کد خبر : 38737 / /
/

خبرخوش دولت درباره یارانه جدید | یارانه جدید در دستور کار دولت

معاون اول رئیس جمهور در بازدید از نمایشگاه کتاب گفت:‌ کالاهای فرهنگی در کشور باید یارانه داشته باشند و این در دستور کار قرار دارد چرا که دولت روی بحث‌های فرهنگی حساس است.

خبرخوش دولت درباره یارانه جدید | یارانه جدید در دستور کار دولت

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور عصر امروز پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه  در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران حاضر و با همراهی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  از غرفه‌های مختلف نمایشگاه  بازدید کرد.

مخبر در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به لحاظ استقبال مردم، تنوع آثار و کارها هر سال بهتر از سال قبل است، آثار حرفه‌ای‌تر و فنی‌تر شده و خوشبختانه کتاب‌ها به پیشرفت مسائل فرهنگی کشور سرعت می‌دهند.

وی ایرانی‌ها را ملتی فرهنگ دوست دانست و افزود: ما در همه اقشار این علاقه را می‌بینیم، از مهندسی که شاعر است، تا پزشکی که ادیب است،  این نشان می‌دهد که ادبیات، شعر و هنر ما در بین ایرانیان نهادینه شده است.

 وی با اشاره به بحث خودکفایی کاغذ و حمایت از تولید داخلی نیز گفت: از ابتدای دولت بحث کاغذ دغدغه ما بود، چرا که دغدغه جدی ناشران است.  وزیر فرهنگ  هم در این مدت به خوبی پیگیر بودند تا وضعیت کاغذ داخلی سامان‌دهی شود. ما یک تعداد کارخانه داشتیم که یا تعطیل یا ظرفیتشان کم بود که اینها الحمدلله به راه افتاده است. شرایط امسال به نظر من اصلا با سال قبل قابل قیاس نیست. یک کارخانه هایی هم در دست احداث است که امیدواریم تا 2 تا 3 سال آینده در بحث کاغذ خودکفا شویم.

مخبر ادامه داد: 30 تا 40 درصد ظرفیت کارخانه‌های با توان تولید 250 هزار تُن فعال شده‌‌ است، امیدواریم با ادامه فعالیت این کارخانه‌ها بتوانیم قیمت کاغذ را پایین بیاوریم. البته کالاهای فرهنگی در کشور باید یارانه داشته باشند و این در دستور کار قرار دارد چرا که دولت روی بحث‌های فرهنگی حساس است.

معاون اول رئیس جمهور هم‌چنین  با اشاره به کارخانه زاگرس فارس نیز گفت:‌ خوشبختانه برای راه‌اندازی این دست کارخانه‌ها تصمیم جدی گرفته شده است. برنامه‌ریزی‌ها برای راه اندازی این کارخانه‌ها صورت گرفته است.

مخبر در پاسخ به پرسشی درباره اظهارنظرمشاور وزیر جهاد کشاورزی در زمینه کاغذ نیز گفت:‌ وی باید درباره حوزه کشاوزی صحبت کند.

انتهای پیام/

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.