کد خبر : 43927 / /
/

کالابرگ | کالابرگ جدید | کالابرگ الکترونیکی

سورپرایز یارانه بگیران برای این هفته | نحوه خرید اینترنتی با کالابرگ چگونه است ؟

معاون وزارت کار و رفاه اجتماعی از خرید اعتباری با استفاده از کالابرگ الکترونیک خبر داد.

سورپرایز یارانه بگیران برای این هفته | نحوه خرید اینترنتی با کالابرگ چگونه است ؟

کالابرگ | مسئولین از اضافه شده ۲۰ درصدی یارانه خبر داده اند و شرط این افزایش را استفاده از کالابرگ اعلام کردند، و تاکید کردند این افزایش فعلا برای سه دهک اول جامعه که شامل مددجویان کمیته امداد و مددجویان و مستمری بگیران سازمان بهزیستی است، می باشد. مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با افزایش ۲۰ درصدی یارانه معیشتی سه دهک پایین درآمدی از روز شنبه آغاز شد. در این مرحله به مبلغ یارانه کالابرگ خانوارهای دهک یک تا سه که ۴۰۰ هزار تومان است ۸۰ هزار تومان دیگر معادل ۲۰ درصد اضافه می شود به شرط آنکه ۷۰ درصد اعتبار یارانه خود را صرف خرید کالابرگ کنند.

 علیرضا عسگریان درباره خرید اعتباری با کالا برگ الکترونیک اظهار کرد: در فروشگاه‌های اینترنتی که به وزارت تعاون متصل هستند و  در پورتال خود اعلام خواهیم کرد مردم می‌توانند خرید اینترنتی انجام دهند.   

معاون وزارت کار و رفاه اجتماعی در پایان تصریح کرد: هنگام خرید می‌توانید محصولات مورد نظر خود را در باکسی ذخیره کنید و پس از نهایی شدن خرید خود از شما پرسیده می‌شود که آیا از اعتبارتان استفاده شود؟ در صورت تایید نهایی از سوی شما فرایند خرید تکمیل می‌شود و از سطح یارانه کسر و پرداخت خواهد شد./ایسنا

 متقاضیان کالابرگ افزایش خواهد یافت؟

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درخصوص طرح کالابرگ الکترونیکی اظهار داشت: استقبال از این طرح بهتر از گذشته شده است و گزارشاتی که داریم، هم‌اکنون تقریباَ بیش از 12 درصد استقبال کرده‌اند و ما روش‌های دیگر را پیش‌بینی خواهیم کرد تا استقبال افزایش یابد.

وی هم‌چنین در پاسخ به سؤالی پیرامون اقدامات دولت در حوزه تعاونی‌ها گفت: در این دولت اقدامات بسیار مؤثری در راستای صیانت و توسعه تعاونی‌ها انجام شده و تعداد قابل‌توجهی تعاونی نیز اضافه شده است، هم‌چنین بانک توسعه تعاون نسبت به افزایش سرمایه برای کمک به تعاونی‌های کوچک و متوسط اقدام داشته و صندوق توسعه تعاون هم سقف ضمانت‌ها را افزایش داده است. صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌ها تا سقف یک میلیارد تومان توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون انجام می‌شود./ تسنیم

کالابرگ

واریزی کالابرگ بگیران 3 میلیون برای خانواده6 نفره

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: روش اعطای کالابرگ الکترونیک به دولت واگذار شده است و مجلس دست دولت را باز گذاشته است تا متناسب با توان خودش در این زمینه پیش برود.

بهروز محبی نجم آبادی در ارزیابی عملکرد دولت در زمینه اعطای کالابرگ الکترونیکی، اظهار داشت: مجلس دولت را مجاز کرد تا پس از حذف ارز ترجیحی، از طریق اعطای کالابرگ الکترونیک، مابه‌التفاوت قیمت‌های کالاهای اساسی را جبران کند.

وی بیان کرد: در واقع، مجلس این مجوز را به دولت داد تا بتواند با توجه به اینکه اوضاع معیشتی مردم به ویژه طبقات متوسط و پایین جامعه خوب نیست، از طریق اعطای کالابرگ از آنان حمایت کند و مردم بتوانند کالاهای اساسی را با قیمت مناسب خریداری کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ناگفته نماند که نگاه مجلس یازدهم از همان ابتدای کار تاکید بر اعطای کالابرگ به مردم بود و اساساً به این فکر می‌کرد که ما باید کالا و به ویژه کالاهای اساسی را با قیمت مناسب به مردم تحویل دهیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کاهش تورم در حوزه کالاهای اساسی باید در دستورکار ویژه دولت باشد و دولت می‌تواند با شیوه‌های مختلفی که خودش می‌داند، این کار را انجام دهد و لازم است با شناسایی طبقاتی که مشخص شدند و اقشار محروم‌تر جامعه هستند، از آنان حمایت معیشتی کند.

کالابرگ

کالابرگ | اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان باید به روز شود

محبی نجم آبادی گفت: همچنین پایگاه رفاه ایرانیان که در ذیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شده است، باید اطلاعات خود را به روز کند، چرا که به محض اینکه کوچک‌ترین خرید و فروشی صورت می‌گیرد، دهک‌ها جابه‌جا می‌شوند. پس اول باید این اطلاعات و پایه‌ها را تکمیل کنیم و بعد از آنکه این پایه‌ها تکمیل شد، دولت می‌تواند طبقات پایین دست و دهک‌های اول جامعه را شناسایی کند و کالاهای اساسی را با قیمت مناسب و از طریق کالابرگ به آنان دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس راه را برای دولت باز گذاشته است و بنابراین هیچ محدودیتی برای دولت جهت اعطای کالا به مردم وجود ندارد، گفت: روش اعطای کالابرگ الکترونیک به دولت واگذار شده است و ما دست دولت را باز گذاشتیم تا دولت متناسب با توان خودش پیش برود. اگر منابع دولت بهتر به دست آید، توقع ما آن است که دولت به طور جدی‌تر و با مبالغ بیشتری از مردم حمایت معیشتی کند.

