کد خبر : 50468 / /
/

یارانه معیشتی | یارانه معیشتی اسفند | یارانه معیشتی کارگران

خبر خوش برای همه یارانه معیشتی بگیران | خبر مهم درباره ادامه طرح «فجرانه» در 1403 + جزییات

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای ادامه طرح فجرانه کالابرگ‌ها نیازمند اعتبار مضاعفی هستیم ‌ اما در فروردین ماه مشخص می‌شود ک این طرح را ادامه دهیم یا خیر.

خبر خوش برای همه یارانه معیشتی بگیران | خبر مهم درباره ادامه طرح «فجرانه» در 1403 + جزییات

یارانه معیشتی جدید دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال 1401 پرداخت شد. با توجه به افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و کمک به معیشت آن‌ها اقدام به افزایش یارانه معیشتی کرده استیارانه معیشتی بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. یارانه معیشتی  سه دهک اول به شرط استفاده از کالابرگ افزایش خواهد یافت در ادامه به خبر جدید درباره یارانه معیشتی می پردازیم

علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران با اشاره استقبال مردم از طرح فجرانه کالابرگ‌ها اظهار کرد: نحوه شارژ طرح فجرانه در مرحله نخست به مانند مرحله اول است و دولت در این باره ۱۰ هزار کیلیارد توام هزینه کرده است

وی افزود: برآورد ها نشان می دهد که مردم بین ۳۴ تا ۳۶ هزار میلیارد تومان به صورت آورده در طرح فجرانه هزینه کرده اند و با این تفاصیل حدود ۴۷ هزار میلیارد تومان وارد سفر مردم شده است.

عسگریان گفت: در مرحله اول ۴۶ میلیون بسته غذایی توزیع شده است و امیدواریم مردم در مرحله دوم نیز استقبال خوبی از طرح فجرانه داشته باشند.وی درباره زمان شارژ دومین مرحله طرح فجرانه اظهار کرد: مرحله دوم هیجدهم این ماه شارژ می شود و ۲۲۰ هزار تومان اختصاص می‌یابد. توصیه می کنیم یک ماه فرصت دارند و برای خرید از فروشگاه‌ها عجله نکنند.وی همچینن گفت: حدود ۸۷ درصد از طرح اسقبال مرده  کرده اند و عمدتا دهک‌های یک تا ۳ از این طرح استقبال کرده اند.معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خاطرنشان کرد:

برای ادامه طرح فجرانه کالابرگ‌ها نیازمند اعتبار مضاعفی هستیم ‌ اما در فروردین ماه مشخص می شود که این این طرح را ادامه دهیم یا خیر.وی درباره برخورد با فزوشگاه‌های متخلف نیز گفت: ۲۲۰ هزار فروشگاه در این طزح حضور داشتند و ۱۳ هزار فروشگاه تخلف کردند که قریب به ۵هزار فروشگاه از این میزان به چرخه خدمت برگشته اند. / فارس

یارانه معیشتی

یارانه معیشتی | واریز مبلغ ۲۲۰۰۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار از ۱۸ اسفندماه

معاون وزیر رفاه از اجرای دومین مرحله طرح فجرانه الکترونیک از روز ۱۸ اسفندماه خبر داد و اظهار کرد: در قالب این طرح ۲۲۰ هزار تومان کارت بانکی سرپرستان خانوار شارژ خواهد شد.

 به گزارش تسنیم، علیرضا عسگریان امروز در جمع خبرنگاران از آغاز مرحله دوم طرح فجرانه الکترونیک از 18 اسفندماه خبر داد و اظهار کرد: تاکنون استقبال از طرح فجرانه به 87 درصد رسیده و دهک یک تا سه بیشترین استقبال را داشته‌اند.

وی تصریح کرد: مرحله دوم طرح فجرانه همچون طرح اول است و هیچ تفاوتی ندارد. حدود 22 روز است که از اجرای طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک می‌گذرد و حدود 10 هزار میلیارد تومان دولت هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه حدود 47 هزار میلیارد تومان بر روی سفره مردم نشسته است، افزود: دامنه مواد خوراکی نیز چرخی در حوزه تولید زده است. در مرحله اول اجرای طرح 47 میلیون بسته غذایی توزیع شده است و یقین داریم در مرحله دوم اجرای طرح نیز مردم با همین استقبال حضور پیدا می‌کنند.

معاون وزارت رفاه با بیان اینکه مرحله دوم طرح فجرانه کالا برگ الکترونیک 18 ماه شروع می‌شود، گفت: مردم از نوزدهم می‌توانند خرید خود را انجام دهند.‌

عسگریان با بیان اینکه مشمولان این طرح 60 میلیون نفر هستند که در دهک درآمدی یک تا هفت قرار دارند، تاکید کرد: تاکنون استقبال از طرح فجرانه به 87 درصد رسیده و دهک یک تا 3 بیشترین استقبال را داشته‌اند.

وی افزود: تعداد فروشگاه‌های متصل به این طرح 220 هزار فروشگاه است و فعلا برنامه‌ای برای افزایش آن نداریم. 13 هزار فروشگاه در این طرح دارای تخلف‌هایی بودند که آن‌ها را از طرح خارج کردیم./ تسنیم

یارانه معیشتی

واریزی دو و نیم میلیون تومانی یارانه معیشتی برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی

عمودی زاده مدیرکل بهزیستی لرستان اعلام کرد: مبلغ کمک هزینه خدمات مستمری دو و نیم میلیون تومان است.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: یک نفر مددجوی پشت نوبت دریافت مستمری در استان نداریم.

همایون عمودی زاده اظهار کرد: ۱۲ هزار نفر پشت نوبت خدمات مستمری داشتیم که از سال‌های ۹۶ به بعد تشکیل پرونده داده بودند و با حمایت رئیس سازمان بهزیستی کشور و دولت سیزدهم همه آنها تحت پوشش دریافت مستمری قرار گرفتند به طوری که هم اکنون یک نفر مددجوی پشت نوبت دریافت مستمری در استان نداریم.

وی اضافه کرد: همه مددجویان حوزه توانبخشی و اجتماعی تحت پوشش دریافت خدمات مستمری هستند.

مدیرکل سازمان بهزیستی لرستان در خصوص پرداخت حق پرستاری به مددجویان، گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش از خدمات دریافت حق پرستاری برخوردار هستند.

عمودی زاده بیان کرد: مبلغ کمک هزینه خدمات مستمری دو و نیم میلیون تومان است.

وی یکی از نیازهای اساسی جامعه هدف پرداخت کمک هزینه پوشک دانست و با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ نفر ماهیانه کمک هزینه پوشک دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: ماهیانه به ازای هر نفر ۶۰۰ هزار تومان کمک هزینه پوشک به حساب این مددجویان واریز می‌شود.

واریز ۱ میلیون و ۹۶۵ تومان برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی

​تاریخ جدید واریز مستمری کمیته امداد خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور اعلام شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.