کد خبر : 43053 / /
/

قیمت انواع سکه و طلای ۱۸ عیار | سکه گران شد

قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۳۱۶ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شد.

قیمت انواع سکه و طلای ۱۸ عیار | سکه گران شد

امروز دوشنبه ۶ شهریور  تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  316 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۷ میلیون و ۹۰۰ تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۹ میلیون و ۹۵۰  تومان و سکه یک‌ گرمی ۶ میلیون تومان تعیین شده است.

محصول   نرخ (تومان)
سکه تمام طرح جدید   ۲۷ میلیون  و ۹۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم  ۲۵ میلیون 
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی  ۹ میلیون و ۳۵۰ 
 سکه یک گرمی   ۶ میلیون 
طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۳۱۶ هزار

همشهری

روند الاکلنگی در بازار طلا چند هفته‌ای است که قیمت طلا و سکه را در کانال‌های مشخصی بازی می‌دهد. در حالی که معامله‌گران شرایط این بازار را رکودی می‌دانند اما برخی معامله‌گران معتقدند نوسانات قیمت دلار فرصت‌های شیرینی برای خرید طلا رقم زده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 6 شهریور 1402 / برگشت مثقال طلا و سکه بهار به کانال بالاتر

به گزارش تجارت‌نیوز امروز قیمت طلا و سکه با افزایش ۲۵۰ تومانی قیمت دلار همراه شد. این افزایش و کاهش یک روز در میان قیمت در بازار طلا، برخی معامله‌گران را به سودای کاهش بیشتر، از معامله دلسرد کرده است. اما برخی فعالان بازار معتقدند چوب سیاست‌گذار بالای سر دلار فرصت‌های شیرینی برای خرید سکه به ویژه طلا وجود دارد. با این‌ وجود این روند رفت و برگشتی قیمت سکه، فعالان بازار را با ترس از متحمل شدن ضرر از هر معامله‌ای چه خرید و چه فروش مواجه کرده است.

فعالان بازار فلز زرد در انتظار پایان ماه صفر برای رونق بخشیدن به معاملات در این بازار هستند. فعلا بازیگران بازار طلا و سکه چشمشان به قیمت دلار است. دلار نیز در انتظار اخبار مساعدی در حوزه سیاسی است.

تشدید شرایط رکودی در بازار طلا

درباره روند روزهای اخیر قیمت طلا و سکه نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز گفت: «در بازارهای داخلی قیمت سکه و طلا طی هفته گذشته و روزهای ‌جاری اندکی صعودی شد. این در حالی است که طی هفته گذشته افزایش ٢۵ دلاری انس جهانی طلا را نیز داشتیم.»

وی با اشاره به ماه صفر و کاهش تقاضا در این ماه افزود: «با وجود کاهش تقاضا همچنان رکود بر بازار حاکم است و نسبت به افزایش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت سکه و طلا در بازار داخل نوسان افزایشی کمتری را تجربه کرده است.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه تاکید کرد: «این روند کاهشی قیمت از ابتدای سال بر بازار حاکم بوده و حتی بسیاری از تحلیلگران نیز انتظار این میزان افت قیمت را نداشتند.»

وی افزود: «احتمال نوسان افزایشی برای روزهای آینده کم است. نهایتا نوسان بین ۲ تا ۵ درصدی را در بازار شاهد باشیم. این در حالی است که بازار متاثر از انتشار اخبار سیاسی و اقتصادی مثبت در رابطه با برجام و آزادسازی پول‌های ایران کاهش تقاضا و کاهش قیمت نسبتا زیادی داشته است.»

این مقام صنفی افزود: «در ماه محرم و صفر، رکود در بازار طلا تشدید شد و تقاضا به حداقل خود رسیده است. بازار در ثبات و به‌ دور از هرگونه التهاب قرار دارد.»

رشد قیمت امروز برابر با کاهش دیروز

بررسی بازار حاکی از آن است که افزایش قیمت‌ها در قطعات سکه به همان مقدار کاهش قیمت روز گذشته (شنبه ۴ شهریور) بوده است.

امروز پنجم شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۵۵ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۹۰۴ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه بهار ۱۹۸ هزار تومان افزایش داشت و این مقدار رشد باعث تغییر کانال این قطعه شد. در روز جاری سکه بهار با رقم ۲۵ میلیون و ۹۳ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه رشد ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه امروز ۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی معامله شد. در روز جاری سکه گرمی ۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

مثقال ۱۰ میلیونی شد

در روز جاری قیمت طلا روند افزایشی داشت. هر مثقال طلا با رشد ۶۴ هزار تومانی به کانال ۱۰ میلیونی برگشت و با رقم ۱۰ میلیون و ۳۵ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۱۶ هزار و ۸۰۰  تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون و۲۸۶هزار تومان رسید.

در پنجمین روز شهریور حباب سکه در تمام قطعات افزایشی بود. حباب سکه امامی ۲۳ هزار تومان، سکه بهار ۸۹ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۴۰ هزار تومان، ربع ۲۱ هزار تومان و سکه گرمی ۳۵ هزار تومان رشد داشتند.

در هفته‌های گذشته قیمت مثقال طلا در گردش بین کانال‌های ۹ و ۱۰ میلیونی است و سکه‌های امامی و بهار نیز همین دوران قیمت را دارند. فعالان این بازار امید دارند پایان ماه صفر بازار طلا از رکود خارج شود.

به گزارش تجارت‌نیوز  روز گذشته قیمت طلا و سکه کاهش نخستین روز هفته را جبران کرد و قیمت سکه بهار را در کانال بالاتر نشاند. مثقال نیز به کانال ۱۰ میلیونی برگشت. در هفته‌های اخیر روند الاکلنگی در بازار طلا و سکه برقرار بوده. در حالی که معامله‌گران شرایط این بازار را رکودی می‌دانند اما برخی معامله‌گران معتقدند نوسانات قیمت دلار فرصت‌های شیرینی برای خرید طلا رقم زده است.

کارشناسان بازار طلا می‌گویند طی هفته گذشته انس جهانی طلا رشد ۲۵ دلاری داشته است اما قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نوسان افزایشی کمتری را تجربه کرده است.

نگاه معامله‌گران این بازار به تحرکات قیمت دلار است که در ماه‌های اخیر بیشترین تاثیر را در روند قیمت بازار طلا داشته است.

برگشت سکه بهار به کانال بالاتر

دیروز پنجم شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۵۷ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۹۰۶ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه بهار ۱۹۵ هزار تومان افزایش داشت و این مقدار رشد باعث تغییر کانال این قطعه شد. روز گذشته سکه بهار با رقم ۲۵ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌سکه رشد ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز ۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی معامله شد. در روز گذشته سکه گرمی ۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

مثقال ۱۰ میلیونی شد

دیروز قیمت طلا روند افزایشی داشت. هر مثقال طلا با رشد ۶۰ هزار تومانی به کانال ۱۰ میلیونی برگشت و با رقم ۱۰ میلیون و ۳۱ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۱۶ هزار و ۴۰۰  تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون و۲۸۶هزار تومان رسید.

در پنجمین روز شهریور حباب سکه در تمام قطعات افزایشی بود. حباب سکه امامی ۵۰ هزار تومان، سکه بهار ۱۰۵ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۴۷ هزار تومان، ربع ۲۴ هزار تومان و سکه گرمی ۳۷ هزار تومان رشد داشتند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان