کد خبر : 48672 / /
/

روز پدر مدارس تعطیل است؟ | آیا روز پدر تعطیلی رسمی است؟

۱۳ رجب مصادف با سالروز تولد حضرت علی (ع) در تقویم ایران به عنوان روز پدر و روز مرد نامگذاری شده است که به جزئیات روز پدر امسال میپردازیم.

روز پدر مدارس تعطیل است؟ | آیا روز پدر تعطیلی رسمی است؟

حضرت علی(ع) امام اول ما شیعیان نمونه کاملی از انسانیت و اسوه و الگویی تمام عیار برای مردان مسلمان است، به همین خاطر ۱۳ رجب مصادف با سالروز تولد آن امام بزرگوار در تقویم ایران به عنوان روز پدر و روز مرد نامگذاری شده است.در ادامه این بخش در آستانه فرا رسیدن روز پدر به سوالات ارسالی برخی از کاربران نمناکی پاسخ گفته ایم.

تاریخ روز پدر چندم است؟

تاریخ دقیق روز پدر در سال ۱۴۰۲ برابر است با پنج شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲مصادف با ۲۵ ژانویه ۲۰۲۴ میلادی و یا ۱۳ رجب سال ۱۴۴۵ قمری.

آیا روز پدر همان روز مرد است؟

روز پدر مدارس تعطیل است؟

مردان در زندگی بسیار تلاش می‌کنند و تأمین معاش و تربیت و اداره خانواده‌ برعهده آنهاست، به همین خاطر روزی برای قدردانی و تکریم از آقایان و پدر خانواده در تقویم ایران وجود دارد که مصادف با ولادت امام علی (ع) است که جایگاهی والاتر از بسیاری از مردان تاریخ دارد. پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) در روایتی معتبر، خود و حضرت علی (ع) را پدران امت اسلام معرفی کرده و فرمودن:«أنا و علیٌّ أبوا هذه الاُمّة»، یعنی:من و علی پدران این امت هستیم. (کمال الدین:ص ۲۶۱ ح ۷ )

آیا روز پدر تعطیلی رسمی است؟

ملت مسلمان ایران همواره ارادت زیادی به ائمه و امامان دارند، به همین خاطر ولادت و شهادت بسیاری از این بزرگواران در کشور ما تعطیل رسمی است. پنج شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲ روز پدر و ولادت حضرت علی (ع) است و این روز در تقویم ایران تعطیل رسمی است.

    داراماینر

آیا روز پدر مدارس تعطیل است؟

روز پدر مدارس تعطیل است؟

در تمامی تعطیلی های رسمی که در تقویم ایران وجود دارد، مدارس تعطیل می باشد، پنج شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲ نیز به مناسبت روز پدر و ولادت حضرت علی (ع) تعطیل رسمی است و مدارس در این روز تعطیل می باشند.

چقدر مانده تا روز پدر؟

در ایران روز پدر در ۱۳ رجب، زاد روز حضرت علی بن ابیطالب (ع) اولین امام شیعیان گرامی داشته می‌شود.از امروز ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲، ۹ روز تا مناسبت روز پدر باقی مانده است.

شما برای این روز چه هدایایی تهیه کرده اید و چه ایده ای برای هدیه روز پدر دارید؟ برایمان کامنت کنید.

نمناک

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار