کد خبر : 43114 / /
/

قیمت سکه امروز سه شنبه ۷ شهریور تا لحظه | ربع و نیم سکه چند شد؟

قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۳۱۹ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شد.

قیمت سکه امروز سه شنبه ۷ شهریور تا لحظه | ربع و نیم سکه چند شد؟

امروز سه شنبه ۷ شهریور تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  ۳۱۹ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۷ میلیون و ۹۰۰ تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۹ میلیون و ۹۵۰  تومان و سکه یک‌ گرمی  ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

محصول   نرخ (تومان)
سکه تمام طرح جدید   ۲۷ میلیون  و ۹۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم  ۲۵ میلیون 
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی  ۹ میلیون و ۳۵۰ 
 سکه یک گرمی   ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار
طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۳۱۹ هزار
منبع: همشهری آنلاین
امروز قیمت طلا و سکه با کاهش محدودی درس افزایش و کاهش‌های یک روز درمیانی را به درستی پس داد. در روز جاری قیمت سکه بهار در نوسان بین کانال ۲۴ و ۲۵ میلیونی قرار داشت و مثقال نیز محدوده ۱۰ هزار تومانی را ترک کرد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 7 شهریور 1402 / پینگ پنگ قیمت در بازار طلا با هنرنمایی دلار!

به گزارش تجارت‌نیوز امروز قیمت طلا و سکه کاهش محدودی داشت و از نوسانات کاهشی قیمت دلار تبعیت کرد. این بازار طی ۱۰ روز گذشته با یک الگوی تکراری در نوسان بین کانال‌های قیمتی مشخصی است. بازی قیمت در بازار طلا از نوسانات محدود قیمت دلار پیروی می‌کند و قیمت دلار نیز با تدبیر سیاست‌گذار در حال فشرده شدن است!

گفتنی است امروز قیمت طلای جهانی افزایش محدودی داشت و با قیمت ۱۹۱۶ دلاری در حال معامله است؛ اما پارامتر غالب در بازار طلای داخلی فعلا قیمت دلار است.

بازار طلا قابل پیش‌بینی نیست

در همین راستا محمد کشتی‌آرا فعال بازار طلا و جواهر و مقام صنفی سابق با اشاره به تشدید روند خنثی در بازار طلا طی ماه‌های محرم و صفر به تجارت‌نیوز گفت: «در مدت یادشده قیمت دلار در کانال ۴۹ هزار تومانی نوسان داشته و طلای جهانی نیز تقریبا روند خنثی را پشت سر گذاشته است؛ در نتیجه فاکتورهای تعیین قیمت طلا و سکه در دو ماه گذشته روند باثباتی داشته است.»

وی با اشاره به تغییر کانال پیاپی قیمت طلا و سکه خاطرنشان کرد: «نوسانات در بازار طلا و ارز جزئی و طبیعی است. این در حالی است که برخلاف سایر بازارها نوسانات کاهشی قیمت، در بازار فلز زرد سرمایه‌گذاری و میل به خرید طلا را افزایش نداده است.»

وی در ادامه افزود: «در شرایط رکودی قرار داریم و تقاضایی در بازار طلا وجود ندارد. در نتیجه حبابی هم شکل نگرفته است. با توجه به اینکه نوسانات ماه‌های اخیر نیز نیم تا دو درصدی بوده است.»

کشتی‌آرا با توجه به روند بازار و قیمت طلا و سکه در خصوص ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار گفت: «شرایط برای سرمایه‌گذاری در حوزه طلا مناسب است. زیرا بازار در ثبات و آرامش قرار دارد و زمان مناسبی برای انجام هر نوع معامله‌ای در بازار فلز زرد است.»

این فعال اقتصادی با تاکید بر اینکه در بازار طلا و سکه قیمت‌گذاری قابل پیش بینی نیست گفت: «روند قیمت در این بازار تابع مسائل سیاسی و جهانی است که قابلیت پیش‌بینی ندارد.»

