه مانده و سود آن به حساب نوزاد اضافه می‌شود و در نهایت در ۲۴ سالگی مشمولان می‌توانند با برداشت سود سهام سرمایه ای برای اشتغال یا زندگی خود تامین کنند و یا با این سرمایه اولیه در بازار بورس به فعالیت بپردازند./اقتصادآنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.