کد خبر : 35069 / /
/

اتفاق عجیب پس از اعلام نتایج ایران خودرو | دلیل اختلاف آمار برندگان قرعه‌‌کشی چه بود؟

بخشی از ریزش ثبت‌نام کنندگان در مرحله دوم و بعد از قرعه‌کشی مربوط به افرادی است که در مرحله تایید ناجا پلاک فعال داشته‌اند و یا فاقد گواهی نامه بوده‌اند.

اتفاق عجیب پس از اعلام نتایج ایران خودرو | دلیل اختلاف آمار برندگان قرعه‌‌کشی چه بود؟

 

برخی کاربران عنوان کردند با وجود این که در قرعه‌کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو به مناسبت دهه فجر،  تعداد 3600 خودرو پارس، قرعه‌کشی شد اما در لیست اعلامی 3 هزار و 408 نفر به عنوان برنده اعلام شده اند، لذا کاربران سامانه «فارس من» در این رابطه از مسئولین مربوطه خواستار ارائه توضیح شدند.

براساس پیگیری خبرنگار فارس از ایران خودرو، دلیل اختلاف تعداد ظرفیت فروش با تعداد برندگان، ریزش ثبت‌نام کنندگان قبل و بعد از قرعه‌کشی است. بخشی از ریزش ثبت‌نام کنندگان در مرحله اول و قبل از برگزاری قرعه‌کشی و مربوط به ثبت‌نام کنندگانی است که در 48 ماه اخیر در یکی از خودروسازی‌ها ثبت‌نام کرده و خودرو گرفته‌اند لذا در این مرحله حذف می‌شوند.

 بخشی از ریزش ثبت‌نام کنندگان در مرحله دوم و بعد از قرعه‌کشی مربوط به افرادی است که در مرحله تایید ناجا پلاک فعال داشته‌اند و یا فاقد گواهی نامه بوده‌اند و لذا از لیست متقاضیان خرید خارج می‌شوند.

از طرفی دو گروه رزرو نیز وجود دارد یک گروه مربوط به کسانی که در مهلت تعیین شده اقدام به پرداخت وجه خرید نکرده‌اند و گروه رزرو جایگزین آنان می شود و دیگری نیز افراد جایگزین حذف شده در مرحله استعلام واجدان شرایط است. بنابراین به عنوان مثال اگر ظرفیت تخصیص خودرویی 1200 دستگاه است اما اعلام شده که 1100 دستگاه تخصیص می‌یابد مابه التفاوت آن یعنی 100 دستگاه خودرو به رزروها اختصاص می‌یابد و در نهایت همان 1200 دستگاه خودرو که قرار بوده به متقاضیان تخصیص یابد، اختصاص خواهد یافت و از طرفی برای دو گروه از مشتریان اصلی مشتری رزرو اعلام می شود.

اما به طور مشخص در پاسخ به پویش ثبت شده  باید گفت که این اختلاف آماری به این دلیل است که تعدادی از متقاضیانی که در فرایند تایید نتایج توسط نهادهای مرتبط از جمله نیروی انتظامی برای دارا نبودن پلاک فعال و داشتن گواهی‌نامه معتبر تایید نشده اند از فهرست برندگان حذف می شوند، اما در مرحله اعلام رزرو، به تعداد مورد نیاز تا رسیدن به سقف ظرفیت نفرات جدید اعلام می‌شود تا ظرفیت مطابق اعلام در قرعه کشی تکمیل شود./ فارس

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.