کد خبر : 31218 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه امامی | قیمت سکه و طلا

قیمت سکه فیوز پراند | جدیدترین قیمت‌ سکه و دلار را ببینید ؛ ۲۷ آذر ۱۴۰۱

نرخ دلار توافقی در «کانال سامانه اطلاع‌رسانی ارز توافقی تهران» ۳۶ هزار و ۲۶۴ تومان اعلام شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید (امامی) نیز به ۱۸ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان رسید.

قیمت سکه فیوز پراند | جدیدترین قیمت‌ سکه و دلار را ببینید ؛ ۲۷ آذر ۱۴۰۱

قیمت سکه امروز یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ قیمت خرید و فروش دلار تا ساعت تنظیم این خبر، نرخ دلار در «کانال سامانه اطلاع‌رسانی ارز توافقی تهران» ۳۶ هزار و ۲۹۹۲۶۴ تومان اعلام شد.دلار در بازار آزاد تا این لحظه به قیمت ۳۹ هزار و ۲۹۰ تومان معامله می شود. قیمت سکهتمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۸ میلیون و ۶۰۴ هزار تومان معامله شد.قیمت سکه نیم بهار آزادی نیز به قیمت ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و قیمت سکهربع بهارآزادی نیز به قیمت ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.آخرین اخبار از قیمت سکه و طلا را در خبر آزاد دنبال کنید

نرخ دلار توافقی در «کانال سامانه اطلاع‌رسانی ارز توافقی تهران» ۳۶ هزار و ۲۶۴ تومان اعلام شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید (امامی) نیز به ۱۸ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان رسید.

امروز یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ قیمت خرید و فروش دلار تا ساعت تنظیم این خبر، نرخ دلار در «کانال سامانه اطلاع‌رسانی ارز توافقی تهران» ۳۶ هزار و ۲۹۹۲۶۴ تومان اعلام شد.

دلار در بازار آزاد تا این لحظه به قیمت ۳۹ هزار و ۲۹۰ تومان معامله می شود.

همچنین در حدود ظهر امروز قیمت هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید (امامی) به ۱۸ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان رسید.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۸ میلیون و ۶۰۴ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه بهار آزادی نیز به قیمت ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه بهارآزادی نیز به قیمت ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

همچنین هر سکه گرمی نیز به قیمت ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون و ۷۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

قیمت جهانی هر اونس طلا نیز ۱۷۹۳ دلار اعلام شد./همشهری آنلاین

قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه 27 آذر 1401

قیمت طلا و سکه امروز 26 آذر افزایش داشت.

روز گذشته روند قیمت طلا و سکه با قیمت دلار همراه شد و روند افزایشی داشت. نیم و ربع سکه باز به کانال ۱۲ و ۹ میلیون برگشتند و سکه امامی هم به کانال ۱۹ میلیونی نزدیک شد. اما آیا امروز طلا ارزان می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دیروز روند قیمت طلا و سکه در بازار معاملات تهران افزایشی بود. این روند صعودی از قیمت دلار تبعیت کرد، زیرا قیمت انس جهانی طلا از دیروز روند کاهشی داشته و از محدوده مهم ۱۸۰۰ دلاری فاصله گرفته است. در حال حاضر قیمت هر انس طلا 1,793.3 دلار است.

فعلا بازارهای مالی در سقف قیمتی هستند. قیمت سکه امامی در نخستین ساعات معاملاتی خود بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشت. البته در لحظه نگارش این گزارش این رشد به ۲۵۰ هزار تومان رسید.

قیمت طلا نیز دیروز گران‌تر شد. تحلیلگران بازار با توجه به بازدهی مثبت بازار بورس در هفته گذشته امید داشتند این هفته قیمت طلا و سکه روند کاهشی یا حداقل باثباتی داشته باشد، اما این بازار همچنان پرتقاضا و افزایشی است.

قیمت دلار دیروز افزایش داشت و این موضوع بازار طلا و سکه را نیز به طور سنتی تحت تاثیر قرار داد.

قیمت سکه

تفاوت قیمت سکه از بازار تا اتحادیه

هر چند در سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت طلا و سکه به طور رسمی اعلام می‌شود، اما مخاطبان تجارت‌نیوز قیمت‌های بازار را متفاوت از قیمت‌های رسمی اعلام‌شده می‌دانند.

