کد خبر : 38536 / /
/

خبر خوش برای متقاضیان در طرح خودروهای فرسوده | زودتر از موعد خودرو تحویل بگیرید

زمان تحویل خودروهای فرسوده که در طرح جایگزینی ثبت نام کرده‌اند اعلام شد. متقاضیان این طرح می‌توانند زودتر از افراد عادی خودرو خود را دریافت کنند.

خبر خوش برای متقاضیان در طرح خودروهای فرسوده | زودتر از موعد خودرو تحویل بگیرید

وزارت صنعت، معدن و تجارت زمان تحویل خودروهای فرسوده را برای متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت‌نام کرده‌اند، اعلام کرد.

وزارت صمت سه روز پیش اعلام کرده بود که زمان تحویل‌ خودرو در سامانه یکپارچه خودرو هنوز مشخص نیست، اما گفته می‌شود که بخش مهم این خودروها، در سال ۱۴۰۲ تحویل داده می‌شود و خودروهای پرتقاضا، احتمالا در سال ۱۴۰۳ به متقاضیان واگذار می‌شود.

وزارت صمت امروز درباره زمان تحویل خودروهای فرسوده گفت: دارندگان خودروهای فرسوده که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در مرحله دوم فروش یکپارچه قرار دارد، در صف انتظار خودروهای طرح عادی قرار نمی‌گیرند و با متقاضیان عادی قرعه‌کشی نوبت‌دهی نمی‌شوند، بنابراین در زمان کوتاه‌تری می‌توانند محصول خود را دریافت کنند.

در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده هم به دو طرح ویژه متقاضیان عادی و طرح جوانی جمعیت (ویژه مادران) اضافه شده است.

در این طرح که همه شرایط عمومی و اختصاصی همچون داشتن گواهینامه رانندگی معتبر، عدم خرید یا تحویل خودرو از خودروسازان داخلی در ۴۸ ماه گذشته، هر کدملی یک دستگاه و… لحاظ می‌شود و طبق تاکید مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودروها، تعریف حساب وکالتی و مسدود کردن ۱۰۰ میلیون تومان در این حساب هم پیش‌شرط اصلی است.

متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در یک گروه قرار خواهند گرفت و قرعه کشی نوبت دهی برای این گروه انجام و اولویت بندی می‌شوند.

تنها تفاوت آن با دو طرح دیگر (عادی و مادران) این است، طبیعتا شرط پلاک انتظامی فعال به‌نام متقاضی، محدودیت نیست؛ اما باید در نظر داشت که متقاضیانی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که خودروی فرسوده آن‌ها مدل ۱۳۸۵ یا قبل از آن باشد و بایستی پلاک و سند خودرو فرسوده به نام خود متقاضی باشد.

منبع: ایران جیب

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.