کد خبر : 44960 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز

سقوط هولناک قیمت سکه در بازار | قیمت انواع سکه چند شد ؟ + جدول

کسی که صبح دوشنبه بابت خرید سکه امامی نزدیک ۳۲ میلیون هزینه کرده، عصر سه‌شنبه پیشنهادی بالاتر از ۲۹ میلیون و هزار تومان برای فروش نداشته است

سقوط هولناک قیمت سکه در بازار | قیمت انواع سکه چند شد ؟ + جدول

قیمت سکه‌های طلا امروز سه‌شنبه ۱۸ مهر بین چهار تا ۷.۷ درصد ریخت. همزمان با فروکش کردن تب پالس‌های روانی در بازار ارز، نرخ دلار آزاد از ابتدای خریدوفروش‌ها امروز حدود دو هزار و ۵۰۰ تومان ریخت و آنطرف در بازار طلا قیمت سکه امامی با ریزش دو میلیون و ۱۴۶ هزار تومانی تا کف کانال ۲۹ میلیون پایین آمد. ربع‌سکه با ریزش قیمت ۷.۷ درصدی جلوتر از بقیه سکه‌ها در مسیر نزولی حرکت کرد و سکه‌های تمام‌بهار آزادی طرح قدیم و نیم‌سکه هم نسبت به معاملات عصر دیروز یک کانال عقب رفتند.

سکه امامی؛ ۲۹ میلیون و هزار تومان

به گزارش فرارو، قیمت سکه امامی امروز سه‌شنبه ۱۸ مهر تا عصر به ۲۹ میلیون و هزار تومان رسید. عصر دوشنبه سکه امامی به‌شکل تکفروشی معادل ۳۱ میلیون و ۱۴۷ هزار تومان فروخته می‌شد و به‌این ترتیب درعرض ۲۴ ساعت دو میلیون و ۱۴۶ هزار تومان از قیمت سکه امامی آب رفته است.

سکه امامی که صبح دیروز فاصله‌ای با مرز ۳۲ میلیون نداشت، امروز برای دقایقی به کانال ۲۸ میلیون هم سقوط کرد و بررسی‌های فرارو نشان می‌دهد کف قیمت سکه امامی تا ۲۸ میلیون و ۸۵۱ هزار تومان هم پایین آمده است. با احتساب همان نرخ ۲۹ میلیون و هزار تومان، میزان ریزش قیمت سکه امامی در این مدت ۶.۸ درصد محاسبه می‌شود.

سکه تمام‌بهار آزادی؛ ۲۵ میلیون و ۷۹۱ هزار تومان

سکه تمام‌بهار آزادی امروز سه‌شنبه ۱۸ مهر بین سکه‌های طلا بیشترین مقاومت را نسبت به کاهش قیمت‌ها داشته است. میزان افت قیمت سکه تمام‌بهار آزادی یا همان تمام‌سکه طرح قدیم درجریان خریدوفروش‌های امروز حدود چهار درصد تخمین زده می‌شود و این عدد از حجم افت قیمت سایر سکه‌های طلا کمتر است.

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم عصر امروز به ۲۵ میلیون و ۷۹۱ هزار تومان رسید درحالی که عصر دیروز خرید سکه تمام‌بهار آزادی ۲۶ میلیون و ۸۹۱ هزار تومان آب می‌خورد. قیمت سکه تمام‌بهار آزادی به‌این ترتیب امروز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تنزل داشته است.

نیم‌سکه بهار آزادی؛ ۱۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

نیم‌سکه بهار آزادی عصر یکشنبه در نیمه کانال ۱۶ میلیون معامله می‌شد، اما عصر امروز بیشتر از ۱۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت نداشت.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی در خرید و فروش‌های امروز از محدوده ۱۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان شروع به ریزش کرد و ظهر امروز به مرز کانال ۱۶ میلیون رسید. با تداوم ریزش قیمت‌ها و بالارفتن حجم فروش، صراف‌ها هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی را معادل ۱۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان عرضه می‌کردند که به‌معنی افت ۴.۲ درصدی قیمت نیم‌سکه در جریان خریدوفروش‌های امروز است.

نیم‌سکه بهار آزادی در اولین روز هفته با رشد از پله‌های انتهایی کانال ۱۴ میلیون به محدوده ۱۵ میلیون قدم گذاشت. یکشنبه و دوشنبه نیم‌سکه بهار آزادی به‌ترتیب ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان و ۱۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان فروخته شد، اما عصر سه‌شنبه تا نیمه کانال ۱۵ میلیون عقب رفت.

ربع‌سکه بهار آزادی؛ ۱۰ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان

ربع‌سکه بهار آزادی امروز سه‌شنبه ۱۸ مهر بیشترین افت قیمت را بین انواع سکه‌های طلا تجربه کرده است؛ ۷.۷ درصد.

قیمت ربع‌سکه بهار آزادی عصر امروز درحالی به ۱۰ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان رسید، که صراف‌ها و طلافروش‌ها ربع‌سکه بهار آزادی را عصر دوشنبه ۱۱ میلیون و ۶۳۳ هزار تومان می‌فروختند. کاهش ۹۰۰ هزار تومانی قیمت ربع‌سکه در معاملات امروز به‌معنی ریزش ۷.۷ درصدی است و از این حیث ربع‌سکه جلوتر از بقیه سکه‌ها در مسیر نزولی حرکت کرده است.

سکه گرمی؛ شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

قیمت سکه گرمی امروز سه‌شنبه ۱۸ مهر حدود ۶.۵ درصد کاهش پیدا کرد. هر قطعه سکه گرمی عصر امروز در جایگاه شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به‌فروش رسید، اما کسی که عصر دیروز به‌قصد خرید سکه گرمی پا به صرافی‌ها گذاشته، شش میلیون و ۵۲۰ هزار تومان پرداخت کرده است.

قیمت سکه گرمی به‌این ترتیب درمقایسه با دیروز ۴۲۰ هزار تومان تقلیل داشته و اگر اعدادوارقامی که هفته قبل در بازار حاکم بوده را ملاک قرار بدهیم، بازگشت قیمت سکه گرمی به زیر مرز شش میلیون، دور از دسترس نیست.

میزان ریزش قیمت سکه در جریان خریدوفروش‌های روز سه‌شنبه

انواع سکه

دوشنبه

سه‌شنبه

میزان کاهش

سکه امامی

31 میلیون و 147 هزار تومان

29 میلیون و هزار تومان

6.8 درصد

تمام‌سکه بهار آزادی

26 میلیون و 891 هزار تومان

25 میلیون و 791 هزار تومان

چهار درصد

نیم‌سکه

16 میلیون و 450 هزار تومان

15 میلیون و 750 هزار تومان

4.2 درصد

ربع‌سکه

11 میلیون و 633 هزار تومان

10 میلیون و 733 هزار تومان

7.7 درصد

 
copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.