برخی از مخاطبان نوشته‌اند این قیمت‌ها توسط دولت به طور نمایشی بالا می‌رود تا اندک سرمایه مردم به طلا و سکه تبدیل شود و بانک مرکزی سکه‌هایش را بفروشد. در چنین شرایطی نقدینگی از دست مردم خارج می‌شود و بعد قیمت سکه برمی‌گردد.

امروز گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران سفر می‌کند و به اعتقاد تحلیلگران بازار، این سفر می‌تواند مسیر قیمت دلار و به تبع آن قیمت طلا و سکه را نیز تحت تاثیر قرار دهد. باید دید بازارها فردا چه واکنشی به سفر گروسی نشان می‌دهند.

امروز 26 آذر 1401 قیمت طلا و سکه افزایش داشت.

تاثیر تورم بر بازارهای مالی/عبداله مشکانی، کارشناس بازارهای مالی با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی نقدینگی در ۲ سال گذشته به تجارت‌نیوز گفت: «به دلیل نداشتن رشد اقتصادی، اثر نقدینگی روی تورم تخلیه شده و اولین حوزه‌های تاثیرگذار نیز دلار، طلا و سکه است.»

او با تاکید بر اینکه از سال گذشته نرخ فعلی طلا و سکه را پیش بینی می‌کردیم، افزود: «اکنون نصف اثر نقدینگی تخلیه شده و هنوز تاثیر نقدینگی به طور کامل در بازارهای سرمایه خود را نشان نداده است.«

مشکانی گفت: «اگر همین شرایط ویژه که بر اقتصاد و مسائل سیاسی حاکم است، ادامه داشته باشد قیمت‌ها در بازار طلا و سکه می‌تواند اعداد بالاتری را ببیند تا نهایتا اثر نقدینگی در بازار خنثی شود.»

این کارشناس بازارهای مالی ادامه داد: «راهش این است که جلوی رشد نقدینگی گرفته شود و سرعتش کند شود که فعلا هم اتفاق خاصی در 2 سال گذشته رخ نداده است.»

مشکانی گفت: «قیمت طلا و سکه پیرو دلار است. در فرمول قیمت‌گذاری طلا اولین فاکتور نرخ طلای جهانی و دومین فاکتور نرخ دلار داخلی است. سکه الان در حال پیش‌خور کردن نرخ‌های دلار ‌ASD است.»

او تاکید کرد: «در حال حاضر سکه با دلار حدود ۴۵ هزار تومان معامله می‌شود. اگر اثر تورم به طور کامل در بازار تخلیه شود، طبیعتا کسانی که با این نرخ در حال خرید هستند، آسیب خواهند دید. مگر اینکه دلار اعداد بالاتر از نرخ فعلی مواجه شود.»

امروز ۲۶ آذر ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی با بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت، به ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. البته این قیمت در پله ۸ و ۹ کانال ۱۸ میلیون تومان نوسان دارد.

قیمت سکه بهار نیز روند صعودی داشت. این قطعه از سکه امروز از نیمه کانال ۱۸ میلیون تومانی گذشت و ۶۴۳ هزار تومان افزایش قیمت داشت. در لحظه نگارش این گزارش، سکه بهار با قیمت ۱۸ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان معامله شد.

نیم و ربع سکه در نخستین ساعات معاملاتی امروز در کانال ۱۱ و ۸ میلیون تومانی معامله می‌شدند. در ادامه معاملات اما این قطعات سکه به کانال بالاتر برگشت و با ۲۵۰ هزار تومان افزایش قیمت، نیم سکه به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

ربع سکه نیز ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد. سکه گرمی هم مانند روزهای گذشته کمترین افزایش قیمت را داشت. این قطعه از سکه با ۲ هزار تومان رشد قیمت به ۴ میلیون و ۲۵۲ هزار تومان رسید.

قیمت طلا دیروز افزایش داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۵ هزار تومان گران شد و با قیمت یک میلیون و ۷۱۵ هزار تومان معامله شد.

طلای دست دوم هم یک میلیون و ۶۹۷ هزار تومان شد. هم اکنون اختلاف قیمت طلای نو و دست دوم در حدود ۱۸ هزار تومان است. این اختلاف قیمت نسبت به روزهای پایانی هفته گذشته که بیش از ۲۰ هزار تومان بود، امروز کاهش داشته است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.