کد خبر : 33136 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه و طلا

افزایش وحشتناک قیمت طلا در بازار | خبر مهم از قیمت طلا و سکه امروز 29 دی

قیمت طلا و سکه دیروز در کانال افزایش قیمت قرار گرفت و گران شد. به نظر می‌رسد سیگنال ربع سکه‌های بورسی نیز نتوانست روند رشد فلز زرد را متوقف کند. تحلیلگران در روزهای گذشته، این کاهش کوتاه و بازگشت به روند افزایشی را پیش بینی کردنده بودند.

افزایش وحشتناک قیمت طلا در بازار | خبر مهم از قیمت طلا و سکه امروز 29 دی

قیمت طلا مانند طلای نو است و تنها مقدار بسیار کمی با آن تفاوت دارد. برای مثال قیمت طلای دست دوم 18 عیار، امروز 17 آذر ماه 1401 معادل 15 میلیون و 553 هزار تومان است.قیمت طلا گران شد. قیمت طلا اعلام شد.  قیمت طلا  ۱۸ عیار امروز را بخوانید.

 روند قیمت طلا و سکه، روز چهارشنبه نیز صعودی بود. قیمت انس جهانی طلا ۱۰ دلار بالا رفت و به منطقه ۱۹۱۹ دلاری رسید و دلار در معاملات بازار آزاد ۴۲ هزار تومانی شد.

با وجودی که به نظر می‌رسد نوسانات ۲ روز گذشته دلار، قیمت طلا و سکه را در روند صعودی قرار داده است اما تلاش بازارساز نیز نتوانست این روند صعودی را کُند کند.

از سوی دیگر معامله‌گران نیز به حراج ربع سکه در بورس کالا توجهی نکردند. به نظر می‌رسد اقدامات نتظامی بازارساز طی ماه‌های گذشته در بازار دلار، باعث شده تا خریداران از خرید در بازارهای رسمی منصرف شوند تا از دردسر مالیات و قطع یارانه و بگیر و ببندهای دولتی مصون بمانند.

همچنین گفته می‌شود که معامله‌گران بزرگ نمی‌خواهند دولت را نسبت به حساب‌های خود حساس کنند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند، خریدهای خود را از بازار غیررسمی و در فضایی با شفافیت کمتر انجام دهند.

روز سه‌شنبه یخ  قیمت دلار آب شد و در محدوده ۴۱ هزار تومانی معامله شد و امروز نیز این اسکناس آمریکایی یک پله صعود داشت. انس طلای جهانی نیز بازیگر افزایشی دیگر قیمت طلا و سکه در بازار داخلی بود و بازیگران را واداشت تا خریدهای خود را بالا ببرند. هر چند به اعتقاد معامله‌گران دلار، چشم خریداران به اخبار بین‌المللی است و معامله‌گران فلز زرد نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

قیمت طلا

هر گرم طلا ۲ میلیون تومان! / قیمت طلا

سکه امامی روز سه‌شنبه مرز ۲۱ میلیون تومانی را شکست و در کانال ۲۲ میلیونی قرار گرفت. چهارشنبه هر گرم طلا، در کانال جدید معامله شد و این مقدار طلا در محدوده ۲ میلیون تومانی قرار گرفت. این در حالی است که قیمت هر مثقال طلا ۱۸ دی‌ماه، در کانال جدید ۸ میلیون تومانی قرار داشت.

تحلیلگران فنی باور دارند تا زمانی که فلز گرانبهای داخلی بالای مرز 20 میلیون تومان قرار دارد، احتمال نزول معنی‌دار در بازار سکه، چندان زیاد نخواهد بود.

حباب سکه نیز روند صعودی داشت. برخی تحلیلگران، در روزهای گذشته افزایش حباب سکه را سیگنال افزایش قیمت برای دلار می‌دانستند. در روزهای اخیر قیمت دلار بار دیگر افزایش داشت و به نظر می‌رسد سیگنال حباب سکه که کارشناسان نسبت به آن هشدار داده بودند در قیمت دلار خود را نشان داده است.

چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با ۳۴۸ هزار تومان افزایش قیمت با قیمت حدودی ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد. هر چند در لحظه نگارش این گزارش نوسان زیادی داشت.

سکه بهار آزادی در لحظه نگارش این گزارش بیش از ۳۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه امروز ۲۱ میلیون و ۴۹۷ هزار تومان شد و نوسان زیادی داشت. نیم سکه نیز ۲۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

ربع سکه نیز با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی، یک کانال صعود کرد و با قیمت  ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین حباب ربع سکه ۵۳۷ هزار تومان گران شد و بیشترین سهم از افزایش حباب را در خانواده سکه‌ها داشت.

سکه گرمی کمترین افزایش قیمت را داشت. این قطعه ۲۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت طلا نیز روند افزایشی داشت.

هر مثقال طلا، با قیمت ۸ میلیون و ۷۳۴ هزار تومان معامله شد و افزایش ۱۱۲ هزار تومانی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومانی با قیمت ۲ میلیون و ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.‌‌ قیمت هر گرم طلای دست دوم یک میلیون و ۹۸۷ هزار تومان است.

قیمت طلا

طلا بخریم؟/قیمت طلا

در همین راستا میثم رادپور کارشناس بازارهای مالی با اشاره به سیاست فروش طلا از سوی بانک مرکزی به تجارت‌نیوز گفت: نهاد پولی کشور همیشه از فروش منابع طلا به عنوان راهکاری برای مدیریت بازار استفاده می‌کند؛ این در حالی است که از منظر اقتصاد کلان حراج ذخیره طلایی کشور در چنین بن‌بست‌هایی منطقی نیست.

او درباره افزایش قیمت طلا و سکه گفت:‌ مردم برای مصون ماندن از ریسک‌های اقتصادی به دنبال ابزاری برای امنیت سرمایه‌هایشان هستند و طلا این کارکرد را دارد تا به عنوان پوششی برای ریسک تورم و حفظ ارزش دارایی‌هایشان عمل کند.

این کارشناس بازارهای مالی تاکید کرد:‌ اگر با نگرانی‌هایی از جنس حفظ ارزش پول در برابر تورم مواجه باشیم، طلا دارایی است که می‌تواند برای دارایی‌های محدود نیز پوشش ریسک مناسبی باشد.

خریداران از ربع‌ سکه‌های بورسی ناامید شدند/قیمت طلا

گفتنی است امروز دوشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ روند قیمت طلا و سکه افزایش داشت. این افزایش قیمت که از ابتدای هفته در بازار ربع سکه و سکه گرمی فریز شده بود امروز در حدود ۲۰۰ هزار تومان بوده است.

سکه امامی که روز گذشته با کاهش قیمت همراه بود، امروز با افزایش نزدیک به ۱۰۰ هزار تومانی، به قیمت ۲۱ میلیون و ۲۹۹ هزار تومان در بازار معامله شد.

سکه بهار نزدیک به ۹۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۲۰ میلیون و ۱۹۹ هزار تومان در بازار معامله شد. نیم سکه نیز افزایش ۱۵۰ هزار تومانی داشت و به قیمت ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

این در حالی است که ربع سکه با وجود ثبات قیمت در کانال ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی در ۲ روز ابتدایی هفته، امروز بیشترین سهم را از افزایش قیمت در خانواده سکه داشت و ۲۰۰ هزار تومان گران شد.

به اعتقاد فعالان بازار این افزایش قیمت، به دلیل رشد تقاضا و ناامیدی از طرح پیش فروش ربع سکه‌های بانک مرکزی است. امروز هر قطعه ربع سکه با قیمت ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد. سکه گرمی از ابتدای هفته بدون تغییر در محدوده ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی مبادله شد و امروز نیز در همین قیمت ماند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.