کد خبر : 29278 / /
/

وام | وام فوری | وام فوری بانکی | وام فوری بدون ضامن

معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب تراکم تشویقی با کاربری غیرمسکونی، برای بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: افراد ساکن در محدوده‌های بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری می‌توانند حداقل ۳۵۰میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند.

وام تسهیلاتی است که بانک ها برای افراد با شرایط متفاوت پرداخت می کند  شرایط پرداخت وام بانکی را بانک مرکزی تعیین می کند.  وام های خرد بدون ضامن به متقاضیان وام پرداخت می شود  اخبار وام بانکی را در خبر آزاد دنبال کنید

وام

وام برای متقاضیان در مناطق بافت های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب تراکم تشویقی با کاربری غیرمسکونی، برای بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: افراد ساکن در محدوده‌های بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری می‌توانند حداقل ۳۵۰میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند.

محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازدید از بافت‌های فرسوده شهر قاین با بیان اینکه بسته‌های حمایتی بسیار خوبی برای نوسازی واحد‌های فرسوده در نظر گرفته شده است گفت: در محدوده‌های مصوب بافت‌های فرسوده، شهرداری‌ها موظف هستند حداقل ۵۰ درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت تخفیف بدهند و انتظار می‌رود تا ۱۰۰ درصد تخفیف دهند.

آئینی افزود: تسهیلات بانکی نیز برای اینکار فراهم شده و افراد ساکن در محدوده‌های بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری می‌توانند حداقل ۳۵۰میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند.

وی با اشاره به مصوبه تشویقی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور که اخیرا اعلام شده است گفت:مردم در صورت بازسازی مسکن‌های واقع در بافت فرسوده می‌توانند با شرایطی یک یا دو طبقه تراکم تشویقی با کاربری غیر مسکونی (تجاری، اداری و خدماتی) داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران همچنین از تسهیلات در حوزه توده گذاری خبر داد و تصریح‌کرد: تسهیلاتی در حوزه توده گذاری و پارکینگ دیده شده است که فضای مساعد برای سرمایه‌گذاری دارای توجیه اقتصادی لازم را فراهم می‌کند./فارس

وام

 ثبت نام درخواست وام پرطرفدار شروع شد

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان: ثبت نام وام‌های دانشجویی (تحصیلی، شهریه، مسکن متأهلی) از ۲۱ مهرماه در پورتال صندوق رفاه دانشجویان آغاز شد و تا ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ادامه دارد.

به گزارش گروه روابط عمومی سازمان  صندوق رفاه دانشجویان، صمد حاج جباری به ثبت نام وام‌های دانشجویی اشاره کرد و افزود: با توجه به شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت نام وام‌های دانشجویی (تحصیلی، شهریه، مسکن متأهلی)  از ۲۱ مهرماه در پورتال صندوق رفاه دانشجویان به آدرس bp.swf.ir آغاز شد و تا ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ادامه دارد. همچنین ثبت نام برای دریافت وام ضروری نیز از روز شنبه ۲۱ مهرماه آغاز شده و تا ۱۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: فهرست متقاضایان وام‌های دانشجویی از دانشگاه‌ها به صندوق رفاه دانشجویان به صورت مرتب ارسال می‌شود و استقبال دانشجویان نیز بسیار خوب بوده است و دانشجویان زیادی متقاضی استفاده از وام‌های دانشجویی بوده و دانشگاه‌ها به دنبال افزایش اعتبار وام‌های دانشجویی هستند.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: اکنون بیش از ۸۰ درصد اعتبار این صندوق به وام‌های دانشجویی اختصاص داده شده است.

حاج جباری تاکید کرد: این امکان نیز وجود دارد که بودجه صندوق رفاه دانشجویان به صورت ۱۰۰ درصدی اختصاص نیابد ولی با تمام این مشکلات سعی صندوق این است که از بودجه اختصاص داده شده به این صندوق بیش از ۸۰ درصد آن  را به وام‌های دانشجویی اختصاص دهد.