محبی نجم آبادی تاکید کرد: بررسی‌های چهار ماهه اول امسال نشان می‌دهد که منابع درآمدی دولت کمتر از ۶۰ تا ۷۰ درصد محقق شده است؛ اگرچه ما در حوزه مالیات تحقق خوبی داشتیم اما در حوزه فروش نفت با اینکه فروش نفت بالاست، اما تا رسیدن ارز آن با واقعیت‌ها فاصله داریم و معتقدیم دولت به محض اینکه منابع را دریافت کند و با توجه به اینکه شرایط رو به بهبود است، اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی در واکنش به مرحله جدید اعطای کالابرگ الکترونیک با دو مزیت افزایش ۳۰ درصدی اعتبار یارانه‌ای و ثبات یک ساله قیمت ۱۱ قلم کالای اساسی برای خانوارهای مشمول، اظهار داشت: از آنجایی که اثرات تورمی یارانه نقدی بسیار زیاد است، عده زیادی معتقدند که رویکرد اعطای کالابرگ مناسب‌تر از یارانه نقدی است و به همین دلیل قسمتی از یارانه در این مرحله مشروط به خرید کالاهای اساسی شده است که اگر افراد مشمول از آن استفاده کنند، مبلغ مازادی به حساب یارانه آنان واریز می‌شود. به هر صورت این هم یک شیوه است و دولت می‌تواند شیوه‌های مختلفی را برای اعطای کالابرگ اجرا کند.

نحوه خرید در طرح کالابرگ الکترونیکی

در این زمینه، «سید رضا یحیوی» مشاور معاون وزیر تعاون گفت: در طرح کالابرگ الکترونیکی به هیچ عنوان چنین چیزهایی مطرح نیست و فرد به‌سادگی می‌تواند با استفاده از دستگاه کارت‌خوان پرداخت خود را انجام دهد.

وی تاکید کرد: این فرآیند هیچ‌ پیش‌شرطی ندارد و فرد به‌سادگی می‌تواند با اعتبار کالابرگ الکترونیکی خود از ۱۲۲ هزار فروشگاه خرد و شعب ۱۲ فروشگاه زنجیره‌ای خرید کند.

مشاور معاون وزیر تعاون تصریح‌کرد: از آنجایی‌که این ۱۱ قلم خوراکی جزو کالاهای تعزیراتی هستند، هر نوع تخلف مانند گران‌فروشی، کم‌فروشی و اجبار به خرید کالای خاص توسط فروشنده ممنوع بوده و مردم باید موارد را به تعزیرات یا سامانه ۱۲۴ گزارش دهند تا با این تخلفات به‌صورت قانونی برخورد شود.

یحیوی بیان‌داشت: با خرید ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ یارانه به این شیوه، ۱۲۰ هزار تومان به‌عنوان تشویقی اعتبار حساب فرد افزوده می‌شود. همچنین اگر تا پایان سال تورمی در این ۱۱ گروه داشته باشیم، دولت آن مقدار را پوشش می‌دهد و شهروندان با همان قیمت اعلامی کالای مورد نظر خود را خریداری می‌کنند.

وی خاطرنشان‌کرد: طرح قبلی کالابرگ الکترونیکی مربوط به دهک‌های اول تا سوم جامعه بود و به ‌این ‌ترتیب ۲۹ میلیون نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند. با اضافه‌شدن دهک‌های چهارم و پنجم، ۱۹ میلیون شهروند دیگر به این تعداد افزوده شدند و اکنون جامعه هدف طرح کالابرگ الکترونیکی به ۴۸ میلیون نفر رسیده است.(ایرنا)

کالابرگ

امکان خرید آنلاین در طرح کالابرگ الکترونیکی فراهم شد

چند روز پیش رضا یحیوی، مشاور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که در حال حاضر ۱۲ فروشگاه زنجیره‌ای و بیش از ۱۱۰ هزار فروشگاه خُرد به سامانه کالابرگ الکترونیکی متصل شده‌اند.

وی با بیان اینکه با سه فروشگاه‌ اینترنتی وارد مذاکره شده‌ایم و تست‌های فنی آن نیز انجام گرفته است،‌ اظهار کرد: با توجه به آنکه زیرساخت‌ها برای این طرح کاملا مهیا شده منتظریم فروشگاه‌های مذکور آمادگی خود را برای اجرای طرح اعلام کنند تا به مردم اطلاع‌رسانی کنیم.

یحیوی پیشتر تقویت زیرساخت امنیتی و به‌روزرسانی نرم افزار شما را دو اقدام مهم شرکت فارا عنوان کرده و همگرایی ادارات کار با مسئولان استانی و نظارت مستقیم استانداران در اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیکی را مورد تاکید قرار داده بود.

از اول شهریور ماه امسال خانوارهای دهک‌های چهارم و پنجم هم مشمول طرح یارانه تشویقی کالابرگ الکترونیکی شدند و درصورتی که ۵۰ درصد اعتبار یارانه ۳۰۰ هزار تومانی خود را صرف خرید ۱۱ قلم کالای اساسی پیش‌بینی شده در طرح کنند ۱۲۰ هزار تومان یارانه بیش‌تر دریافت می‌کنند./ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.