عقبگرد سکه امامی در کانال ۲۷ میلیونی

امروز ۶ شهریور قیمت سکه امامی با کاهش ۲۴۷ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار ۱۰۹ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد. این مقدار افت قیمت سکه بهار را در میان دو کانال ۲۴ و ۲۵ میلیونی سرگردان کرده است. در لحظه نگارش این گزارش این قطعه با قیمت  ۲۴ میلیون و ۹۹۳ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. در روز جاری ربع سکه تنها قطعه‌ای بود که بدون تغییر نسبت به روز قبل و با قیمت ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی معامله شد.

امروز سکه گرمی ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

رشد حباب ربع سکه در روند نزولی بازار

روز جاری در زمان بازگشایی بازارها قیمت طلا روند افزایشی محدودی داشت؛ اما در میانه روز با کاهش قیمت سکه همراه شد. هر مثقال طلا با کاهش ۴۵ هزار تومانی، کانال ۱۰ میلیونی را بار دیگر از دست داد و با رقم ۹ میلیون و ۹۸۳ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت ۱۱ هزار و ۶۰۰  تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۰۵ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۷۴ هزار تومان رسید.

در ششمین روز از شهریور حباب ربع‌ سکه برخلاف سایر قطعات سکه افزایش ۱۵ هزار تومانی داشت. امروز حباب سکه‌ امامی ۱۴۱ هزار تومان، سکه بهار ۴۲ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۲ هزار تومان افت داشتند.

قیمت طلا و سکه 7 شهریور 1402 / نبض بازار طلا کند شد

روز گذشته کاهش قیمت طلا و سکه از افت قیمت دلار تبعیت کرد. این بازار دیروز به افزایش محدود انس جهانی طلا بی‌توجه بود و از قله‌های قیمتی قبلی فاصله گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت طلا و سکه کاهشی شد. بیشترین مقدار افت در بازار روز گذشته مربوط به سکه امامی بود و سکه بهار نیز به کانال ۲۴ میلیونی برگشت. در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

در هفته‌های اخیر بازی قیمت در بازار طلا از نوسانات محدود قیمت دلار پیروی کرده است و چندان به نوسانات قیمت افزایشی قیمت انس جهانی طلا توجه نداشته است. گفتنی است روز قبل و همزمان با فعالیت بازار فلز زرد در داخل، قیمت انس جهانی طلا روند افزایشی داشته است. در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با رقم ۱۹۱۷ دلاری معامله می‌شود و روند صعودی پلکانی دارد.

فعالان بازار فلز زرد نوسانات قیمت طلا و سکه را جزئی و طبیعی می‌دانند. آنها می‌گویند برخلاف سایر بازارها اما کاهش قیمت در بازار فلز زرد، سرمایه‌گذاری و میل به خرید طلا را به شدت در میان مردم کاهش داده است.

سکه بهار به کانال ۲۴ میلیونی برگشت

دیروز ۶ شهریور قیمت سکه امامی با کاهش ۱۶۲ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۵۲ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار ۱۰۴ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد. این مقدار افت قیمت، سکه بهار را در کانال ۲۴ میلیونی قرار داد و  با قیمت ۲۴ میلیون و ۹۹۸ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. دیروز ربع سکه تنها قطعه‌ای بود که بدون تغییر نسبت به روز یکشنبه و با قیمت ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی معامله شد. روز قبل سکه گرمی ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

افت حباب با قیمت سکه همراه شد

دیروز قیمت طلا با کاهش قیمت سکه همراه شد. هر مثقال طلا با کاهش ۴۴ هزار تومانی کانال ۱۰ میلیونی را بار دیگر از دست داد و با رقم ۹ میلیون و ۹۸۴ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت ۹ هزار و ۵۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۰۷ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۷۴ هزار تومان رسید.

در ششمین روز از شهریور حباب ربع‌ سکه برخلاف سایر قطعات سکه افزایش ۱۲ هزار تومانی داشت. روز گذشته حباب سکه‌ امامی ۱۱۴ هزار تومان، سکه بهار ۶۰ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۵ هزار تومان و سکه گرمی ۹۴ هزار تومان افت داشتند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.