کد خبر : 51233 / /
/

ارزش سهام عدالت بعد از تعطیلات نوروز همه را شوکه کرد | واریز ۹ میلیون و ۹۹۲ هزارتومان به حساب سهام عدالتی ها امشب

جزئیات واریز ۹ میلیون و ۹۹۲ هزار و۲۰۲ تومان ارزش سهام عدالت به پرتفوی دارندگان سهام اعلام شد.

ارزش سهام عدالت بعد از تعطیلات نوروز همه را شوکه کرد  | واریز ۹ میلیون و ۹۹۲ هزارتومان به حساب سهام عدالتی ها امشب

سهام عدالت | شرکت سپرده گذاری مرکزی هفته گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود در صورتی که شرکت‌های سرمایه پذیر در زمان مقرر سود مشمولان سهام عدالترا به حساب‌های این شرکت واریز نکنند، پرداخت مرحله دوم سود به صورت کامل انجام نخواهد شد.سود سهام عدالت گونه‌ای یارانه است که بنابر نظر دولت نهم، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود . دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده‌است.آخرین اخبار درباره واریز سود سهام عدالت را در ادامه  در سایت خبرآزاد بخوانید.

سهام عدالت

امروز دوشنبه (۱۴ فروردین ۱۴۰۳)، ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به ۸ میلیون ۴۴۲ هزار و۴۵۹ تومان رسید.

 شاخص کل بازار بورس نیز با۱۵۷۲۶ واحد کاهش در ارتفاع ۲.۲۴۵.۴۴۵ و شاخص هم  وزن در ارتفاع ۷۵۹.۸۲۷ واحدی قرار گرفته است. 

 ارزش معاملات امروز بازار بورس۵۳۶۹ میلیارد تومان بود که در نهایت ارزش کل بازار بورس را در رقم ۷۷۸۶هزار میلیارد تومان قرار داد.  

بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار بورس از طریق نمادهای فولاد،شپنا،وبملت،شستا،وامید،فملی و نوری صورت گرفت و شاخص های خاور،آریان،وسپهر،هرمز،فزر،وهور،زاگرس بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند. اغلب نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با کاهش قیمت مواجه شدند.

ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزار تومانی در ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

نام شرکت سهامی قیمت پایانی هر سهم(تومان) تعداد سهم هر سهامدار 
فارس   ۷۶۲ ۱۱۶۸
شگویا ۱۷۷۶ ۴۹
شاوان  ۱۸۱۷ ۵
دانا ۳۱۲ ۴۵
بنیرو   ۲۶۴ ۳
رمپنا  ۱۲۶۰ ۱۴۳
اخابر ۱۰۸۶ ۲۴۴
کگل  ۴۴۷ ۱۰۷
حکشتی‌  ۱۲۳۶  ۸۰
فولاد ۵۰۵ ۲۵۲۰
فولاژ  ۷۴۵ ۴۸
فخوز  ۴۰۳ ۱۱۶
ساراب ۳۵۷۴ ۹
ورنا  ۷۸۰ ۳
حپترو ۲۴۳۳ ۱
کچاد  ۴۶۹ ۲۳۷
وپست  ۸۰۹ ۱۶
مارون  ۱۵۵۴۵ ۴۹
شپنا   ۵۷۹ ۴۱۶
شتران  ۳۱۳ ۲۶۰۰
شبندر ۱۱۱۶ ۹۳۰
بسویچ ۴۹۰ ۹
وبملت ۲۳۶ ۳۰۵
وبصادر  ۲۰۱ ۱۴۲۷
خاور  ۲۷۴ ۴۲۰
وتجارت   ۱۴۸ ۱۸۲۲
فایرا ۵۶۲ ۳۲
شراز  ۱۲۹۵ ۴
جم ۵۱۳۲ ۴۲
فملی ۶۸۵ ۱۸۴۰
سدشت ۱۰۰۰۶ ۸
بفجر  ۲۲۲۱ ۳۸
وتوصا ۱۰۶ ۱۲
 شبریز  ۱۲۸۹ ۴۱
خساپا ۲۸۴ ۳۶
لکما ۱۲۶ ۲۲
بترانس  ۲۰۴ ۳

سهام عدالت

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (۱۴ فروردین ۱۴۰۳) ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۹ میلیون و۹۹۲ هزار و۲۰۲ تومان رسید.

