کد خبر : 33347 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه امامی | قیمت سکه و طلا

آخرین قیمت طلا و سکه امروز 4 بهمن | قیمت سکه سقوط کرد

قیمت سکه و قیمت طلا امروز را در جدول زیر مشاهده کنید.

آخرین قیمت طلا و سکه امروز 4 بهمن | قیمت سکه سقوط کرد

قیمت طلا دست دوم مانند طلای نو است و تنها مقدار بسیار کمی با آن تفاوت دارد. قیمت طلا 18 عیار، امروز اوج گرفته است.قیمت طلا گران شد. جدیدترین قیمت طلا اعلام شد.   تغییرات مهم قیمت طلا  ۱۸ عیار امروز را بخوانید.

قیمت طلا امروز 4 بهمن 1401

 قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ در جدول زیر مشخص شد.

۴ بهمن ۱۴۰۱

عنوان نرخ

 

قیمت (ریال)

طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ 20,572,۰۰۰
طلای ۲۴ عیار ۲۷,۷۸۴,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۰,۵۶۰,۰۰۰
طلای دست دوم ۲۰,۵۶۰,۱۱۰
آبشده کمتر از کیلو ۹۰,۲۸۰,۰۰۰
مثقال طلا ۹۰,۲۳۰,۰۰۰
انس طلا ۱,۹۳۲.۷۶

 

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 239,980,۰۰۰
سکه بهار آزادی تک فروشی  ۲۲۸,۳۲۰,۰۰۰
نیم سکه تک فروشی ۱۴۵,۳۰۰,۰۰۰
ربع سکه تک فروشی ۹۴,۲۰۰,۰۰۰
سکه گرمی تک فروشی ۵۰,۱۰۰,۰۰۰
تمام سکه (قبل ۸۶) ۲۲۷,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۰۴,۰۰۰,۰۰۰
ربع سکه (قبل ۸۶) ۵۴,۰۰۰,۰۰۰

 

حباب سکه

حباب سکه امامی ۳۹,۹۹۰,۰۰۰
حباب سکه بهار آزادی ۲۵,۰۰۰,۰۰۰
حباب نیم سکه ۴۳,۵۰۰,۰۰۰
حباب ربع سکه ۴۳,۲۳۰,۰۰۰
حباب سکه گرمی ۲۵,۰۰۰,۰۰۰
 

قیمت طلا

زمان مناسب برای خرید طلا( قیمت طلا) چه زمانی است؟

در همین راستا نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تاکید بر تاثیر قیمت دلار بر افت قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: در صورتی که کاهش قیمت دلار ادامه داشته باشد و تقاضا هم ثابت بماند، قیمت طلا و سکه کاهشی خواهد شد و زمان مناسبی برای ورود به بازار و خرید طلا و سکه است.

او با بیان اینکه پیش ‌بینی بازار سخت است خاطرنشان کرد: نوسانات بازار پیش بینی قیمت طلا و سکه را سخت کرده است اما اگر قیمت ارز کنترل شود، با توجه به اینکه تقاضا برای طلا و سکه در بازار نیست، به ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها کمک خواهد کرد.

بذرافشان با اشاره به شرایط اونس جهانی طلا، بازارهای داخلی و مدیربت و سیاست‌های بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی اگر به بازار ورود کند و کنترل و ثبات قیمت ارز بیشتر شود، تاثیر مهمی در ثبات ‌و حتی کاهش قیمت طلا و سکه خواهد داشت.

قیمت طلا

با سیگنال دلار ، قیمت سکه ریخت/ قیمت طلا

این سیگنال‌ها اگر چه نتوانست قیمت دلار را به شکل محسوسی در کانال کاهشی قرار دهد اما مانع افزایش شدید قیمت طلا شد و قیمت سکه را نیز نزولی کرد.

