کد خبر : 38922 / /
/

ریزش سنگین قیمت کوییک،تیبا، شاهین و تارا امروز 2 خرداد 1402 | ریزش 28 میلیونی تومانی قیمت 207i

طی هفته‌های گذشته، قیمت خودرو همانند بازارهای دیگر روند نزولی به خود گرفته است. به‌دلیل ثبات حدودی نرخ ارز و همچنین توافق شورای رقابت با مونتاژکاران، امروز نیز همانند روزهای گذشته در بازار خودرو آرامش نسبی برقرار است.

ریزش سنگین قیمت کوییک،تیبا، شاهین و تارا امروز 2 خرداد 1402 | ریزش 28 میلیونی تومانی قیمت 207i

قیمت خودرو | قیمت خودرو روز سه شنبه 2 خرداد 1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرودر لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است. قیمت خودرواز ابتدای فروردین‌ با نوساناتی همراه شد. قیمت‌ها در نیمه نخست فروردین متاثر از نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت.با واردات خودرو خریداران امیدوار به کاهش  قیمت خودروهای بازار هستند

طی هفته‌های گذشته، قیمت خودرو همانند بازارهای دیگر روند نزولی به خود گرفته است. به‌دلیل ثبات حدودی نرخ ارز و همچنین توافق شورای رقابت با مونتاژکاران، امروز نیز همانند روزهای گذشته در بازار خودرو آرامش نسبی برقرار است.

قیمت خودرو در دومین روز از خرداد ماه ۱۴۰۲ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییرات اندکی مواجه شد.

قیمت خودرو در هفته‌های گذشته تحت تاثیر ثبات نسبی در نرخ ارز و همچنین برگزاری مرحله دوم طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه و اعلام پیوسته شرایط ثبت‌نام برای برندگان آن، روند کاهشی به خود گرفت. امروز نیز اغلب، قیمت‌ها ثابت یا کاهشی بوده اما با اعلام خبر توافق شورای رقابت و خودروسازان، احتمال تغییرات قیمتی وجود دارد.

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پراید ۱۳۱ در روزهای گذشته تغییری تجربه نکرد و در نرخ ۳۵۰ میلیون تومان ثابت ماند. همانند پراید ۱۱۱ که در قیمت ۳۶۰ میلیون تومان معامله شد.

قیمت پژو پارس LX TU5، ساخت ۱۴۰۱ که در روزهای گذشته کاهش چشم‌گیری را تجربه کرده بود، امروز اول خرداد ماه، ۱۰میلیون تومان دیگر نیز کاهش قیمت را تجربه کرد و به نرخ ۶۴۰ میلیون تومانی رسید.

پژو 207i دنده‌ای، ساخت ۱۴۰۱ که یکی از محصولات پرطرفدار بازار محسوب می‌شود، امروز با کاهش ۲۸ میلیون تومانی به نرخ ۶۶۰ میلیون تومان معامله شد.

قیمت تارا اتوماتیک که مدل ۱۴۰۲ آن به‌تازگی وارد بازار شده است، امروز افزایش ۴ میلیون تومانی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و در نرخ ۸۸۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

11

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

خودروهای مونتاژی به‌نسبت داخلی‌ها، روز با آرامشی سپری کرده و تغییرات قیمتی بسیار اندکی تجربه کردند.

قیمت ام وی ام X22 PRO همانند روز گذشته با همان نرخ یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان معامله شد.

جک J4 ساخت ۱۴۰۲ اما امروز ۱۰ میلیون تومان دیگر ارزان شد و نرخ ۹۱۰ میلیون تومان را به ثبت رساند.

قیمت فردا SX5 ساخت ۱۴۰۱ امروز، سه‌شنبه، قیمت ثابت روز گذشته را تکرار کرد و جزو معدود خودروهایی است که روند کاهشی نداشته است.

12

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به وضعیت سایر بازارها و همچنین ثبات نسبی نرخ ارز، انتظار می‌رود تا زمانی که تغییراتی در نرخ ارز نداشته باشیم، آرامش بازار خودرو حفظ شده و شاهد تغییرات قیمتی آن‌چنان بالایی نباشیم.