تعداد هرسهم برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام شرکت سهامی قیمت پایانی هر سهم(تومان) تعداد سهم هر سهامدار 
فارس   ۷۶۲ ۲۲۹۲
شگویا ۱۷۷۶ ۴۷
شاوان  ۱۸۱۷ ۴
دانا ۳۱۲ ۱۶
بنیرو   ۲۶۴ ۳
رمپنا  ۱۲۶۰ ۱۳۷
اخابر ۱۰۸۶ ۲۳۹
کگل  ۴۴۷ ۱۰۴
حکشتی‌  ۱۲۳۶ ۷۸
فولاد ۵۰۵ ۲۵۲۰
فولاژ  ۷۴۵ ۷۳
فخوز ۴۰۳ ۲۹۶
ساراب ۳۵۷۴ ۳
ورنا ۷۸۰ ۳
حپترو ۲۴۳۳ ۱
کچاد ۴۶۹ ۱۸۱
وپست  ۸۰۹ ۱۶
مارون  ۱۵۵۴۵ ۴۷
شپنا   ۵۷۹ ۱۰۰۸
شتران  ۳۱۳ ۲۰۹۰
شبندر  ۱۱۱۶ ۹۱۲
بسویچ ۴۹۰ ۹
وبملت ۲۳۶ ۲۹۹
وبصادر  ۲۰۱ ۱۴۰۰
خودرو ۳۱۳ ۴۷
وتجارت   ۱۴۸ ۱۷۸۸
 فایرا ۵۶۲ ۳۱
شراز  ۱۲۹۵ ۴
جم ۵۱۳۲ ۴۱
فملی ۶۸۵ ۱۴۷۳
سدشت ۱۰۰۰۶ ۸
بفجر ۲۲۲۱ ۳۸
وتوصا ۱۰۶ ۱۲
شبریز ۱۲۸۹ ۱۵
خساپا ۲۸۴ ۳۹
لکما ۱۲۶ ۲۲
بترانس ۲۰۴ ۳

 خروج جاماندگان سهام عدالت از بلاتکلیفی

در هفتم آذر ماه سال گذشته، پس از گذشت چندین سال از بلاتکلیفی، شکل برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت سرانجام تصویب و اعلام شد.

مجامعی که روند برگزاری آن از سال ۹۹ متوقف شده بود و در این خصوص رئیس سازمان بورس مجید عشقی گفت: در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ اشکالاتی در ساماندهی برگزاری مجامع شرکت‌ها اتفاق افتاد که باعث شد روندسازمان بورس برگزاری مجامع این شرکت‌ها متوقف شود. از سال ۹۹ هیئت مدیره این شرکت‌ها تجدید نشده و همان هیئت مدیره که مدت ماموریت‌شان تمام شده در این شرکت‌ها حضور دارند. بعد از آن‌که مردم در سال ۹۹ روش مدیریت سهام عدالت خود را انتخاب کردند در انتخاب اعضای هیئت مدیره هیچ نقشی نداشته‌اند. سال ۱۴۰۰ تصمیماتی توسط شورای عالی بورس و وزارت اقتصاد اتخاذ شد که از برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی که اعضای هیئت مدیره آن‌ها توسط دولت تعیین می‌شود جلوگیری شد و به درستی جلوی این کار گرفته شد و مجامع این‌ها برگزار نشد.

در نهایت هم گره برگزاری مجامع سهام عدالت سال گذشته باز شد و اولین مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ برای استان خراسان شمالی برگزار و بنابر اعلام سازمان بورس با حضور ۵۲.۱ درصد از سهامداران همراه شد دومین مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت هم ۳ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شد و در این مجمع نیز ۶۳.۲ درصد از سهامداران مشارکت داشتند.مجامع سهام عدالتی که مجید عشقی رئیس سازمان بورس در خصوص شکل برگزاری آن هم مطرح کرده بود: مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت هم حضوری و هم الکترونیکی و از طریق سامانه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خواهد بود، اما رای‌گیری کاملا الکترونیکی است.

در ادامه هم حمید رضا دانش کاظمی عضو شورای عالی بورس به باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود: طبق مصوبه شورای عالی بورس تا ابتدای شهریور سال ۱۴۰۳ کل مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باید برگزار شود

اما اهمیت مشارکت و حضور سهامداران در مجامع سهام عدالت چیست؟ موضوعی که مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امیدواریم سهامداران مشارکت خوبی را در این انتخاب داشته باشند چرا که انتخاب آن‌ها سبب می‌شود هیات مدیره خوب و قوی انتخاب شود که این موضوع می‌تواند بر سودآوری سهام آن‌ها اثرگذار باشد.

منبع: جماران

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.