کد خبر : 37897 / /
/

خبر مهم برای متقاضیان خودرو در سامانه یکپارچه | امشب آخرین فرصت تغییر نوع خودرو

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: متقاضیان تا ساعت ۲۴ امروز (۱۰ اردیبهشت) مهلت دارند برای تغییر نوع خودرو به سامانه فروش یکپارچه مراجعه کنند.

خبر مهم برای متقاضیان خودرو در سامانه یکپارچه | امشب آخرین فرصت تغییر نوع خودرو

مهدی تقدسی با بیان اینکه تاکنون 200 هزار متقاضی موفق به ویرایش در سامانه یکپارچه فروش خودرو شده اند,‌ افزود: متقاضیان تا ساعت 24 امشب مهلت دارند با مراجعه به سامانه یکپاچه فروش خودرو نوع خودروی خود را تغییر دهند.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو تشریح کرد: در این زمان تعیین شده برای ویرایش خودرو، برخی متقاضیان در استعلام گواهینامه مشکل داشتند یا در طرح جوانی جمعیت نمی‌توانستند درخواست خود را ثبت کنند که این مشکل نیز رفع شد و 750 نفر حائز شرایط شناخته شدند و توانستند مجدد اطلاعات خود را ویرایش کنند.

وی در خصوص ثبت نام افرادی که حائز شرایط نشده اند، گفت: برخی متقاضیان عادی این طرح به اشتباه طرح جوانی جمعیت را انتخاب کرده اند، برخی از متقاضیان طرح جوانی جمعیت هم به اشتباه طرح عادی را انتخاب کرده اند که سیستم این افراد را حائز شرایط ثبت نام ندانسته است، این افراد می‌توانند در مرحله دوم شرکت کرده و خودرو انتخاب کنند. حدود 6 نفر هم بودند که اداره ثبت‌ احوال، فرزند دوم آن‌ها را ثبت نکرده بود که اکنون مشکل این افراد هم حل شده است.

گفتنی است؛ از روز 5 اردیبهشت مهلت تغییر خودرو در سامانه فروش یکپارچه آغاز شده است؛ پس از این بازگشایی حساب همه متقاضیان خودرو، باز شده و مردم امکان برداشت وجه واریز شده را داشتند.

به گفته تقدسی؛ به همه بانک‌ها برای رفع مسدودی حساب متقاضیان خودرو‌های داخلی و وارداتی نامه ارسال شده و در حال حاضر سازمان حمایت هیچ وجهی را در حساب مسدود نکرده است./ تسنیم

فهرست خودروهای جایگزین در سامانه یکپارچه اعلام شد

فهرست ۲۹ خودرو جایگزین در سامانه یکپارچه عرضه خودرو اعلام شد و افرادی که در طرح نخست سامانه یکپارچه اولویت سال ۱۴۰۳ برای آنها احراز شده است می‌توانند نسبت به تعیین ۵ اولویت از میان خودروهای اعلام شده اقدام کنند.

افرادی که در طرح نخست سامانه یکپارچه اولویت سال ۱۴۰۳ برای آنها احراز شده است می‌توانند نسبت به تعیین ۵ اولویت از میان خودروهای زیر که امکان تعیین اولویت آنها در سال ۱۴۰۲ وجود دارد، اقدام کنند.

البته اگر متقاضی یک خودرو بیش از ظرفیت تعیین شده آن برای سال ۱۴۰۲ باشد ممکن است افراد مازاد بر ظرفیت نوبت سال بعد را دریافت کند.

وانت آریسان ۲ (ایران خودرو)

تارا دستی (ایران خودرو)

تارا اتوماتیک (ایران خودرو)

رانا پلاس (ایران خودرو)

شاهین جی (سایپا)

کوییک آر اتوماتیک (سایپا)

کوییک اتوماتیک (سایپا)

ساینا S اتوماتیک (سایپا)

کوییک جی ایکس (سایپا)

FX Premium (مدیران خودرو)

Arrizo ۶ PRO Excellent (مدیران خودرو)

Arrizo ۵ turbo IE (مدیران خودرو)

Tiggo ۸ PRO MAX (مدیران خودرو)

Tiggo ۸ PRO Premium (مدیران خودرو)

Tiggo ۷ PRO Excellent (مدیران خودرو)

X۵۵ Pro IE (مدیران خودرو)

X۲۲ pro IE Turbo (مدیران خودرو)

JAC S۳ (کرمان موتور)

JAC S۵ (کرمان موتور)

KMC T۸ (کرمان موتور)

JAC J۴ (کرمان موتور)

KMC J۷ (کرمان موتور)

تیارا (مکث موتور)

FMC-SX۵ (فردا موتورز)

FMC-T۵ (فردا موتورز)

SUBA M۴ (فردا موتورز)

دایون Y۵ (صنایع خودرو سازی ایلیا)

وانت کارا تک‌کابین (بهمن موتور)

وانت کارا دوکابین (بهمن موتور)

منبع: تسنیم

آن دسته از افرادی که به اشتباه گزینه" انصراف" زده اند نگران نباشند چرا که امروز انصراف آنها از طرح اصلاح شده و مجدد می‌توانند نسبت به تغییر سفارش خود اقدام کنند.

 براساس اعلام وزارت صمت، امکان تغییر اولویت خودرو از شب گذشته فراهم شده و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سامانه یکپارچه خودرو اولویت خودرویی که برای ۱۴۰۳ اعلام شده را تغییر دهند.

البته این تغییر اولویت تخصیص خودرو مشکلاتی را نیز برای مردم به وجود آورده است چرا که برخی نمی‌دانند کدام گزینه را باید برای تغییر اولویت محصولات خود انتخاب کرده و به اشتباه گزینه" انصراف از طرح" را می زنند.

باید متقاضیان به این نکته توجه کنند که برای تغییر اولویت خودرو باید در بخش جزئیات سفارش گزینه " لغو سفارش "را بزنند تا امکان تغییر خودرو برای‌ آنها فراهم شود. البته آن دسته از افرادی که به اشتباه گزینه" انصراف" زده اند نگران نباشند چرا که امروز انصراف آنها از طرح اصلاح شده و مجدد می‌توانند نسبت به تغییر سفارش خود اقدام کنند.

پیگیری ها نشان می دهد قرار است گزینه "انصراف" از پروفایل سامانه یکپارچه حذف شود تا مردم در تغییر سفارش دچار مشکل نشوند.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.