کد خبر : 41452 / /
/

سهام عدالت | سهام عدالت سود | ارزش سهام عدالت

واریزی 10 میلیونی به حساب این دهک ها | جاماندگان سهام عدالت حتما ثبت نام کنند

رئیس فراکسیون سهام عدالت در مجلس با یادآوری اینکه آمار جاماندگان سهام عدالت نزدیک به ۲۰ میلیون نفر است، گفت: اضافه شدن ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر (از جامعه کمیته امداد و بهزیستی) به مجموع سهام عدالت جامعه هدف ما در سال گذشته بود که به دلیل ممانعت و تخلف سازمان خصوصی‌سازی حتی این تعداد نیز به مجموعه سهام عدالت اضافه نشدند.

واریزی 10 میلیونی به حساب این دهک ها | جاماندگان سهام عدالت حتما ثبت نام کنند

 رئیس فراکسیون سهام عدالت در مجلس با یادآوری اینکه آمار جاماندگان سهام عدالتنزدیک به ۲۰ میلیون نفر است. دلیل واگذاری این سهام عدالت خصوصی سازی و کاهش مالکیت دولت در اقتصاد و کمک به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر مطرح شد. و مدت هاست خبر خرید و فروش سهام عدالت در رسانه ها منعکس می شود. عضو شورای عالی بورس جزییات مصوبه برگزاری مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت را تشریح کرد.زمان خرید و فروش سهام عدالت را در ادامه بخوانید.

رئیس فراکسیون سهام عدالت در مجلس با یادآوری اینکه آمار جاماندگان سهام عدالت نزدیک به ۲۰ میلیون نفر است، گفت: اضافه شدن ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر (از جامعه کمیته امداد و بهزیستی) به مجموع سهام عدالت جامعه هدف ما در سال گذشته بود که به دلیل ممانعت و تخلف سازمان خصوصی‌سازی حتی این تعداد نیز به مجموعه سهام عدالت اضافه نشدند.

مهدی سعادتی بیشه‌سری  با اشاره به برگزاری جلسه امروز(یکشنبه یکم مردادماه) هیات رئیسه فراکسیون سهام عدالت مجلس شورای اسلامی با مسئولان مربوطه در رابطه با موضوع ساماندهی جاماندگان سهام عدالت، گفت: جلسه امروز با حضور مسئولانی از اتحادیه و کانون‌های سهام عدالت، نمایندگانی از وزارتخانه‌های تعاون و اقتصاد برگزار شد که بررسی آخرین تصمیمات گرفته شده در حوزه سهام عدالت و هماهنگی‌های صورت گرفته با شورای عالی بورس، وزرای اقتصاد و تعاون ازجمله موضوعات این جلسه بود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین تخلفات سازمان خصوصی‌سازی در حوزه سهام عدالت به دلیل مغایرت اقدامات آن‌ها با اصل 44 قانون اساسی و فرمان حضرت آقا بررسی و پیگیری شد، همچنین مقرر شد؛ یک نامه رسمی به وزیر اقتصاد، سازمان‌های نظارتی و قضایی در رابطه با این تخلفات ارسال شود، ضمن آنکه براساس توافق صورت گرفته در شورای عالی بورس قرار بود؛ مدل نهایی یا طرح فراکسیون سهام عدالت که برخواسته از نظرات نخبگان و دستگاه‌های تخصصی است طی چند هفته نهایی و اجرایی شود اما به دلیل کارشکنی رئیس سازمان بورس این طرح کمیسیون تاکنون اجرایی نشده و طرحی ازسوی شورای عالی بورس ارئه شده است که با قانون اساسی و فرمان مقام معظم رهبری مغایرت دارد لذا در جلسه امروز مقرر شد؛ جلوی اجرای این طرح طی نامه‌نگاری با اداره قوانین مجلس و دستگاه‌های مربوطه گرفته شود.

وی همچنین با بیان اینکه در مدل مورد تایید فراکسیون سهام عدالت وظایف تمامی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها مرتبط تعیین تکلیف می‌شود، افزود: به‌عنوان مثال عدم تصدی‌گری دولت و حفظ تعاونی‌ها در استان‌ها با هدف اجرای اهداف سهام عدالت ازجمله این وظایف و تکالیف به شمار می‌آیند.

آمار جاماندگان سهام عدالت

سعادتی با یادآوری اینکه آمار جاماندگان سهام عدالت نزدیک به 20 میلیون نفر است، اظهار کرد: اضافه شدن 3 میلیون و 500 هزار نفر (از جامعه کمیته امداد و بهزیستی) به مجموع سهام عدالت جامعه هدف ما در سال گذشته بود که به دلیل ممانعت و تخلف سازمان خصوصی‌سازی حتی این تعداد نیز به مجموعه سهام عدالت اضافه نشدند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مجلس انقلابی برای گرفتن حق مردم هرگز کوتاه نخواهد آمد، اظهار کرد: با سرمایه واگذاری پتروشیمی خلیج فارس می‌توانستیم سرمایه لازم برای تحقق این هدف را فراهم کنیم اما باز هم این اتفاق نیفتاد.

