کد خبر : 31705 / /
/

افزایش هولناک قیمت سکه | سکه در کانال۲۰ میلیون تومان!

روند امروز بازار طلا، سکه و دلار، از تداوم افزایش قیمت‌ها حکایت دارد.

افزایش هولناک قیمت سکه | سکه در کانال۲۰ میلیون تومان!

قیمت سکه امروز یکشنبه 4 دی ۱۴۰۱ قیمت خرید و فروش دلار و سکه اعلام شد.در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸عیار ۳ هزار تومان افزایش یافت و به یک میلیون و ۸۳۶ هزار تومان رسید و قیمت سکهامامی با افزایش ۱۰۲ هزار تومانی به ۲۰ میلیون و ۱۷ هزار تومان رسید. روند افزایشی قیمت سکهدیروز هم ادامه داشت. قیمت سکهامامی در مدت چند ساعت، بیش از یک میلیون تومان گران شد و حباب سکه نیز افزایشی بود. در چنین شرایطی خریداران احتیاطی که در هفته گذشته در انتظار سیگنال مثبت مذاکرات برجام و کاهش قیمت بودند، دست به خرید زدند. آخرین اخبار از قیمت سکه و طلا را در خبر آزاد دنبال کنید.

روند امروز بازار طلا، سکه و دلار، از تداوم افزایش قیمت‌ها حکایت دارد.

بانک مرکزی امروز قیمت روز صرافی‌های بانکی را اعلام نکرده است.

اما قیمت دلار در بازار آزاد با کاهش ۱۰ تومانی، ۳۹ هزار و ۵۵۲ تومان شد.

در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸عیار ۳ هزار تومان افزایش یافت و به یک میلیون و ۸۳۶ هزار تومان رسید و قیمت سکه امامی با افزایش ۱۰۲ هزار تومانی به ۲۰ میلیون و ۱۷ هزار تومان رسید.

قیمت انواع ارز و سکه و طلا را در روز یک‌شنبه، چهارم دی‌ماه ۱۴۰۱ را مشاهده می کنید./خبرآنلاین

دلار (در صرافی بانکی)

اعلام نشده است

یورو

اعلام نشده است

سکه تمام بهار آزادی

۱۹ میلیون و ۳۷۷ هزار تومان

سکه امامی

۲۰ میلیون و ۱۷ هزار تومان

نیم سکه

۱۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان

ربع سکه

۹ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان

سکه گرمی

۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار

یک میلیون و ۸۳۶ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار

۲ میلیون و ۴۴۸ هزار تومان

هر مثقال طلا

۷ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان

هر انس طلا

۱.۷۹۸.۴۵ دلار

دلار در بازار

۳۹ هزار و ۵۵۲ تومان

پیش بینی سکه 4 دی 1401/ رشد یک میلیون تومانی قیمت سکه

قیمت طلا و سکه امروز 3 دی 1401 افزایش داشت.

روند افزایشی قیمت طلا و سکه دیروز هم ادامه داشت. سکه امامی در مدت چند ساعت، بیش از یک میلیون تومان گران شد و حباب سکه نیز افزایشی بود. در چنین شرایطی خریداران احتیاطی که در هفته گذشته در انتظار سیگنال مثبت مذاکرات برجام و کاهش قیمت بودند، دست به خرید زدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در نخستین روزهای دی ماه امسال، قیمت طلا و سکه باز هم مانند ماه پیش روند افزایشی دارد. به نظر می‌رسد این گران‌ شدن‌های مکرر در قیمت فلز زرد به نگرانی‌ها در بازار دامن زده؛ نگرانی برای این‌که این روند صعودی تا چه زمانی ادامه دارد و نقش دولت در مدیریت بازار کجاست؟

قیمت سکه

بازار اضطرابی قیمت سکه

دیروز قیمت سکه  امامی بیش از یک میلیون تومان گران شد. این رشد قیمت بازار را از حالت احتیاطی و انتظامی روزهای گذشته به اضطراب انداخت.

