کد خبر : 40416 / /
/

قیمت خودرو | قیمت خودرو در سال 1402

ریزش 10میلیونی اقتصادی‌ترین خودرو ایران | به روزترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی

قیمت خودرو امروز برخلاف روزهای گذشته که در روند صعودی قرار گرفته بود، با شیب نسبتاً تندی در سراشیبی قرار گرفت. آیا این روند می‌تواند ادامه‌دار باشد؟

ریزش 10میلیونی اقتصادی‌ترین خودرو ایران | به روزترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی

قیمت خودرو | قیمت خودرو روز سه شنبه 6تیر1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرودر لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است. قیمت خودرواز ابتدای فروردین‌ با نوساناتی همراه شد. قیمت‌ها در نیمه نخست فروردین متاثر از نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت.با واردات خودرو خریداران امیدوار به کاهش  قیمت خودروهای بازار هستند

قیمت خودرو امروز برخلاف روزهای گذشته که در روند صعودی قرار گرفته بود، با شیب نسبتاً تندی در سراشیبی قرار گرفت. آیا این روند می‌تواند ادامه‌دار باشد؟

قیمت خودرو امروز، ۶ تیر ۱۴۰۲، با کاهش محسوسی نسبت به روز گذشته همراه بود.

روند بازار که از هفته گذشته افزایشی بود، امروز به‌یکباره تغییر داشت و کاهش چند درصدی در اغلب محصولات را تجربه کرد. به‌نظر، روند رنج زدن و ثبات بازار فعلاً ادامه‌دار بوده و زمانی که قیمت‌ها صعودی می‌شود، پس‌ از مدت کوتاهی قادر به‌ادامه روند نبوده و دوباره رو به کاهش می‌گذارد.

عمده دلیل ثبات در بازار، نبود خریدار و معاملات پایین خودرو نسبت به روزهای گذشته است. از سوی دیگر نرخ ارز نیز بی‌تاثیر نبوده و از روز گذشته، با نوسان اندکی دوباره به زیر کانال ۵۰ هزارتومان بازگشت.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ که از اقتصادی‌ترین خودروهای توقف تولید خورده شرکت سایپا محسوب می‌شود، باتاثیر از همدیگر، دقیقاً ۱۰ میلیون تومان کاهش داشت. بنابراین این دو خودرو به‌ترتیب با نرخ‌های ۳۵۰ میلیون و ۳۳۵ میلیون تومان معامله شد.

کوئیک دنده‌ای S اما نسبت به دیگر محصولات بازار، کاهش اندکی را تجربه کرد. این خودرو تنها با یک میلیون کاهش، با نرخ ۳۵۸ میلیون تومان خرید و فروش شد.

رکورد کاهش قیمت در بین خودروهای داخلی را پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما داشت. این خودرو توانست با ۲۰ میلیون تومان کاهش در یک روز به مبلغ ۵۷۰ میلیون تومان رسید.

اما خودرویی همانند تارا دنده اتوماتیک، با روند کلی بازار همراه نبوده و بدون تغییر با مبلغ ۸۳۰ میلیون تومان معامله شد.

2

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای خارجی اما روند آرام‌تری نسبت به بازار خودروهای داخلی تجربه کرده و اغلب خودروها در ثبات کامل به‌سر بردند.

جک J4 کرمان موتور که ارزان‌ترین سدان مونتاژی محسوب می‌شود، توانست بدون تغییر قیمتی، به‌معامله ادامه دهد. به‌این ترتیب، این خودرو با ۸۱۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

جک S5 اتوماتیک با تنها ۵ میلیون تومان افزایش، با نرخ یک میلیارد و ۴۱۵ میلیون تومان معامله شد.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، رکورد دار کاهش قیمت بین مونتاژی‌های بازار نیز توانست با ۳۰ میلیون تومان کاهش، با قیمت یک میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

لاماری ایما که روز گذشته به‌یکباره افزایش قیمت چند ده میلیونی تجربه کرد، امروز با ۳۰ میلیون تومان کاهش، به نرخ دو میلیارد و ۷۰ میلیون تومان رسید.

3

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بازار خودرو در این روزهای گرم تابستانی، سردترین و کم‌رمق‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند. خریدار آن‌چنانی در بازار پیدا نمی‌شود و به‌واسطه کاهش زیادی که قیمت خودرو در ماه‌های گذشته تجربه کرده، توان کاهش قیمت جدی را نیز از دست داده است.

