کد خبر : 38506 / /
/

یارانه معیشتی | یارانه معیشتی جدید | یارانه معیشتی و سبد کالا

سورپرایز بزرگ رئیس جمهور برای یارانه بگیران | ۶۶۰ هزار تومان به یارانه معیشتی اضافه شد

مستمری مددجویان به جز 400هزار تومان ۶۶۰ هزار تومان دیگر هم اضافه شد

سورپرایز بزرگ رئیس جمهور برای یارانه بگیران |  ۶۶۰ هزار تومان به یارانه معیشتی اضافه شد

یارانه معیشتی | یارانه معیشتی جدید دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال 1401 پرداخت شد. با توجه به افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و کمک به معیشت آن‌ها اقدام به افزایش یارانه معیشتی کرده است. با افزایش یارانه معیشتی سه دهک پایین درآمدی توسط دولت به هر نفر ۴۰۰ هزار تومان، قدرت خرید دهک اول درآمدی روستاییان (فقیرترین دهک) ۲.۵ برابر می‌شود. پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. آخرین اخبار درباره  یارانه معیشتی  را با هم میخوانیم.

مستمری مددجویان پنج نفره ۲ میلیون ۶۴ هزار تومان است و این مبالغ غیر از یارانه ماهانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی است. میثم کاشفی، قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان اظهار کرد: ماهانه بیش از ۱۳ میلیارد و ۱۲۱ میلیون تومان به‌ حساب ۱۳ هزار و ۳۸۶ خانوار معیشت‌بگیر کمیته امداد استان سمنان واریز می‌شود.

کاشفی با اشاره به اینکه مستمری تنها بخشی از خدمات این نهاد حمایتی است، تصریح کرد: مددجویان این نهاد از خدمات اشتغال، درمان، مسکن، مشاوره، جهیزیه، تسهیلات قرض‌الحسنه و سایر سرفصل‌های حمایتی بهره‌مندمی شوند.

وی مستمری مددجویان تک نفره را ۶۶۰ هزار تومان، ۲ نفره ۹۳۶ هزار تومان، سه نفره یک‌میلیون ۳۰۸ هزار تومان، چهار نفره یک‌میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و پنج نفره ۲ میلیون ۶۴ هزار تومان برشمرد و افزود: این مبالغ غیر یارانه ماهانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی است.

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان در مورد ارائه یک خدمت مهم به‌ تمامی مددجویان کمیته امداد تصریح کرد: با مساعدت مجلس شورای اسلامی هزینه قبوض مصرفی خانواده‌های کمیته امداد اعم از آب، برق و گاز تا سقف میزان الگوی مصرف معاف از پرداخت است.

یارانه معیشتی

کدام خانوار مشمول یارانه معیشتی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی شدند؟

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد که روز گذشته و همزمان با آغاز هفته هلال احمر و صلیب سرخ، مبلغ دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان دو هزار و ۸۰۰ خانوار متاثر از زلزله در خوی واریز شد.

وحید سلیمی‌ در این‌باره گفت: خانوارهایی که کمک نقدی هلال احمر به حسابشان واریز شده است؛ بیشترین خسارت را از زلزله سال گذشته در شهرستان خوی دیده‌اند و فهرست آن‌ها توسط استانداری و بنیاد مسکن آذربایجان غربی تهیه شده است. بر اساس لیستی که در اختیار هلال احمر قرار داده شد؛ روز گذشته مبلغ دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان دو هزار و ۸۰۰ خانوار واریز شد که مجموع آن هفت میلیارد تومان است.

سلیمی‌گفت: این مبلغ از منابع داخلی سازمان داوطلبان و همچنین کمک‌های مردمی‌به هلال احمر ناشی از فراخوان‌های جذب کمک به زلزله‌زدگان خوی، تامین شده است.

رئیس سازمان داوطلبان گفت: هلال احمر تنها به پرداخت کمک‌های نقدی اکتفا نمی‌کند و در هفته گذشته پروژه عام‌المنفعه ساخت و تجهیز آزمایشگاه مرجع در خوی آغاز شد. این آزمایشگاه توسط هلال احمر و با کمک خیرین حقیقی و حقوقی با بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار، در حال آماده‌سازی ساختمان و همچنین خرید تجهیزات تخصصی است./ ایسنا

واریز یارانه معیشتی یک میلیون و چهار صد هزارتومانی برای یارانه بگیران

مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: ۷۸۹ خانواده دارای فرزند چند قلو در سطح استان همدان تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.

«محمدمهدی شاهقدمی» با اشاره به ارائه خدمات اجتماعی به خانواده‌های دارای فرزندان چندقلو از سوی بهزیستی، اظهار کرد: هم اکنون ۷۸۹ خانواده دارای فرزند چند قلو در سطح استان همدان تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون، تعداد ۷۱۶ خانواده دارای فرزندان دوقلو، ۷۰ خانواده همدانی دارای فرزندان سه قلو و ۳ خانواده همدانی دارای فرزندان ۴ قلو از بهزیستی مستمری ماهیانه دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان همدان یادآور شد: سازمان بهزیستی پس از ابلاغ قانون جوانی جمعیت، نسبت به تحت پوشش قرار دادن کلیه خانواده‌های نیازمند دارای فرزند دو قلو و بیشتر پشت نوبت دریافت خدمات از این سازمان اقدام کرده است که در این راستا، خانواده دارای فرزندان چند قلو تحت پوشش خدمات سازمان افزایش یافته است.

شاهقدمی در تشریح این موضوع گفت: بر این اساس، خانواده‌های دارای فرزند دوقلو در دهک درآمدی یک تا هفت و خانواده‌های دارای فرزندان سه قلو و بیشتر، بدون در نظر گرفتن دهک درآمدی می‌توانند تحت پوشش خدمات سازمان قرار گیرند.

وی تصریح کرد: ماهیانه به خانواده‌ها به طور میانگین، معادل یک میلیون و چهار صد هزار تومان مستمری پرداخت می‌شود و همچنین سهمیه شیر خشک به هر استان طبق تعرفه وزارت بهداشت تخصیص داده شده است.

مدیرکل بهزیستی استان همدان در پایان اضافه کرد: هم اکنون، تمامی خانواده‌های واجد شرایط از تسهیلات اشتغال و کمک هزینه‌های درمانی، تغذیه و… نیز برخوردار می‌شوند./مهر

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.