کد خبر : 38456 / /
/

صعود انفجاری قیمت خودرو امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | آخرین قیمت تیبا، دنا، تارا و کوییک

افزایش قیمت خودرو در بازار ادامه دارد. کارشناسان معتقدند هم‌گام با صعود قیمت‌ها بازار معاملات نیز مجدداً رونق می‌گیرد.

صعود انفجاری قیمت خودرو امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | آخرین قیمت تیبا، دنا، تارا و کوییک

قیمت خودرو | قیمت خودرو روز شنبه،23 اردیبهشت 1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرودر لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است. قیمت خودرواز ابتدای فروردین‌ با نوساناتی همراه شد. قیمت‌ها در نیمه نخست فروردین متاثر از نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت.با واردات خودرو خریداران امیدوار به کاهش  قیمت خودروهای بازار هستند

افزایش قیمت خودرو در بازار ادامه دارد. کارشناسان معتقدند هم‌گام با صعود قیمت‌ها بازار معاملات نیز مجدداً رونق می‌گیرد.

قیمت خودرو امروز، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.

قیمت خودرو در هفته‌های گذشته تحت تاثیر ثبات نسبی در نرخ ارز و همچنین برگزاری مرحله دوم طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه روند کاهشی به خود گرفت. اما این روند ادامه‌دار نبود و بازار مجدداً شاهد افزایش قیمت‌ها شد. غیبت تعدادی از خودروسازان در مرحله دوم طرح فروش در سامانه یکپارچه و عرضه تعداد محدودی خودرو نسبت به مرحله قبلی، یکی از عوامل بازگشت بازار به مدار صعودی شناخته می‌شود.

در طرف دیگر، وزارت صمت اعلام کرد که واردات خودروهای کره‌ای به کشور ممنوع است و در پی آن یکی از واردکنندگان اعلام کرد که نتوانسته است از اسفندماه ثبت‌سفارش انجام دهد. گرچه این خبر تکذیب شد، اما به نظر می‌رسد بازار را در بلاتکلیفی مجدد قرار داده تا قیمت‌ها مجدداً سیر صعودی به خود بگیرند.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پراید  ۱۳۱  در روزهای گذشته تغییر قیمتی را تجربه نکرد و در نرخ ۳۵۰ میلیون تومان ثابت ماند. این درحالی است که پراید ۱۱۱ قیمت ۳۶۰ میلیون تومان را به ثبت رساند.

قیمت پژو پارس LX TU5، ساخت ۱۴۰۱ که در روزهای اخیر جهش چشم‌گیری را تجربه کرده بود و تا 710 میلیون تومان پیش رفته بود، امروز ۲۳ اردیبهشت ماه نرخ 666 میلیون تومان را ثبت کرد.

قیمت پژو  ۲۰۶  تیپ  ۳ پانوراما ۱۴۰۱ که یکی از محصولات پرطرفدار بازار است، امروز در نرخ ۵۸۱ میلیون تومان عرضه شد.

قیمت تارا اتوماتیک که مدل ۱۴۰۲ آن به‌تازگی وارد بازار شده است، امروز ۱۲ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و در نرخ ۹۱۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

قیمت ام وی ام  X22 PRO  به یک میلیارد و 100 میلیون تومان رسید.

قیمت جک  J4 ساخت 1402 نرخ 968 میلیون تومان را به ثبت رساند.

قیمت فردا  SX5  هیبرید ساخت 1401 اما امروز، جمعه، با ورود به کانال یک میلیارد تومانی، نرخ یک میلیارد و 400 میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

قیمت خودرو از پایان هفته گذشته روند افزایشی به خود گرفت. این افزایش قیمت به دلیل ناامیدی بازار از عرضه گسترده خودرو به بازار از طریق سامانه یکپارچه بود. در این میان، باید به این نکته توجه کرد که بازار در هنگام ریزش قیمت‌ها در وضعیت رکودی قرار گرفت.

حال که بازار روند صعودی به خود گرفته است و  پیش‌بینی می‌شود این روند افزایشی با توجه به تورم حاکم در کشور ادامه یابد، به نظر می‌رسد بازار مجدداً رونق بگیرد و سطح معاملات افزایش یابد. چراکه کارشناسان معتقدند هم‌گام با افزایش قیمت خودرو بازار نیز رونق می‌گیرد و خرید و فروش زیاد می‌شود.

قیمت خودرو

قیمت این خودرو ۱۰۰ میلیون تومان ریخت/ آخرین قیمت تیبا، دنا، تارا و کوییک

ریزش قیمت خودرو در هفته گذشته ادامه داشت، به طوری که شاهد کاهش قیمت ۱۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی خودروها بودیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که قیمت پژو۲۰۶ تیپ۲ مدل ۱۴۰۱ در هفته گذشته با افت ۴۰ میلیون تومانی مواجه شده و به قیمت ۵۴۵ میلیون تومان رسیده است.

پژو۲۰۷ دستی مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و هم‌اکنون در بازار ۷۲۵ میلیون تومان قیمت دارد. این در شرایطی است که قیمت پژو۲۰۷اتوماتیک MC مدل ۱۴۰۲ در حدود ۹۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به ۸۳۰ میلیون تومان رسیده است.

بنا به این گزارش، قیمت تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ در هفته گذشته ۱۰۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به ۹۲۰ میلیون تومان رسید. این در شرایطی است که قیمت تارا دنده‌ای ۹۵ میلیون تومان ارزان شد و به قیمت ۷۳۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اما دنااتوماتیک توربوپلاس مدل ۱۴۰۲ با کاهش ۸۰میلیون تومانی، ۹۵۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.راناپلاس پانوراما مدل ۱۴۰۲ هم با کاهش ۲۰ میلیون تومانی، ۶۵۰ میلیون تومان شد.

در این میان، قیمت تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ در هفته گذشته در حدود ۱۵ میلیون تومان کاهش پیدا کرده و به ۳۶۵ میلیون تومان رسیده است. سایناS دنده‌ای‌ مدل ۱۴۰۱ نیز ۲۰ میلیون تومان ارزان شد و ۳۸۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ نیز به قیمت ۳۷۵ میلیون تومان به فروش رفت که کاهش ۳۰ میلیون تومانی را نشان می‌دهد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.