کد خبر : 23687 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه امروز ۹مرداد مشخص شد. برخی از سکه بازان معتقدند در صورتی که نرخ دلار امروز آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. عده ای از تحلیلگران بازار سکه با اشاره به آغاز مذاکرات برجام در دوحه معتقدند که در صورت احیای توافق هسته ای ، قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد در نوسانات شدید بازار ارز ، قیمت سکه دچار حباب می شود که خرید سکه  در این مواقع با ریسک فراوان همراه است.قیمت سکه در طرح های سکه امامی و سکه های جدید  اختلاف بسیار دارد.

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

امروز (نهم مرداد  ۱۴۰۱) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ، سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۱۰۰ تومان، نیم سکه ۸ میلیون ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۲۰۰هزار تومان و سکه یک گرمی۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و۷۶۶ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون ۳۷۷ هزار تومان معامله می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز طلا وسکه به صفحه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  14.800.000
سکه تمام طرح قدیم  14.100.000
نیم سکه بهار آزادی 8.200.000
ربع سکه بهار آزادی

5.200.000

سکه گرمی  3.150.000
اونس جهانی  یک هزارو766 دلار و 7سنت  
طلای ۱۸ عیار  1.377.500

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه/ چرا طلای داخلی و جهانی گران شد؟

قیمت‌ طلا و سکه امروز شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱، روند افزایشی داشت و سکه بار دیگر به کانال ۱۵ میلیون تومانی بازگشت. در این میان، با وجود افزایش نرخ بهره آمریکا، قیمت اونس جهانی طلا در حال افزایش است. اما چرا؟

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازار طلا و سکه نوساناتی وجود داشت. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا را در لحظه تنظیم این خبر افزایشی اعلام کرده است. هر گرم طلای ۱۸ گرم اکنون یک میلیون و ۳۷۸ هزار و ۶۳۵ تومان داد و ستد می‌شود. این نرخ نسبت به روز کاری گذشته ساعت ۱۸، حدود ۱۱ هزار تومان بیشتر است. البته نرخ فلز گرانبهای داخلی امروز ظهر به بیش از یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان نیز رسید.

اما قیمت سکه طرح جدید در این لحظه روند کاهشی دارد و به قیمت ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. سکه در هفته گذشته بین ۱۴ میلیون و ۸۵۰ تا ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نوسان داشت. اما روز پنجشنبه حدود ساعت ۱۸ همین قیمتی را داشت که در لحظه تنظیم این خبر اعلام شده است.

قیمت سکه طرح قدیم نیز اکنون روند نزولی دارد و به ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. این نرخ با روز کاری گذشته تفاوتی ندارد.

بازگشت سکه به کانال ۱۵ میلیون تومانی

البته شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه طرح جدید (امامی) را ظهر امروز ۱۵ میلیون و ۳۰ هزار تومان اعلام کرد. به این ترتیب سکه پس از مدت‌ها دوباره به کانال ۱۵ میلیونی بازگشت.

به گزارش این سایت، سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز ۱۴ میلیون و ۱۹۷ هزار تومان معامله بود.

این سایت در لحظه تنظیم این خبر، قیمت سکه امامی را ۱۵ میلیون و ۲۶ هزار تومان و نرخ سکه بهار آزادی را ۱۴ میلیون و ۲۱۷ هزار تومان اعلام کرده است.

اقتصادنیوز نوشت: «سکه‌بازان امروز بالاخره توانستند کانال ۱۵ میلیون تومان را تصرف کنند. ارزش ذاتی سکه امروز ۱۳ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان بود و حباب سکه ۱۳ درصد بود.»

نرخ اونس جهانی نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و با قیمت ۱۷۶۶ دلار معامله می‌شود.

سیگنال‌های داخلی و خارجی موثر بر قیمت طلا و سکه

به گزارش تجارت‌نیوز، در مدت اخیر بازارهای مالی از جمله طلا و سکه، تحت تاثیر مذاکرات وین و اخبار سیاسی قرار داشتند. امروز نرخ دلار افزایشی بود و به کانال بالاتر نیز نزدیک شد.

در این روزها نیز سیگنال‌هایی از مذاکرات هسته ای برای بازار دلار و به دنبال آن طلا و سکه ارسال شده است. این اخبار برای دلار متناقض است و معامله‌گران در انتظار مشخص شدن نتیجه هستند. انتشار اخبار منفی یا مثبت از برجام می‌تواند دلار را کاهشی یا افزایشی کند.

از آن سو، با وجود افزایش نرخ بهره آمریکا، اما بر خلاف روال گذشته اونس جهانی در حال افزایش است. کارشناسان دلیل این موضوع را دو موضوع می‌دانند. نخست اینکه میزان این افزایش به حدی نبود که بازار انتظار داشت. دوم اینکه، با وجود اقدام بانک مرکزی آمریکا، تورم در این کشور در حال افزایش است. بازار طلا هم البته اخبار مربوط به نرخ بهره را به نوعی پیش‌خور کرده است.

بازار طلا در انتظار مذاکرات وین

امید موسوی، کارشناس بازارهای مالی در مورد پیش‌بینی بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: به دلیل تورم موجود در دنیا، احتمال ریزش اونس موجود است. اما در کشور با توجه به کاهش امید به نتیجه دادن مذاکرات وین، بازارهای مالی، مانند بازارهای طلا و سکه بازدهی دلاری خواهد داشت و تا پایان سال روند آن صعودی است.

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی نیز معتقد است، قیمت دلار، طلا و سکه در کوتاه‌مدت احتمالا نوسان اندکی داشته باشد و تغییرات شدید کاهشی و افزایشی آنها به انتشار اخبار مثبت یا منفی در مورد برجام بستگی دارد.

به گفته او، اکنون قیمت‌ها در محدوده ثابتی گرفتار شده‌اند؛ در نتیجه کف‌های آنها فرصت خرید و سقف‌ها، فرصت فروش هستند.

کنترل بازارها با ارزپاشی و سرکوب قیمتی

پیش از این، علی طباطبائی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو تجارت‌نیوز در مورد قیمت طلا و سکه گفته بود: قیمت جهانی طلا احتمالا تا اوایل سال ۲۰۲۳ که مصادف با اوایل دی سال جاری است، دیگر ریزش سنگینی را تجربه نکند. پیش‌بینی می‌شود طلا در میان‌مدت، به خاطر تعدیل نسبی سیاست‌های انقباضی آمریکا، صعود مجددی را تجربه کند. اما در درازمدت روند طلای جهانی احتمالا نزولی خواهد بود.

او بیان کرد: اگر اتفاق عجیبی در بازار ارز کشور رخ ندهد و سیاست کنترل قیمتی ادامه یابد، احتمالا در میان‌مدت طلای داخلی نیز از نوسانات اونس پیروی می‌کند. به گونه‌ای که پس از ریزشی اندک، به صورت موقت در چند ماه آینده روند صعودی به خود بگیرد. اما در صورتی که اخبار منفی از مذاکرات، قیمت دلار را صعودی کند، سناریو ممکن است به صورت کامل عوض شود.

سیگنال‌های سیاسی و شاخص‌های کلان اقتصادی در بعد داخلی و بین‌المللی بر قیمت دلار، طلا و سکه اثرگذار هستند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.