در هفته گذشته با وجود تحریم‌های اخیر بین‌المللی علیه ایران، معامله‌گران توجه بیشتری به پیام‌های مربوط به آغاز دوباره مذاکرات برجام نشان داده‌اند. به نظر می‌رسد سیگنال‌های کاهشی در بازار معاملات طلا و سکه از بین رفته و روند رشد قیمت به صورت جهشی ادامه دارد.

این روند افزایش قیمت در بازار کالاهای سرمایه‌ای از ابتدای سال درباره قیمت دلار از سوی کارشناسان و تحلیلگران پیش‌بینی شده بود. تبعات فنر فشرده قیمت دلار هم به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه در هفته‌های اخیر خود را در بازار نشان داده است.

اواسط هفته گذشته بازار طلا و سکه در انتظار اخبار مذاکرات هسته‌ای برجام در شرایط نسبتا با ثباتی قرار داشت. معامله‌گران حرفه‌ای بازار تمایلی به خرید و فروش نداشتند و منتظر بودند شاید اخباری روانه بازار شود و قیمت‌ها را به کانال‌های پایین‌تر بکشاند.

به نظر می‌رسد امید به مذاکرات کاملا از دست رفته و خریداران احتیاطی نیز وارد بازار شده‌اند و مطمئن هستند که سیگنالی برای مهار و کاهش قیمت وجود ندارد.

چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته انس جهانی طلا به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه در بازار داخلی به کانال ۱۸۰۰ دلار رسید و گران شد. این محدوده اما برای طلای جهانی تثبیت نشد و روز جمعه شکست. هم‌اکنون قیمت انس جهانی طلا با قیمت ۱,۷۹۸.۴۵ دلار معامله می‌شود.

افزایش یک میلیونی قیمت سکه در چند ساعت

امروز شنبه ۳ دی ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی در کانال ۲۰ میلیون تومانی معامله می‌شود. در لحظه نگارش این گزارش نوسان زیادی در قیمت این قطعه از سکه وجود دارد و این اختلاف قیمت نزدیک به ۷ هزار تومان است.

سکه امامی در قیمت ۱۹ میلیون و ۹۹۹ هزار تومان و ۲۰ میلیون و ۶ هزار تومان نوسان دارد. این قطعه از سکه از صبح امروز یک میلیون تومان گران شد.

سکه بهار آزادی هم که روز پنجشنبه در نیمه کانال ۱۸ میلیون تومانی معامله می‌شد، امروز با افزایش ۸۰۰ هزار تومانی قیمت با نرخ ۱۹ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد.

نیم و ربع سکه امروز هر کدام ۴۰۰ هزار تومان گران شدند. این قطعات سکه چهارشنبه گذشته با کاهش قیمت به محدوده ۱۱ و ۸ میلیون تومانی رسیده‌ بودند. امروز اما نیم سکه با قیمت ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ربع سکه نیز ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شدند.

امروز سکه گرمی با ۱۰ هزار تومان رشد، کمترین مقدار افزایش قیمت را در خانواده خود داشت. این سکه با قیمت ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

هر مثقال طلا امروز ۹۵ هزار تومان گران شد و به قیمت ۷ میلیون و ۸۹۲ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومانی با قیمت یک میلیون و ۸۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد.

هر گرم طلای دست دوم امروز ۲۱ هزار تومان گران شد و به قیمت یک میلیون و ۷۹۷ هزار تومان رسید.

امروز روند حباب سکه به غیر از سکه گرمی افزایشی بود. حباب سکه امامی نزدیک به ۹۰۰ هزار تومان افزایش داشت . سایر قطعات سکه نیز افزایش قیمت حباب داشتند و کمترین افزایش مربوط به نیم سکه با ۳۴۲ هزار تومان افزایش بود. این روند افزایشی قیمت حباب سکه باعث شد حباب ربع سکه بار دیگر به محدوده ۵ میلیون تومانی برگردد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.