کد خبر : 23608 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه امروز ۸مرداد مشخص شد. برخی از سکه بازان معتقدند در صورتی که نرخ دلار امروز آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. عده ای از تحلیلگران بازار سکه با اشاره به آغاز مذاکرات برجام در دوحه معتقدند که در صورت احیای توافق هسته ای ، قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد در نوسانات شدید بازار ارز ، قیمت سکه دچار حباب می شود که خرید سکه  در این مواقع با ریسک فراوان همراه است.قیمت سکه در طرح های سکه امامی و سکه های جدید  اختلاف بسیار دارد.

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

امروز (هشتم مرداد  ۱۴۰۱) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ، سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۱۰۰ تومان، نیم سکه ۸ میلیون ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۲۰۰هزار تومان و سکه یک گرمی۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و۷۴۱ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون ۳۵۶ هزار تومان معامله می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز طلا وسکه به صفحه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  14.800.000
سکه تمام طرح قدیم  14.100.000
نیم سکه بهار آزادی 8.200.000
ربع سکه بهار آزادی

5.200.000

سکه گرمی  3.100.000
اونس جهانی  یک هزارو741 دلار و 71سنت  
طلای ۱۸ عیار  1.356.200

قیمت سکه

قیمت سکه سوار بر موج طلا می شود؟

برخی از سکه بازان با اشاره به افزایش قیمت طلا از احتمال موج سواری سکه بازان در بازار امروز سخن گفتند به باور این دسته از معامله گران احتمال افزایش قیمت سکه به واسطه رشد قیمت طلا وجود دارد. با این حال عده ای از یخ زدن دلار ترسیده بودند .

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه روز پنجشنبه گذشته تا محدوده ۱۵ میلیون تومان بالا رفت اما در ساعات پایانی معاملات نقدی  بر روی  پله نهم کانال ۱۴ میلیون تومان ایستاد. .

تداوم افزایش قیمت طلا

روند افزایش قیمت اونس طلا که از اواخر هفته گذشته شروع شده بود به آخرین روز هفته هم رسید . فلز زرد رنگ جهانی دیروز  در مقایسه با روز پنجشنبه تقریبا ۲۴ دلار افزایش پیدا کرد و تا ۱۷۶۴ دلار  پیشروی کرد.

ارزش ذاتی سکه بالا رفت

ارزش ذاتی سکه دیشب بالا رفت  و حباب سکه اندکی پایین آمد. حباب سکه شب گذشته در محدوده ۱۲ درصد بود.

احتمال موج سواری سکه بازان

برخی از سکه بازان با اشاره به افزایش قیمت طلا از احتمال موج سواری سکه بازان در بازار امروز سخن گفتند؛ به باور این دسته از معامله گران احتمال افزایش قیمت سکه به واسطه رشد قیمت طلا وجود دارد.

ترس بازار سکه از یخ زدن قیمت دلار

با این حال عده ای دیگر معتقد بودند که نرخ دلار در هفته گذشته یخ زده بود  و اسکناس آمریکایی به کُندی حرکت کرده است.

این دسته از معامله گران باور دارند تا زمانی که یخ دلار آب نشود نمی توان انتظار افزایش قیمت سکه را داشت.

افزایش موج خوش‌بینی در بازار طلای جهانی

تغییر جزئی فدرال رزرو در سیاست پولی باعث افزایش قیمت طلا در هفته آینده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو نیوز، تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت پتانسیل افزایش قیمت‌ها را در هفته آینده می‌بینند. احساس صعودی جدید در حالی است که قیمت طلا هفته را با افزایش دو درصدی به پایان می‌رساند که نقطه مقاومت بحرانی را آزمایش می‌کند. هر اونس طلا در ماه دسامبر آخرین بار با قیمت ۱۷۸۳ دلار و ۳۰سنت معامله شد.

پس از سه ماه کاهش شدید، بازار طلا شاهد حرکت صعودی جدیدی است. این در حالی است که اقتصاد ایالات‌متحده برای دومین سه ماهه متوالی کاهش یافته است.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures گفت که او یک چیدمان عالی برای طلا در کوتاه‌مدت می بیند که منجر به افزایش قیمت خواهد شد. او خاطرنشان کرد که جهش طلا در حالی رخ می‌دهد که احساسات به طور قابل‌توجهی نزولی بوده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که انقباض تهاجمی بیشتر، همچنان امکان‌پذیر است و افزود که بانک مرکزی به داده‌ها وابسته خواهد ماند. در همان زمان، او همچنین گفت که در مقطعی، فدرال رزرو باید سرعت انقباض را کاهش دهد زیرا اقتصاد تأثیر افزایش نرخ بهره را احساس می‌کند.

پاویلونیس گفت: فدرال رزرو نشان می‌دهد که قرار نیست به اندازه گذشته در مورد نرخ بهره رفتار کند. این هفته ۱۶ تحلیلگر وال‌استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت‌کنندگان، ۱۱ تحلیلگر یا ۶۹ درصد نسبت به طلا در کوتاه‌مدت خوش‌بین بودند. در همان زمان، سه تحلیلگر یا ۱۹ درصد نسبت به طلا نزولی بودند و دو تحلیلگر یا ۱۳ درصد در این هفته رأی بی‌طرف دادند.

اگر تورم همچنان داغ بماند، فدرال رزرو به افزایش شدید نرخ‌های بهره ادامه خواهد داد که رشد طلا را محدود می‌کند. مارک چندلر گفت که در مورد طلا برای هفته آینده پس از دو هفته عملکرد مثبت قیمت، بی‌طرف است. وی افزود: سرمایه‌گذاران باید به گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی روز جمعه توجه کنند.

بازدهی ۱۰ ساله پس از رسیدن به ۳.۵ درصد به حدود ۲.۶۵ درصد کاهش یافت. این ممکن است اولین بار از ماه می باعث تثبیت طلا پس از تجمیع سودهای هفتگی متوالی شود.

سوکی کوپر، تحلیلگر فلزات گرانبها در مؤسسه تحقیقات استاندارد چارترد گفت که قیمت‌ها طی هفت رکود گذشته به طور متوسط، به صورت سالانه ۱۵ درصد افزایش یافته است.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.