از طرفی دیگر با توافقی که میان مونتاژکاران و شورای رقابت صورت پذیرفت، خودروسازان قیمت‌های اعلامی این شورای رقابت را قبول کرده و نرخ فروش محصولات‌شان را کاهش دادند. با کاهش قیمت کارخانه محصولات مونتاژی و ثابت ماندن باقی متغیرهای اقتصادی، قیمت بازاری آن‌ها نیز با شیب کم‌تری کاهش یافته و یا ثابت خواهد ماند.

در این صورت خودروهای تولید داخل نیز با پیروی از قیمت خودروهای مونتاژی ثابت مانده و یا با شیب کمی کاهش خواهد یافت.

البته همان طور که اشاره شد، همه این سناریوها تنها زمانی اتفاق می‌افتد که نرخ ارز ثابت مانده و خبر شوکه کننده‌ای مبنی‌بر افزایش قیمت مخابره نشود.

حرکت قیمت‌ها در ماه میانی بهار، منفی بود، به طوری که شاهد ریزش ۱۵ تا ۲۰۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار بودیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی روند قیمت‌ها در بازار خودرو در اردیبهشت‌ماه امسال، از کاهش قیمت‌ها حکایت دارد. به این شکل که قیمت پراید ۱۵۱ مدل ۱۴۰۱ در بازار در حدود ۱۵ میلیون تومان ارزان شد و به قیمت ۲۹۵ میلیون تومان رسید.

کاهش قیمت‌ها در اردیبهشت‌ماه در میان مدل‌های مختلف پژو نیز کاملا محسوس بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که پژو۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ در بازار در حدود ۸۵ تومان ارزان شده و به قیمت ۵۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رود. پژو۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ نیز ۵۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است.

همچنین پژو۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۲ در بازار خودرو ۹۷۰ میلیون تومان قیمت دارد و این در حالی است که این خودرو یک ماه قبل ۳۰ میلیون تومان گران‌تر بود. پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۲ هم در بازار به قیمت یک میلیارد و ۱۵ میلیون تومان به فروش می‌رود و این در شرایطی است که یک ماه قبل ۱۶۵ میلیون تومان گران‌تر به فروش می‌رفت.

گزارش‌های میدانی همچنین بیانگر آن است که پژو۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۱ در بازار ۱۵ میلیون کاهش قیمت داشته و به قیمت ۵۵۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. اما پژوپارس LX مدل ۱۴۰۲ در بازار ۴۵ میلیون تومان ارزان شده و به قیمت ۶۸۵ میلیون تومان رسیده است.

بنا به این گزارش، قیمت تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ در بازار خودرو ۲۰۰ میلیون تومان در طول یک ماه گذشته کاهش پیدا کرده است. این خودرو در حال حاضر ۹۱۰ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت تارا دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ هم در بازار به ۷۳۰ میلیون تومان رسیده و این در حالی است که این خودرو یک ماه قبل ۱۲۰ میلیون تومان گران‌تر بود.

همچنین تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ در بازار با ریزش ۳۵ میلیون تومانی در طول یک ماه گذشته مواجه شده و به ۳۵۵ میلیون تومان رسیده است. تیبا هاچ‌بک EX مدل ۱۴۰۱ هم ۳۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و در بازار به قیمت ۳۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. اما دناپلاس اتوماتیک توربو مدل ۱۴۰۲ با ریزش ۱۲۰ میلیون تومانی قیمت، در بازار ۹۲۵ میلیون تومان قیمت دارد. دناپلاس دنده‌ای ساده مدل ۱۴۰۲ نیز ۷۰ میلیون تومان ارزان شده و به قیمت ۷۲۰ میلیون تومان رسیده است.

در این میان، راناپلاس مدل ۱۴۰۲ در بازار در حدود ۷۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و با قیمت ۵۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رود.

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که کوییک اتومانیک پلاس مدل ۱۴۰۲ ۵۰ میلیون تومان ارزان شده و به قیمت ۴۶۵ میلیون تومان رسیده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.