وی درباره اختصاص وام ودیعه مسکن به دانشجویان متأهل نیز گفت: بر اساس مصوبه قانون حمایت خانواده و جوانی جمعیت، صندوق رفاه دانشجویان مکلف است ۵۰ درصد ودیعه مسکن یک واحد ۷۰ متری در شهر تهران را پرداخت کند تا جایی که به صندوق رفاه دانشجویان مرتبط است برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام گرفته است ولی باید اعتبارات همانطور که در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دیده شده، پیش بینی و ارائه شود تا صندوق بتواند با ارائه وام مذکور از این دانشجویان حمایت کند./ایرنا

وام ودیعه مسکن

مبلغ وام اشتغال افزایش یافت

معاون وزیرکار از افزایش وام اشتغال از یکصد میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان به عنوان مصوبات جلسه اخیر شورای عالی اشتغال خبر داد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار با اشاره به کلیات برخی مصوبات جلسه هشتاد و سوم شورای عالی اشتغال گفته است: حمایت از برنامه‌های اشتغال نهادهای حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد (ذیل همکاری با استانداری ها) و افزایش وام اشتغال از یکصد میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان از مصوبات شورای عالی اشتغال بود که با حضور و تلاش مرتضوی وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که در جلسه شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهور به نتیجه رسید.

محمودکریمی بیرانوند با اشاره به اینکه موضوع اشتغال برای دولت سیزدهم بسیار حائز اهمیت است، گفت: در همین مورد یکی از مصوبات شورای عالی اشتغال، ایجاد گروه و کارگروه های تخصصی در زمینه اشتغال در وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف بود که مصوب شد. همچنین در زمینه همکاری ها با دستگاه های مختلف برای توسعه اشتغال، کارآفرینی و مهارت با وزارتخانه ها و دستگاه های ذیربط برای دانش آموختگان از مواردی است که جزئیات آن ها به محض نهایی شدن در آینده نزدیک به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه مصوبات باید در معاونت حقوقی نهایی شود، ادامه داد: تامین مالی طرح های نیمه تمام از موضوعات خوبی بود که به نتیجه رسید تا طرح های نیمه تمام و راکد از وضعیت موجود خارج شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون اولویت اول وزیر کار را ایجاد اشتغال دانست و افزود: به دلیل اهمیت اشتغال برای کشور، در نخستین هفته وزیر جلسه هشتاد و سوم شورای عالی اشتغال با حضور آقای  رئیسی رئیس جمهوری برگزار شد.

 کریمی بیرانوند با اشاره به اینکه دولت سیزدهم ایجاد سالانه یک میلیون و ۲۱۲ هزار شغل را در نظر گرفته بود یادآور شد: در نیمه دوم سال گذشته ۶۵۰ هزار شغل و از ابتدای امسال تا کنون ۷۰۰ هزار شغل در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است. به عبارت دیگر با این عملکرد، بیش از ۵۰ درصد از تعهد دولت در حوزه اشتغال در سال جاری عملیاتی شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از انتظارات به حق رهبری و دستور رییس جمهوری همواره در حوزه تأمین مالی و پرداخت تسهیلات اشتغال بوده است گفت: تأکید برای جلوگیری از انحراف تسهیلات مشاغل بوده است، برای همین امر در دولت سیزدهم طرح جامع رصد، پایش و نظارت بر اشتغال راه‌اندازی شد.

به گفته کریمی بیرانوند نشست توسعه مشاغل خانگی دوشنبه هفته جاری با حضور مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، سه‌شنبه سوم آبان ماه ۱۴۰۱ هشتاد و سومین جلسه شورای‌عالی اشتغال برگزار شد. مباحثی چون، ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد، اتصال سامانه دستگاه‌ها، اتخاذ راهکاری موثر برای اطمینان از هدایت صحیح منابع به سوی اشتغال، توجه به ظرفیت بخش خصوصی و تعاونی‌ها و به ویژه تشکل‌های جهادی در زمینه ایجاد اشتغال، از جمله موارد مهم و کلیدی اظهارات ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در این جلسه بود.

همچنین رئیس جمهور بر تلاش بیشتر برای ایجاد اشتغال، تامین بودجه‌های لازم در این زمینه، توجه ویژه به اشتغال جوانان تحصیلکرده و همچنین زنان سرپرست خانوار، سهیم کردن بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و نظارت ویژه بر نحوه مصرف تسهیلات و اطمینان از صرف آنها در جهت ایجاد اشتغال تاکید کرد.

شورای عالی اشتغال برای تسریع و تسهیل ایجاد یک میلیون فرصت شغلی ۹مصوبه را تصویب کرد. اشتغال یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها و بیکاری از مهمترین دلایل بروز آسیب‌های اجتماعی عنوان شد و بر این اساس آموزش مهارت و توانمندسازی افراد به عنوان یکی از زمینه‌های ایجاد اشتغال بدون تسهیلات مورد تاکید قرار گرفت./همشهری

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.