کد خبر : 42578 / /
/

دستگاه چرت زدن در محل کار هم رسید | اختراعی که فقط از ژاپنی ها بر می آید + تصاویر

مهندسان یک شرکت ژاپنی محفظه‌ای ایستاده را طراحی کرده‌اند که می‌تواند به کارمندان اجازه دهد در محل کار شرکت‌های کوچک چرت بزنند.

دستگاه چرت زدن در محل کار هم رسید | اختراعی که فقط از ژاپنی ها بر می آید + تصاویر

مهندسان یک شرکت ژاپنی محفظه‌ای ایستاده را طراحی کرده‌اند که می‌تواند به کارمندان اجازه دهد در محل کار شرکت‌های کوچک چرت بزنند.

متخصصان مدت‌هاست می‌گویند که یک چرت کوتاه در حین کار می‌تواند سطح توجه، بهره‌وری و حتی خلاقیت را بالا ببرد. حالا ژاپنی‌ها محفظه ایستاده‌ای ساخته‌اند که جای زیادی را اشغال نمی‌کند و در عین حال می‌تواند به کارمندان اجازه دهد تا دقایقی بخوابند و بعد با انرژی بیشتر به سر کارشان برگردند.

به‌گزارش JapanToday، شرکت ژاپنی Koyoju Plywood Corporation محفظه‌ای به‌نام Giraffenap را طراحی کرده است که نام خود را از شیوه خوابیدن ایستاده زرافه‌ها گرفته است. به‌علاوه، این حیوانات معمولاً خواب‌های کوتاهی دارند و این نام از این حیث هم با هدف این محصول مطابقت دارد. Giraffenap می‌خواهد با اشغال محیطی اندک به کارمندان شرکت‌ها اجازه بدهد تا دقایقی چرت بزنند.

11

ولی از آن‌جایی که بدن ما انسان‌ها نمی‌تواند در حالت ایستاده به‌راحتی به خواب برود، در داخل Giraffenap تجهیزاتی برای کمک به افراد تعبیه شده است. این محفظه پدهایی برای نشستن و حمایت از پاها دارد، و همچنین می‌توانید دست‌ها و سر خود را روی یک سطح میزمانند بگذارید و بخوابید.

چرت‌زدن حتی در محل کار شرکت‌های کوچک آسان‌تر می‌شود

طراحان شرکت Koyoju می‌گویند این دستگاه را به‌گونه‌ای طراحی کرده‌اند که امکان رسیدن به فاز دوم خواب که قبل از REM رخ می‌دهد، وجود داشته باشد. این شرکت می‌گوید کارمندان با یک چرت 20 دقیقه‌ای می‌توانند خستگی ذهنی خود را برطرف کنند و سطح توجهشان را افزایش دهند.

محفظه Giraffenap در دو طراحی عرضه می‌شود. یک نسخه Spacia نام دارد و ظاهری آینده‌نگرانه را ارائه می‌کند. نسخه دوم با نام Forest در بیرون از چوب ساخته شده است. البته هر دو مدل در داخل یکسان هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

22

شرکت Koyoju می‌گوید این محفظه برای شرکت‌هایی طراحی شده است که می‌خواهند شرایط استراحت نیم‌روزی را برای کارمندان خود فراهم کنند، اما فضای کافی برای استفاده از تخت ندارند. Giraffenap قرار است از اواخر دسامبر 2023 یا اوایل ژانویه 2024 عرضه شود. این شرکت پیش‌تر نسخه بسیار ساده‌تری از همین جعبه ایستاده برای خوابیدن را هم معرفی کرده بود./دیجیاتو

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان