کد خبر : 5054 / /
/

در سومین هفته تیر قیمت طلا، سکه و ارز روند نزولی خود را طی کرد و بورس به روند رو به رشد هفته گذشته ادامه داد.

قیمت سکه ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد

در سومین هفته تیر ۱۴۰۰ شاهد افزایش نرخ ارز بوده ایم که در آخرین روز هفته نرخ ارز و سکه نزولی و به طور کلی بازار طلا و سکه روندی کاهشی در قیمت را تجربه کرد. بازار سرمایه با وجود افت و خیزهای شاخص در نهایت روند مثبتی داشت و سهام ها سبز پوش شدند.

قیمت سکه ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد

قیمت سکه

سکه نیز همانند نرخ ارز از روند نزولی در این هفته برخوردار بود و از قیمت ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان به نرخ ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از نرخ یک میلیون و ۶۳ هزار تومان به پله یک میلیون و ۵۷ هزار تومان نزول کرد.

محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر، درباره وضعیت قیمت سکه و طلا در سومین هفته تیر ۱۴۰۰ گفت: در این هفته نرخ اونس جهانی با افزایش ۲۴ دلاری همراه بوده است بر خلاف آن قیمت ارز روند نزولی داشته است که حدودا دلار ۲۱۰ تومان در این هفته ارزان شد که در پی آن داد و ستد ها و تقاضا در بازار کاهش یافته است.

او بیان کرد: به طورکلی در این هفته قیمت ها در بازار روند کاهشی داشته است که سکه طرح قدیم در این هفته حدود ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد از طرف دیگر سکه طرح جدید تقریبا ۶۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. از ارزش نیم سکه حدود ۱۰۰ هزار تومان کاسته شد و ربع سکه نیز ۱۵۰ هزار تومان کاهش نرخ راداشته است.

کشتی آرای افزود: سکه یک گرمی در این هفته تغییر قیمت را تجربه نکرد و هر مثقال طلا با کاهش ۲۰ هزار تومانی به مبلغ ۴ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان رسیده است و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز هم ۵ هزار تومان در این هفته ارزان شد. حباب سکه با ۲۰ هزار تومان کاهش به ۲۴۰ هزار تومان رسید.

او تصریح کرد: به نظر می رسد با توجه به کاهش نرخ ارز و خبرهایی حاکی از رفع تحریم ها طبیعتا می تواند در افزایش عرضه ارز و کاهش نرخ آن تاثیر گذار باشد و معتقدم در هفته آینده شاهد افزایش قیمت سکه و طلا در بازار نخواهیم بود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.