کد خبر : 33328 / /
/

قیمت پراید | قیمت پراید در بازار

قیمت پراید امروز چهارم بهمن 1401 | این خودرو یکروزه 10 میلیون تومان گران شد | افزایش شوکه کننده قیمت کوییک

قیمت خودرو در بازار همچنان نوساناتی را تجربه می‌کند. کارشناسان معتقدند که هیچ‌کدام از روش‌های عرضه خودرو قرار نیست به بهبود وضعیت بازار و قیمت‌ها کمک کند.

قیمت پراید امروز چهارم بهمن 1401 | این خودرو یکروزه 10 میلیون تومان گران شد | افزایش شوکه کننده قیمت کوییک

قیمت پراید امروز سه شنبه، 4 بهمن1401، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.قیمت پراید۱۱۱که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، دیروز کانال‌شکنی کرد و وارد بازه 300 میلیون تومان شد. اما این خودرو امروز صبح در قیمت 290 میلیون تومان به فروش رسید. قیمت پراید131نیز امروز در نرخ 278 میلیون تومان عرضه می‌شود.اوایل سال جاری بود که قیمت پرایدرکورد جدید قیمتی را در کارنامه خود ثبت کرد.لیست کامل قیمت پراید امروز را در خبرآزاد ببیند.

قیمت خودرو در بازار همچنان نوساناتی را تجربه می‌کند. کارشناسان معتقدند که هیچ‌کدام از روش‌های عرضه خودرو قرار نیست به بهبود وضعیت بازار و قیمت‌ها کمک کند.

قیمت خودرو صفر داخلی روز سه‌شنبه، چهارم بهمن ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو در سایت‌ها و مراکز خرید و فروش خودرو این روزها با نوسانات بسیار و بی‌ثباتی همراه شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت خودرو در روزهای گذشته روند نوسانی را در پیش گرفته است.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

55

قیمت پراید در بازار خودرو

اوایل سال جاری بود که پراید رکورد جدید قیمتی را در کارنامه خود ثبت کرد. اما حالا این خودرو در کمتر از یک سال 100 میلیون تومان گران شده است.

پراید 111 که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، دیروز کانال‌شکنی کرد و وارد بازه 300 میلیون تومان شد. اما این خودرو امروز صبح در محدوده ثابت 290 میلیون تومان به فروش رسید. پراید 131 نیز امروز در نرخ ثابت 278 میلیون تومان عرضه می‌شود.

تارا اتوماتیک هم که در هفته‌های گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه بود، طی چند روز گذشته روند نوسانی به خود گرفت. این خودرو امروز با 15 میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، در نرخ 770 میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.

پژو ۲۰۷ اتومات، امروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و در محدوده 760 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

دنا معمولی هم امروز با 10 میلیون تومان افزایش قیمت همراه شد و به نرخ 605 میلیون تومان رسید.

پژو پارس اتوماتیک که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، امروز پنج میلیون تومان ارزان شد و به 595 میلیون تومان در بازار خودرو کشور رسید.

خودروهایی که در بازار بیشتر معامله قرار می‌شوند و خریدار بیشتری دارند امروز با چه قیمتی به بازار عرضه می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز، سه‌شنبه، در محدوده 314 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که در روزهای گذشته با کاهش قیمت مواجه شده بود، امروز 9 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و اکنون به نرخ 464 میلیون تومان به فروش می‌رسد. تیپ ۵ این مدل پژو نیز 12 میلیون تومان ارزان شد و به نرخ 495 میلیون تومان رسید.

کوییک که جایگزین پراید شده و به قشر متوسط جامعه اختصاص یافته، در روزهای گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرد و وارد کانال جدیدی شد. قیمت این خودرو با افزایش چهار میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، به 310 میلیون تومان رسید.