وی همچنین مطرح کرد: مسئولیت دادن به تعاونی‌ها با هدف پاسخگویی به مردم مسئله دیگری است که نسبت به آن تاکید شد، ضمن آنکه باید خبر خوشی به مردم بدهم مبنی بر اینکه، بیش از 90 درصد مجامع کشوری در سراسر استان‌ها برگزار شده‌اند و بیش از 300 تعاونی سازماندهی و جزء تعاونی‌های رسمی قرار گرفتند.   

رئیس فراکسیون سهام عدالت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در مجموع امیدواریم بتوانیم ساز و کاری که مجلس تعیین کرده را در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و فرمایشات رهبری محقق کنیم در غیر این صورت وظایف نظارتی خود را با تحقیق و تفحص از سازمان‌های متخلف و طرح سوال از وزیر اقتصاد انجام خواهیم داد./خانه ملت

سهام عدالت

آخرین جزئیات از زمان بازگشایی نمادهای استانی سهام عدالت

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: بازگشایی نماد شرکت‌های استانی سهام عدالت براساس مصوبه شورای عالی بورس و بعد از برگزاری مجامع این شرکت‌ها خواهد بود.

به گزارش همشهری آنلاین، ولی‌الله جعفری در مورد اینکه نماد شرکت‌های استانی سهام عدالت از سال ۹۹ تاکنون بسته است، آیا این شرکت‌ها به بازار پایه منتقل می‌شوند؟ اظهار کرد: براساس مصوبه شورای عالی بورس، شرکت‌های سهام عدالت از قاعده انتقال نمادهای بسته بعد از ۶ ماه به بازار پایه، مستثنا شده و با وجود بسته ماندن بیش از ۶ ماه، به بازار پایه فرابورس منتقل نمی‌شود.

جعفری در مورد زمان بازگشایی نمادهای استانی سهام عدالت گفت: اخیراً شورای عالی بورس نشستی برگزار و راهکارهایی برای نحوه برگزاری مجامع این شرکت‌ها مصوب کرد که مجامع این شرکت‌ها برگزار شود و مقدمات بازگشایی نمادهای استانی فراهم شود.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در مورد نحوه برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی عدالت اضافه کرد: این مجامع طبق مصوبه شورای عالی بورس هم به شکل حضوری و هم الکترونیکی برگزار خواهد شد و بازگشایی نمادهای استانی نیاز به مصوبه شورای عالی بورس دارد.

به گفته وی‌ برای بازگشایی نمادهای استانی، اول باید مجامع برگزار شود و سپس صورت‌های مالی سال‌های گذشته تهیه و تصویب شود و بعد از آن، نمادهای شرکتهای استانی سهام عدالت با مصوبه شورای عالی بورس باز شود.

جعفری گفت: درحال حاضر ۲۶ نماد معاملاتی سهام عدالت استانی بسته است، همچنین ۱۷ نماد از شرکت‌های دیگر در بازار پایه فرابورس بیش از یک ماه بسته هستند و بیشترین نمادهایی که بسته مانده از سال ۹۵ و ۹۶ به این سو شامل کاشی نیلو، کاشی اصفهان، مؤسسه مالی و اعتباری توسعه، مؤسسه اعتباری نور است که بانک آینده هم اخیرا بازگشایی شد.

درباره همین‌ موضوع یک مقام آگاه اظهارکرد: در ۲۰ تیر امسال شورای عالی بورس  نحوه برگزاری مجامع شرکت‌های استانی را به تصویب رساند و این مصوبه در انتظار ابلاغ قرار دارد. براساس مصوبه شورای عالی بورس، ابتدا باید مجامع شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت برگزار شود و کسانی که متقاضی حضور در مجامع استانی هستند باید ثبت‌نام کنند و صلاحیت آنها احراز شود. سپس می‌توانند در هیأت مدیره شرکت‌ سرمایه‌گذاری استانی حضور پیدا کنند.  

وی بیان کرد: ثبت‌نام برای برگزاری مجامع شرکت‌های تعاونی شهرستانی انجام می‌شود و اگر مجامع شهرستانی به حدنصاب برسد که حداقل ۲۰ درصد اعضای تعاونی شهرستان حضور داشته باشند، می‌توانند در مجامع استانی هم حضور داشته باشند. نحوه برگزاری مجمع هم این گونه است که اگر در دور اول به حدنصاب نرسید، در مجمع دوم با هر تعداد برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: شرکت‌های تعاونی شهرستانی باید حداقل ۲۰ درصد اعضای شهرستان را در مجمع خود حاضر داشته باشند تا امکان حضور در انتخابات نهایی استانی را کسب کنند.

از پیش‌زمینه‌های مهم برای بازگشایی نمادهای استانی سهام عدالت، برگزاری مجامع و تصویب صورت‌های مالی در دو سال گذشته است و تا این موارد فراهم نشود، امکان بازگشایی نمادهای استانی در بورس وجود ندارد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.