از سوی دیگر با رنج زدن نرخ ارز در محدوده ۵۰ هزار تومان درکنار سایر بازارهای داخلی، افزایش چشم‌گیری نیز از بازار خودرو انتظار نمی‌رود. بنابراین احتمالاً تا آخر هفته، تغییر زیادی در قیمت‌ها صورت نگیرد./تجارت نیوز

قیمت خودرو -افشاگری رشیدی کوچی از ماجرای حواله خودروی بازیکنان

یک نماینده مجلس گفت: واردات خودروی نو را توسط فوتبالیست‌ها را به فال نیک می‌گیرم چون احتمالا قرار است برای بقیه هم این اتفاق رخ دهد اما شنیده‌ام (البته رد یا تائید نمی‌کنیم) که در کنار فوتبالیست‌ها برخی از مدیران فوتبالی هم از فرصت استفاده کردند آن‌ها هم در این میان چند ماشین برای خودشان ثبت سفارش کردند من این را حتما ویژه پیگیری می‌کنم

جلال رشیدی کوچی  درباره واردات خودروی دست اول خارجی توسط بازیکنان فوتبال بیان کرد: این برای من هم سوال بود و چون می‌خواستم مطمئن بشوم نه صحبتی درباره‌اش کردم و نه در فضای مجازی واکنشی نشان دادم، اما در حال حاضر برای من بر اساس اسناد و مدارکی که به دستم رسیده مسجل شده که این اتفاق افتاده و این بسیار مهم است که ببینیم چرا این اتفاق رخ داده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: من فی نفسه به این‌که به فوتبالیست‌ها مجوز واردات بدهند، مشکلی ندارم؛ اما به همه اجازه واردات خودروی نو بالای ۲۵۰۰CC بالای ۲۵ هزار دلار دهند. اگر قانون منع کرده است باید برای همه ممنوع باشد ما نمی‌توانیم قانون را شخصی اعمال کنیم، دوست داریم به فوتبالیست‌ها ماشین خارجی بدهیم چون رفته‌اند جام‌جهانی، دوست داریم به بقیه مردم ندهیم. فلذا با اصل موضوع خیلی مشکلی ندارم به شرط این‌که برای مردم عادی هم این اتفاق رخ دهد و این داستان را به فال نیک می‌گیرم چون احتمالا قرار است برای بقیه هم این اتفاق رخ دهد.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که این‌گونه انحصار را ویژه برای ۱۵ نفر، ۲۰ نفر و  ۳۰ نفر ایجاد می‌کنیم و آن‌ها این ماشین‌ها را به کشور وارد می‌کنند و کسی نمی‌تواند جز این‌ها وارد کند حتما یک ماشین ۷۰هزار دلاری که امروز می‌آید مانند لندروور و یا هر ماشین ۱۰۰ هزار دلاری دیگری که به ایران می‌آید چون مدل مشابهی ندارد انحصار می‌شود قیمتش از ۵ میلیارد تومان به ۵۰ و یا ۶۰ میلیارد می‌رسد.

رشیدی کوچکی ادامه داد: برای اولین بار است که بیان می‌کنم شنیده‌ام (البته رد یا تائید نمی‌کنیم) که در کنار فوتبالیست‌ها برخی از مدیران فوتبالی هم از فرصت استفاده کردند آن‌ها هم در این میان چند ماشین برای خودشان ثبت سفارش کردند من این را حتما ویژه پیگیری می‌کنم که ببینم آیا این اتفاق افتاده است یا خیر. مشخص است، حالا از کجا مشخص است؟ خودروهایی که می‌آید به اسم فوتبالیست‌ها می‌آید به دلیل این که انحصاری و محدود است به راحتی می‌توان استعلام گرفت و استخراج کرد.

وی تاکید کرد: من با واردات خودرو برای فوتبالیست‌ها مشکلی ندارم به شرط این‌که برای همه مردم باشد و این را به فال نیک می‌گیرم چون به دلیل افزایش درصدی که برای بالای ۲۵۰۰CC به نظر می‌رسد دولت می‌خواهد این کار انجام دهد که کار درستی هم هست اما این‌که انحصاری شود، مشکل دارد.

لطف‌الله سیاهکلی هم درباره واردات خودرو توسط بازیکنان فوتبال گفت: واردات خودروی دست دوم برای همه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی آزاد است. اما واردات خودرو نو خیر، حتما باید توسط کسانی صورت گیرد که خدمات پشتیبانی ارائه دهند بنابراین باید شخصیت حقوقی داشته باشد.

رئیس کمیسیون صنایع تاکید کرد: شخصیت حقیقی نمی‌تواند واردات خودرو تا به این لحظه برابر قانون انجام دهد.

وی درخصوص این‌که اسامی بیرون آمده از بازیکنان نشان‌دهنده این است که آنان شخصیت‌های حقیقی هستند، اظهار داشت: شخصیت حقیقی نمی‌تواند واردات خودروی نو انجام دهد، شخصیت‌های حقوقی باید خودرو نو وارد کنند؛ چراکه باید صلاحیت واردات داشته باشند زیرا هنگامی که خودروی نو وارد می‌شود باید پشتیبانی شود و خدمات پس از فروش می‌خواهد. برابر قانون این کار ممنوع است.ایلنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.