در این میان، شاهین G که در ماه‌های گذشته به مرز 600 میلیون تومان نیز رسیده بود، امروز یک میلیون تومان گران و در قیمت 510 میلیون تومان عرضه شد. به نظر می‌رسد عرضه شاهین در بورس کالا توانست قیمت بازار این خودرو را بشکند و عرضه و تقاضا را به نقطه تعادلی برساند. اما روند افزایشی دوباره بازگشته است.

قیمت پراید

آخرین قیمت پراید، پژو، تیبا، دنا و کوییک

مرتضی مصطفوی، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: سیاست‌های مختلفی که در رابطه با عرضه خودرو به بازار اجرا می‌شوند، از عرضه خودرو به بورس کالا تا قرعه‌کشی خودروسازان، هیچ‌کدام بر بازار و قیمت‌ها تاثیر نخواهند گذاشت. چراکه مشکل اصلی در صنعت و بازار خودرو کشور عرضه نیست. بلکه مشکل به تقاضا مربوط می‌شود.

او افزود: به دلیل وجود سرمایه‌های سرگردان، متقاضیان و دلالان به سمت بازار خودرو هجوم می‌آورند. به نظر می‌رسد وزارت صمت باید این جریان نقدینگی را کنترل کند تا بازار به تعادل برسد. در این صورت، قیمت خودرو با افت قابل توجهی مواجه خواهد شد./تجارت نیوز

تغییر قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد و به گفته فعالان بازار، هر روز بازار قیمت‌های جدیدی را به خریداران اعلام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آن‌طور که از روند بازار حاکی است، قیمت خودرو در مسیر صعودی حرکت می‌کند و به نظر می‌رسد عامل مهم افزایش قیمت خودرو، دلار باشد. به باور فعالان بازار، تکان قیمت‌ها همچنان در بازار ادامه دارد.

برخی کارشناسان اعتقاد دارند که تغییر شیوه عرضه خودرو می‌تواند مسکنی باشد که در نهایت به‌صورت موقت بازار را کنترل کند.

به گفته آنها، تا زمانی که میزان عرضه و تقاضا به تعادل نرسد، شرایط اقتصادی بهبود نیابد و نرخ دلار به ثبات بلندمدت نرسد، بازار خودرو ملتهب می‌ماند.

گزارش‌های میدانی از بازار خودرو نشان می‌دهد که در حال حاضر پراید ۱۱۱ در بازار ۲۹۰ میلیدن تومان قیمت دارد و پراید ۱۳۱ نیز به قیمت ۲۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود.

این در شرایطی است که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ دیروز در بازار ۵ میلیون تومان گران شد و به قیمت ۴۷۰ میلیون تومان رسید. اما پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۹ بدون تغییر قیمت، به نرخ ۵۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

اما قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ در بازار ۷۵۰ میلیون تومان اعلام می‌شد و این در حالی است که این خودرو یک روز قبل ۱۰ میلیون تومان ارزان‌تر بود. پژو۴۰۵ بنزینی نیز به قیمت ۴۲۰ میلیون تومان به فروش رفت. در بازار پژوپارس اتوماتیک مدل ۱۳۹۹ در حدود ۶۱۵ میلیون تومان قیمت دارد.

بنا به این گزارش، در بازار خودرو قیمت سمند EF۷ به حوالی ۴۶۰ میلیون رسید و تارا دنده‌ای ۶۳۰ میلیون تومان قیمت خورد که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

دنا اتوماتیک توربوپلاس نیز به قیمت ۷۲۵ میلیون فروخته شد که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی روز گذشته است. همچنین قیمت رانا پانوراماپلاس به ۵۲۵ میلیون تومان رسید که به معنای افزایش ۵میلیونی طی مدت گفته شده است.

از سوی دیگر، تیبا صندوق دار SX بنزینی به ۳۱۰ میلیون رسید که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. اما قیمت ساینا S دنده ای‌ ۳۱۰ میلیون بدون تغییر ماند.

قیمت کوییک دنده ای R حوالی ۳۲۰ میلیون رسیده است که به معنای افزایش ۵ میلیونی است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.