کد خبر : 38231 / /
/

خبر مهم برای خریداران خودرو | این هفته کدام خودروها ارزان شدند؟

قیمت خودرو مانند روزهای گذشته روند نزولی را به ثبت رساند. اما فعالان بازار خودروی کشور معتقدند که این کاهش قیمت ادامه‌دار نیست و در ماه‌های آینده روند به شکل صعودی تغییر پیدا می‌کند.

خبر مهم برای خریداران خودرو | این هفته کدام خودروها ارزان شدند؟

قیمت خودرو مانند روزهای گذشته روند نزولی را به ثبت رساند. اما فعالان بازار خودروی کشور معتقدند که این کاهش قیمت ادامه‌دار نیست و در ماه‌های آینده روند به شکل صعودی تغییر پیدا می‌کند.

قیمت خودرو امروز، ۱۸ اردیبهشت 1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.

قیمت خودرو در هفته‌های گذشته تحت تاثیر ثبات نسبی در نرخ ارز و همچنین برگزاری مرحله دوم طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه روند کاهشی به خود گرفته است.

البته این روند کاهشی به خودروهای داخلی محدود نشد و بازار خودروهای مونتاژی نیز کاهش قیمت‌ها را تجربه کرد. در این میان حتی تاخیر ۲۰ روزه شورای رقابت در اعلام قیمت جدید خودروهای مونتاژی بر این بازار تاثیر نداشت.

اما این کاهش قیمتی رکود بازار را در پی داشت و فعالان بازار معتقدند در این روزها سطح معاملات کاهش چشمگیری داشته است.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پراید ۱۳۱ در روزهای گذشته تغییر قیمتی را تجربه نکرد و در نرخ ۳۵۰ میلیون تومان ثابت ماند. این درحالی است که پراید ۱۱۱ قیمت ۳۶۰ میلیون تومان را به ثبت رساند.

قیمت پژو پارس LX TU5، ساخت ۱۴۰۱ که در روزهای اخیر جهش چشم‌گیری را تجربه کرده بود و تا 710 میلیون تومان پیش رفته بود، امروز ۱۸ اردیبهشت ماه با ۲۱ میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته نرخ ۶۵۰ میلیون تومان را ثبت کرد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ 3 پانوراما 1401 که یکی از محصولات پرطرفدار بازار است، امروز کاهش ۲۰ میلیون تومانی را تجربه کرد و در نرخ ۵۸۰ میلیون تومان عرضه شد.

قیمت تارا اتوماتیک که مدل ۱۴۰۲ آن به‌تازگی وارد بازار شده است، امروز ۴۰ میلیون تومان ارزان و در نرخ ۹۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

88

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

قیمت ام وی ام X22 PRO  به یک میلیارد و 100 میلیون تومان رسید.

قیمت جک J4 ساخت 1402 نرخ 950 میلیون تومان را به ثبت رساند.

قیمت فردا SX5  هیبرید ساخت 1401 اما امروز، دوشنبه، با ورود به کانال یک میلیارد تومانی، نرخ یک میلیارد و 400 میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

44

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار خودرو در هفته‌های گذشته با ریزش قیمت‌ها مواجه شد. برای مثال، یک پژو ۲۰۶ پانوراما طی یک هفته ۶۰ میلیون تومان ارزان شد.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: این ریزش ناشی از ثبت‌نام‌هایی است که برای طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه صورت گرفته بود و همه سرمایه‌ها از بازار آزاد به سمت این سامانه روانه شد.

او افزود: حال فروشنده در بازار فراوان است و همه می‌خواهند خودروهای خود را زودتر بفروشند تا بتوانند در سامانه ثبت‌نام کنند‌. به همین دلیل بازار مجدداً در وضعیت رکودی قرار گرفت. اما به نظر می‌رسد این رکود و کاهش قیمت‌ها مقطعی باشند و دو ماه آینده بازار به روند پیشین خود بازگردد./ تجارت‌نیوز

کدام خودروها ارزان شدند؟

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به کاهش ۱۰تا ۱۵ درصدی قیمت خودروهای داخلی در بازار گفت: قیمت خودروهای تولید داخل و مونتاژی در ۲ هفته گذشته روند کاهشی داشت و این روند ادامه دارد.

به گزارش همشهری آنلاین، سعید مؤتمنی افزود: طی روزهای گذشته و بعد از آغاز عرضه گسترده خودروسازان، قیمت خودروهای تولید داخل در بازار کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران توضیح داد: بعد از اینکه خودروسازان تحویل خودروهای خود را به متقاضیان خرید خودرو در سامانه عرضه یکپارچه شروع کردند، روند کاهش قیمت خودرو در بازار آغاز شد؛ به‌طوری که قیمت انواع خودروهای تولید داخل در بازار بین ۱۰تا ۱۵درصد کاهش یافته است.

او گفت: قیمت ۲۰۷دنده‌ای سقف شیشه‌ای در روزهای اخیر از ۹۳۰میلیون تومان به ۷۵۰میلیون تومان و قیمت دنا اتوماتیک از یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان به ۹۳۰میلیون‌تومان کاهش یافته است.

مؤتمنی افزود: مهم‌ترین عامل اثرگذار بر بازار، عرضه است؛ بنابراین اگر عرضه خودرو افزایش یابد قیمت‌ها کاهش می‌یابد و اگر عرضه کم باشد قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

موتمنی در مورد قیمت خودروهای مونتاژی گفت: قیمت خودروهای مونتاژی در شورای رقابت مصوب و منتشر شد که بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد قیمت مصوب برخی از خودروهای مونتاژی، نسبت به قیمت‌های قبلی عرضه خودروسازان خصوصی کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران درباره تأثیر اعلام قیمت‌های مصوب خودروهای مونتاژی بر بازار گفت: از فردا تأثیر قیمت‌های مصوب خودروهای مونتاژی در بازار مشخص می‌شود، اما در مجموع طی روزهای گذشته و بعد از افزایش عرضه‌ها هم قیمت خودروهای تولید داخل و هم قیمت خودروهای مونتاژی کاهش یافته و بعد از آغاز عرضه‌های گسترده تولیدات داخلی، قیمت خودروهای مونتاژی نیز بین ۲۰۰تا ۴۰۰میلیون تومان کاهش یافته است.

مؤتمنی افزود: خریدار در بازار نیست؛ بنابراین اگر عرضه‌ها زیاد باشد قطعا قیمت‌ها کاهشی خواهد بود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران درباره تأثیر آغاز ثبت‌نام دور دوم طرح یکپارچه توضیح داد: در این طرح‌ها فقط عرضه مهم است نه ثبت‌نام، اگر عرضه‌ بیشتر خودرو به بازار انجام شود، قیمت‌ها کاهش می‌یاید.

مؤتمنی گفت: در مجموع با کاهش قیمت خودرو در بازار، قیمت خودروها به قیمت نیمه دوم اسفند ۱۴۰۱رسیده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.