کد خبر : 42617 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه و طلا | قیمت سکه تمام بهار آزادی

کاهش قیمت طلا و سکه در بازار | قیمت سکه روی کانال 27 میلیون

قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۳۰۹ هزار و قیمت سکه طرح جدید ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شد.

کاهش قیمت طلا و سکه در بازار | قیمت سکه روی کانال 27 میلیون

امروز شنبه ۲۸ مرداد تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  ۳۰۹ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار  تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی  ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک‌ گرمی۵ میلیون و  ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

محصول   نرخ (تومان)
سکه تمام طرح جدید   ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم  ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی  ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار 
 سکه یک گرمی   ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار
طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۳۰۹ هزار
منبع: همشهری آنلاین

روز گذشته در حالی که قیمت دلار در کانال ۴۸ هزار تومانی به کار خود پایان داد،‌ قیمت طلا و سکه نیز با تغییر کانال با بازار ارز همراه شد. در این افت قیمت، ریزش طلای جهانی را نیز نباید نادیده گرفت.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 28 مرداد 1402/ سقوط قیمت سکه زیر چتر دلار

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت طلا و سکه با افت ارزش همراه شد. هر چند که کاهش قیمت چه در طلا و چه در بازار سکه روند شارپی نداشت اما روند کاهشی روزهای گذشته بیشتر قطعات سکه را در آستانه سقوط به کانال قبل قرار داده بود. در آخرین هفته مرداد بازار فلز زرد در روند سینوسی با ضربانی محدود در کاهش و افزایش قیمت قرار داشت اما در نهایت زور سیاست‌گذار بر بازار ارز چیره شد و بازار طلا و سکه را نیز با خود همراه کرد.

کدام سیگنال بازار رکودی طلا را کاهشی کرد

آزادی زندانیان دو تابعیتی، آزادسازی منابع ارزی ایران و گسترش روابط دوستانه ایران و عربستان با سفر مجدد امیرعبداللهیان به این کشور از اهم موضوعات غیراقتصادی بود که در هفته گذشته روند بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داد.

در سمت دیگر، در بازارهای جهانی نیز، قیمت انس جهانی طلا کاهشی شده و طی شبانه‌روز گذشته از سطح 1900 دلار به کریدور 1800 دلاری سقوط کرده است. به این ترتیب انس جهانی طلا در حال حاضر با قیمت ۱۸۸۸ دلار معامله می‌شود. این روند در بازار طلای جهانی، اثر مضاعفی بر قیمت‌ها در بازار طلای ایران داشت و در همدستی با دلار، قیمت طلا و سکه را نزولی کرد.

کارشناسان اقتصادی معتقدند با وجود نوسانات قیمت دلار، قیمت طلا و سکه نیز از همین نوسانات پیروی کرده است. آنها می‌گویند با توجه به اینکه سکه همیشه حباب دارد و معمولا در رشد قیمت، حباب بزرگتر و در ریزش‌ها حباب کوچکتر می‌شود.

ساز مخالف سکه امامی در روند نزولی

دیروز ۲۶ مرداد قیمت سکه امامی با قیمت ۲۷ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان مبادله شد و تنها قطعه‌ای بود که افزایش ۴۰ هزار تومانی داشت. روز گذشته قیمت سکه بهار کاهش ۱۰۷ هزار تومانی داشت. این قطعه با این مقدار کاهش با رقم ۲۴ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان مبادله شد.

روز پنجشنبه نیم‌‌ و ربع سکه نیز از قطعاتی بودند که به کانال پایین‌تر سقوط کردند.این قطعات هر یک کاهش ۵۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۵۰ و ۹  میلیون و ۹۵۰ هزار تومان مبادله شدند. سکه گرمی نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به کف کانال ۶ میلیونی برگشت.

مثقال ۹ میلیونی شد

دیروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلا با قیمت ۹ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۳۰۴ هزار تومان معامله شد. روز قبل طلای دست دوم به قیمت دو میلیون  ۲۷۳ هزار تومان رسید.

قیمت طلا و سکه 28 مرداد 1402 / روند نزولی قیمت‌ها تشدید می‌شود؟

برگشت قیمت دلار به کانال ۴۸ هزار تومانی کار دست افزایشی‌های بازار طلا داد. در آخرین روز کاری هفته گذشته قیمت طلا و سکه در بیشتر قطعات یک کانال عقب‌نشینی کردند. کارشناسان اقتصادی معتقدند در صورتی که اخبار مساعد سیاسی روانه بازار شود روند کاهشی قیمت در بازارهای مالی تشدید می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز روز پنجشنبه قیمت طلا و سکه در حالی مجبور به عقب‌نشینی در کانال پایین‌تر شد که روند کاهشی این بازار شارپی نبود. روند کاهشی روزهای گذشته، بیشتر قطعات سکه را در آستانه سقوط به کانال قبل قرار داده بود. در آخرین هفته مرداد بازار فلز زرد در روند سینوسی با ضربانی محدود در کاهش و افزایش قیمت قرار داشت اما در نهایت زور سیاست‌گذار بر بازار ارز چیره شد و بازار طلا و سکه را نیز با خود همراه کرد.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

روند افزایشی در تعطیلی بازار طلا

دیروز با وجود تعطیلی بازار، بر اساس اعلام برخی منابع، قیمت طلا و سکه افزایشی بوده است. اما قیمت انس روند کاهشی داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸۸۷ دلاری معامله می شود.

کارشناسان اقتصادی معتقدند با وجود نوسانات قیمت دلار، قیمت طلا و سکه نیز از همین نوسانات پیروی کرده است. به نظر می‌رسد اخباری که دیروز و در تعطیلی بازار در برخی رسانه‌ها مبنی بر ایراد توافق گروهی متشکل از ۲۶ قانونگذار جمهوری‌خواه آمریکایی منتشر شده مورد توجه بازارهای مالی قرار گیرد.

گفتنی است این سناتور‌ها در نامه‌ای به آنتونی بلینکن، به شدت از توافق دولت بایدن با ایران انتقاد کردند و خواستار توضیح درباره دور زدن احتمالی کنگره برای دستیابی به این توافق شدند. در این نامه قید شده است که چگونه آمریکا تضمین می‌کند ایران از دارایی آزاد شده برای حمایت از شبکه های تروریستی و اشاعه تسلیحات استفاده نمی‌کند.

سکه بهار ۲۴ و مثقال ۹ میلیونی شد

روز پنجشنبه ۲۶ مرداد قیمت سکه امامی با رقم ۲۷ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان مبادله شد و تنها قطعه‌ای بود که افزایش ۴۰ هزار تومانی داشت. قیمت سکه بهار کاهش ۱۰۷ هزار تومانی داشت. این قطعه با این مقدار کاهش با رقم ۲۴ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان مبادله شد.

روز پنجشنبه نیم‌‌ و ربع سکه نیز از قطعاتی بودند که به کانال پایین‌تر سقوط کردند. این قطعات هر یک کاهش ۵۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۵۰ و ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان مبادله شدند. سکه گرمی نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به کف کانال ۶ میلیونی برگشت.

در آخرین روز هفته پیش قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلا با قیمت ۹ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۳۰۴ هزار تومان معامله شد. روز پنجشنبه طلای دست دوم به قیمت دو میلیون  ۲۷۳ هزار تومان رسید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.