کد خبر : 22028 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

برخی از سکه بازان معتقدند در صورتی که نرخ دلار امروز آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد در نوسانات شدید بازار ارز ، قیمت سکه دچار حباب می شود که خرید سکه  در این مواقع با ریسک فراوان همراه است.عده ای از تحلیلگران بازار سکه با اشاره به آغاز مذاکرات برجام در دوحه معتقدند که در صورت احیای توافق هسته ای ، قیمت سکه امامی نسبت به نرخ دلار ممکن است افت بیشتری را تجربه کند. قیمت سکه در طرح های سکه امامی و سکه های جدید  اختلاف بسیار دارد.

امروز  (۱۳ تیر  ۱۴۰۱ ) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و  ۴۰۰ تومان، نیم سکه ۸ میلیون و ۳۴۰هزار تومان، ربع سکه ۵   میلیون و ۳۴۰ هزار  تومان و سکه یک گرمی۳ میلیون و ۱۰۰هزار  تومان است.  

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۸۱۲ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون ۴۱۵هزار تومان معامله می‌شود.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  15.200.000
سکه تمام طرح قدیم  14.400.000
نیم سکه بهار آزادی 8.340.000
ربع سکه بهار آزادی 5.340.000
سکه گرمی  3.100.000
اونس جهانی  یک هزارو 812 دلار و 45 سنت 
طلای ۱۸ عیار  1.415.100
 

احتمال برگشت سکه به کانال 14؟

حباب سکه در محدوده ۱۲ درصد بوده و ارزش ذاتی سکه با قیمت آن در بازار ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فاصله را نشان می دهد.  برخی از تحلیلگران بازار سکه معتقدند که در صورتی که محدوده 15 میلیون  200 هزار تومان از دست برود احتمال برگشت سکه به کانال 14 میلیون تومان وجود دارد .

پیش بینی قیمت سکه از مسیر دلار 

عده ای از معامله گران با اشاره به حباب سکه  می گفتند  شرایط بنیادی بازار چنین احتمالی را نشان می دهد که ممکن است سکه،‌ کاهش بیشتری را نیز تجربه کند.به باور سکه بازان در صورتی که نرخ دلار امروز هم نزولی شود امروز می تواند بر قدرت معامله گران کاهشی بازار سکه بیفزاید.

با این حال عده ای دیگر  از فعالان بازار می گفتند در صورتی سکه محدوده 15 میلیون و 200 هزار تومان راحفظ کند احتمال صعودی شدن سکه وجود دارد .

قیمت سکه

حباب ۱۳ درصد در بازار سکه

نکته قابل توجه در شرایط کنونی فاصله چشمگیر ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی آن در بازار است که موجب شده حباب سکه در محدوده ۱۳ درصد قرار بگیرد.

سکه بازان در انتظار افزایش قیمت دلار

حباب سکه در واقع نشان دهنده تقاضای مازاد در این بازار است و از طرفی شرایط را برای خرید سکه پر ریسک کرده است. با این حال عده ای از معامله گران با توجه به شکست نسبی مذاکرات دوحه در انتظار رشد قیمت دلار هستند.

پیش بینی قیمت سکه امروز 13 تیر 1401

برخی از تحلیلگران معتقدند در شرایط حبابی و برگشت وضعیت نزولی به بازار دلار می توان احتمال افت بیشتر قیمت سکه را مطرح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران ؛ پس از افزایش عجیب و غریب سکه امامی در بازار روز پنج شنبه، این فلز گران بها در دو روز ابتدایی هفته جاری در مسیر اصلاح قیمت قرار گرفته است. این فلز گران بها که روز پنج شنبه حدود یک میلیون تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود، روز شنبه توان شکست محدوده مقاومتی ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از خود نشان نداد و افت محدودی را تجربه کرد. روز یک شنبه اصلاح سکه شدیدتر شد و فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پایین رفت.

با وجود اینکه فلز گران بهای داخلی افت سنگینی را در روز دوم هفته تجربه کرده است، شرایط بنیادی بازار چنین احتمالی را نشان می دهد که ممکن است سکه،‌ کاهش بیشتری را نیز تجربه کند. سکه امامی روز یک شنبه بالای ۱۲ درصد حباب داشت و بین ارزش ذاتی این فلز گران بها و قیمت بازار حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اختلاف قیمت قابل مشاهده بود.

در شرایط حبابی و برگشت وضعیت نزولی به بازار دلار می توان احتمال افت بیشتر قیمت سکه را مطرح کرد. با این حال، فلز گران بهای داخلی بدون از دست دادن محدوده حمایتی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با فروش های قابل توجه مواجه نخواهد شد و در صورت از دست دادن محدوده یاد شده،‌ نقطه ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را می تواند به عنوان  اتکای قوی تری در برابر نیروهای نزولی بازار در نظر داشته باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.