در دو روز گذشته، بازار سکه نوسان قیمتی زیادی داشت؛ برخی معامله‌گران معتقد بودند حباب بالای سکه، آلارمی است برای ریزش؛ برخی نیز می‌گفتند سیگنال‌های نامساعد بین‌المللی مانع کاهش قیمت در بازار فلز زرد است.

آنها تنها راه کاهش قیمت را سیگنال قوی نظیر نشستن دو طرف بر سر میز مذاکرات برجام می‌دانستند. هر چند تحلیلگران بازار در روزهای گذشته معتقد بودند این افزایش قیمت طلا و سکه با توجه به تورم و بازار احتیاطی دلار طبیعی است.

به باور آن‌ها این روند رشد تقاضا و ترس مردم برای از دست رفتن سرمایه‌هایشان است که بازار این فلز خوش رنگ را تکان داده است.

اما روند کاهشی امروز نشان داد، یکی از عواملی که در بازار تعیین‌کننده‌ است، اطلاع از توان ارزی بازارساز است. بازارساز در روز یکشنبه سقف تامین نیازهای ارزی ضروری توسط صرافی‌ها را از ۲۰۰۰ یورو به ۵۰۰۰ یورو افزایش داد و این گمانه را تقویت کرد که چپ بازارساز پر است.

امروز دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی ۹۵۰ هزار تومان ریخت در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۲۴ میلیون و ۳۰۰هزار تومان معامله شد. قیمت، نوسان زیادی دارد و به نظر می‌رسد تا پایان آخرین معامله امروز روند کاهشی نرخ ادامه داشته باشد.

سکه بهار آزادی بیشترین سهم از کاهش قیمت را داشت و با ریزش یک میلیون و ۹۵ هزار تومانی با قیمت  ۲۲ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان در بازار معامله شد.

نیم سکه امروز ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی قیمت، ۹میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی ۳۰۰ هزار تومان ریخت و به قیمت ۵ میلیون تومانی شنبه برگشت. در روزهای گذشته این قطعه از سکه نسبت به سایر قطعات، فراز کمتری داشت.

روند حباب سکه در تمام قطعات افزایشی است. حباب سکه امامی بیش از ۴۵۰ هزار تومان گران شد . سایر قطعات سکه نیز افزایش قیمت حباب داشتند و کمترین افزایش مربوط به ربع سکه با ۱۳۹ هزار تومان افزایش است. این روند افزایشی قیمت حباب سکه باعث شد حباب ربع سکه بار دیگر به محدوده ۵ میلیون تومانی برگردد.

جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه با اشاره به همبستگی شدید قیمت طلا و سکه به قیمت دلار به تجارت‌نیوز گفت:«با وجود این همبستگی قیمت در بازار فلز زرد با دلار بالاتر از نرخ فعلی در حال معامله است؛ این در حالی است که قیمت سکه همواره دارای حباب است و این حباب به معنای شکستن آن نیست.»

او افزود: «با بررسی قیمت سکه طی ۵ سال گذشته مشخص است که این بازار همواره با دلار بالاتر معامله شده است و روند کاهشی حباب سکه نیز مقطعی بوده است.»

فلاحیان گفت: «دولت به صورت مستقیم و غیرمستقیم سعی در کنترل قیمت‌ها دارد. فعلا ارزپاشی دولت زیاد است و بعضا با اخباری که از آزاد شدن منابعشان اعلام می‌کنند سعی در کنترل بازار دارند اما تا دلار مهار نشود کاهش قیمت در بازار طلا و سکه شدنی نیست.»

ا گران‌شدن لحظه‌ای قیمت در بازار فلز زرد، به نظر می‌رسد امید به مذاکرات کاملا از دست رفته و خریداران احتیاطی نیز وارد بازار شده‌اند و مطمئن هستند که سیگنالی برای مهار و کاهش قیمت وجود ندارد.

قیمت انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی پایان هفته بازارهای بین‌المللی فعلا با قیمت روزهای گذشته و نرخ ۱.۹۲۶.۲۲ دلار قرار دارد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.