کد خبر : 42875 / /
/

جدیدترین اخبار تغییرات در ساعت کاری کارمندان | شنبه تعطیل می‌شود؟

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مصوبه این کمیسیون را درخصوص تغییر ساعت کار کارکنان اداری تشریح کرد.

جدیدترین اخبار تغییرات در ساعت کاری کارمندان | شنبه تعطیل می‌شود؟

 ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت در لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری آورده بود که ساعت کاری هفتگی کارکنان دولت از ۴۴ ساعت به ۴۲.۵ ساعت کاهش پیدا کند. کمیسیون اجتماعی این موضوع را اصلاح کرد بدین گونه که ساعت کار هفتگی ۴۰ ساعت شود.

وی توضیح داد: شرایط هم بدین گونه است که دولت نمی‌تواند بیش از ۵ روز در هفته را به عنوان روز کاری در نظر گیرد. لذا ۵ روز در هفته به عنوان روز کاری و هر روز ۸ ساعت تعیین می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی بیان کرد: اینکه ساعت شروع و پایان کار چطور باشد در اختیار دولت است و تنها باید هشت ساعت کار در روز رعایت شود. مثلا دولت می‌تواند در استان‌های گرمسیر ساعت کاری را زودتر شروع کرده و در استان‌های سردسیر ساعت کاری را دیرتر آغاز کند.

اسماعیلی درباره روزهای تعطیلی هفته گفت: مصوبه ما در کمیسیون این است که جمعه و شنبه به عنوان روز تعطیل باشد یعنی به جای پنجشنبه، شنبه‌ها تعطیل شود. البته در این باره پیشنهادهای دیگری از سوی نمایندگان مطرح است که احتمال دارد در صحن مصوبات کمیسیون در این بخش تغییر کرده و شاهد تغییر در روزهای تعطیل پایان هفته نباشیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان بیان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع و مطالبه نمایندگان، درخواستی با امضای ۱۱۰ نماینده به هیات رئیسه داده شده است تا این لایحه با اولویت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

منبع: ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.